Joomla vs WordPress vs Drupal: turvalisus, SEO, e-kaubandus, kiirus

Ükskõik, kas olete esmakordselt potentsiaalne saidiomanik või veebis domeenide ja projektide koguja, on Joomla vs. Drupal vs. WordPress kahtlemata esimene võrdlus uuringutega enne uue veebisaidi loomist.


Olen teadustöötaja, enne kui ostan, selline tüdruk. Isegi kui toode, mida ma ostan, on tasuta – võite kihla vedada, et enne minu 0-dollarise allalaadimise nupule vajutamist tuleb minu brauseri ajaloos käputäis Google’i otsinguid. Siin lõikasime läbi turundusmumbo hüppamise ja lihvisime veebis sisu saamiseks kolme kõige laialdasemalt kasutatava platvormi vahel tegelikke eristajaid..

Joomla vs Drupali ja WordPressi võrdlus

Alustuseks tahaksin tutvustada kõiki neid kolme sisuplatvormi. Valin siin oma sõnu hoolikalt, kuna tehniliselt on WordPress ajaveeb, Joomla on sisuhaldussüsteem (CMS) ja Drupal on sisuhaldusraamistik (CMF).

Need kolm satuvad lihtsuse huvides sageli CMS-i rühma, kuid on lihtsalt FYI. Käed alla, meie lemmikvalik uue saidi loomiseks ja käitamiseks on WordPress – nii algajatele kui ka kaugemale.

1. WordPress

Seda tasuta tarkvara haldab aktiivselt kõigi tähtede arendajate kogukond ja kõigi kõrgeima reitinguga hostide abil on WordPressi saidi üles ehitamine ja käitamine uskumatult lihtne. See on ka vaieldamatult populaarseim kõigist kolmest platvormist – see toidab 26,6% veebisaitidest, mis olid olemas 2016. aasta aprilli seisuga. Miks on WordPress vallutanud nii paljude saidiomanike sisuhalduse südame, küsite te?

Sõbra tsiteerimiseks: “WordPress on ajaveeb, mis on CMS-i hävitatud.” WP platvorm on loodud ajaveebide jaoks, kuid kõikvõimalikud laiendused ja pistikprogrammid võimaldavad teil muuta selle kõigeks, mida vaja (e-pood, portfell, galerii jne)..

MÄRKUS. WordPress.org ja WordPress.com vahel on tavaline segadus:

  • WordPress.com on täielikult hostitud veebisaitide koostaja, kus logite sisse redigeerimise juhtpaneelile ja osutate oma hiireklõpsuga saidi sisu paika panemiseks ja klõpsate sellel, enne kui klõpsate nupul „AVALDA”.
  • WordPress.org viitab allalaaditavale tasuta saidihaldustarkvarale, mis koos suurepärase veebimajutajaga pakub palju paremat paindlikkust ja kohandamisvõimalusi edasijõudnumatele saitidele.

Selle artikli huvides räägime ise hostitavast WordPressist.

WordPressiga saate teha kõike. Kodused emad loovad WordPressi kaudu kõrvalettevõtteid. Suurte nimedega kaubamärke – nagu näiteks Best Buy, The New Yorker, kõigi Star Warsi uudiste sait – hostitakse veebis WordPressiga. Kuule, isegi Beyoncé töötab WordPressi käitamise ajal kogu maailmas.

Mis tahes sisuhaldussüsteemi või veebisaidi koostajaga alustamiseks vajate veebimajutust. Õnneks muudavad parimad võõrustajad WordPressiga alustamise sama lihtsaks kui nupu INSTALL klõpsamine. Veelgi parem, kui näete, et mõned aasta parimatest hostimispakkujatest pakuvad tegelikult hostimisprogrammidega WordPressiga eelinstallitud hostimisplaane. Siin on peamised hostid, mida soovitame oma WordPressi saidi käivitamiseks:

Vaata veel WordPressi hoste »

2. Joomla

Pole peaaegu nii populaarne, kuid vaieldamatult sama võimas kui WordPress. Joomlal on oma tugevused ja eelised. Joomla on neist kolmest “sisuhaldussüsteemist” ainus, mis on tegelikult CMS. CMS on tarkvararakendus, mida kasutatakse kogu teie digitaalse sisu (fotod, videod, tekst, galeriid, vidinad, sotsiaalsed rakendused) loomiseks ja haldamiseks. Platvormi ilu on selle keerukus, mis muudab selle algajatele pettumust valmistavaks ja dev-kogukonna jaoks sõbralikuks.

Erinevalt WordPressist pole Joomla ei algajatele ega ajaveebidele. Kui soovite vaid mõned lehed veebi üles visata, pole Joomla teie jaoks. Joomla sobib ideaalselt ettevõtete saitidele, mittetulundusühingutele ja liikmepõhistele organisatsioonidele, aga ka suurematele haridusasutustele või kirikutele. Nagu eespool öeldud, töötavad arendajad sageli Joomlaga dünaamiliste veebiprojektide loomiseks.

Joomla ei erine WordPressist selle poolest, et selle alustamiseks vajate hostit. Parimad hostid aitavad teid, tehes tarkvara Joomla ühe klõpsuga installimise otse juhtpaneelilt kättesaadavaks. Kui olete oma uue Joomla saidiga juba kursis ja näete, näete, et paljud meie lemmikmasinad pakuvad teile tasuta turunduskrediiti ja SEO-tööriistu, mis aitavad teil oma kaubamärgi nähtavust veebis suurendada. Siin on meie meeskonna parimad Joomla hostimise valikud, mis pakuvad kiiret häälestamist ja madalaid kuukulusid:

Vaata veel Joomla hoste »

3. Drupal

Viimaseks, kuid kindlasti mitte vähem oluliseks, on olemas Drupal. Populaarsuskonkursil Joomla taga (2,2% saitidest võrreldes Joomla 2,8% -ga) on Drupal äärmiselt võimas ja turvatunnet täis kohe karbist väljas.

Omaette klassis on Drupal sisuhaldusraamistik, mis tähendab, et saate seda kasutada teie konkreetsetele vajadustele vastava CMS-i ehitamiseks. Trikk on selles, et manipuleerimine võib olla väga keeruline, kui te ei tea, mida teete.

Drupal on vaieldamatult kolmest platvormist kõige keerulisem, kuni selleni, et see tekitab pettumust isegi mõnedele kogenumatele arendajatele. Selle pakutav tugev turvalisus muudab selle ideaalseks ettevõtte tasemel saitidele ja valitsusasutustele. Tegelikult on kuulujutt, et Valge Maja veebisait töötab Drupalil.

Drilli teate: esimene samm Drupaliga alustamiseks on hostimiseks registreerumine. Parimad Drupali hostad pakuvad … Arvasite ära! See ei ole palju lihtsam kui ühe klõpsuga installimine kassas. Kui Drupal tundub hirmutav, kuid soovite seda teha, siis ärge muretsege. Kõik lehel loetletud hostid, mis asuvad peale suure oranži nupu, pakuvad ööpäevaringset tuge. Hostid, nagu InMotion, pakuvad isegi seisaku ajal migratsiooniabi, kui kolite oma saiti teisest hostist.

Vaata veel Drupali hoste »

Joomla vs WordPress vs Drupal: odavate hostide teenused

Lõpuks küsin miljoni dollari kohta, mida olete oodanud: Kui palju maksab saidi WordPress, Joomla või Drupal majutamine? Vastus võib olla nii vähe kui 3 dollarit kuus jagatud hostimise jaoks koos VPS-i ja pühendatud serverivalikutega, mis tantsivad umbes 15–50 dollarit. Allpool on toodud WordPressi, Joomla ja Drupali jaoks kõige paremad väärtused.

Odav WordPressi hostimine

Üks meie WordPressi lemmikmasinaid pakub Bluehost ühe klõpsuga WordPressi installeerimisi ja nad installivad hallatud hostimisklientidele isegi WP-tarkvara. Tasuta domeeni, integreeritud vahemälu ja piiramatu salvestusruumiga, Hostinger on absoluutne varastamine vähem kui 3 dollarit kuus.

Vaata veel WordPressi hoste »

Odav Joomla hostimine

Veebiliider taskukohase hostimise perioodil – meie parim Joomla host pakub teile kõiki olulisi hostimisfunktsioone CMS-i alustamiseks: ühe klõpsuga installimine, tasuta domeeninime registreerimine ja ööpäevaringne tugi. Lisaks saavad jagatud hostimise kliendid oma ettevõtte käivitamiseks piiramatut salvestusruumi, ribalaiust ja e-kirju.

Vaata veel Joomla hoste »

Odav Drupali majutamine

Bluehost on lähedal meie lähedastele ja mõistvatele südametele. Drupali turvaline raamistik ning Bluehosti tipptasemel infrastruktuur ja tugi on taeva võõrustamisel saavutatud vaste.

Peaksite sellise esilinastunud riist- ja tarkvarakombinatsiooni eest maksma tipptasemel dollarit, ei? Vale – Bluehost plaanib vähem kui 3 dollari eest kuus tasuta SSL-sertifikaati, täiustatud cPaneli, andmete varundamist ja USA-põhist tuge.

Vaata veel Drupali hoste »

Parim turvalisuse tagamiseks: Drupal

Olgu, laske pealaest-pähe võistlus alata! 1. voor: Turvalisus lõppeb viigiga. CMS-i turvamise mõistmiseks peate mõistma, et see koosneb kolmest komponendist: põhikoodist, kolmanda osapoole tarkvarast (nt pistikprogrammid, laiendused või moodulid) ja inimestelt, kes vastutavad kahe endise värskendamise ja hooldamise eest. Võib hõlpsasti väita, et teie saidi turvalisust ohustab kõige enam viimane tegur. Halda oma pistikprogramme, piiksub!

Kolmest, Drupal kahtlemata on kõige kindlam turvalisus karbist väljas. Original Drupali arendaja Dries Buytaert ja tema turbemeeskond suhtuvad põhikoodi ja moodulitesse väga hoolikalt. Nende tähelepanu muutuvatele julgeolekuvajadustele on tähendanud, et nad astuvad kiiresti, kui neile esitatakse uus teema, mis ähvardab Drupali tuuma. Põhikoodi uuendatakse regulaarselt ja mitte ainult keegi ei saa moodulitesse panustada. Samuti võtab meeskond aega, et pakkuda arendajatele õpetusi, mis aitaksid neil leevendada enda koodis tekkivate ohtude potentsiaali.

WordPress Tuumkoodi hoitakse aktiivselt ja kaasaaitavad arendajad on väga kursis viimaste turvaohtudega. Suurim oht ​​teie WordPressi turvalisusele on aga kasutajavead – nimelt pistikprogrammide ja tarkvarauuenduste väärkäitlemine.

Hoidke end kursis WordPressi uusima versiooniga, ärge laadige alla pistikprogramme ega teemasid, mida te pole põhjalikult uurinud ja usaldusväärseks peetud, ning värskendage kindlasti ka neid pistikprogramme ettevaatusega. Aegunud pistikprogrammid muudavad teie süsteemi haavatavaks ja uued WordPressi värskendused ei pruugi olemasoleva tarkvaraga ühilduda, kui see ei vasta enam standarditele.

Nagu kõigi nende kolme uskumatult võimsa platvormi puhul, Joomla omab rockstari meeskonda, kes panustab selle põhikoodi. See hõlmab turvaküsimuste valvsat jälgimist ning vigade ja kaitse lünkade kiiret reageerimist. Joomlal on tegelikult terve meeskond, kes on pühendunud rangelt kommenteerimise läbiviimisele ja nad on väga teadlikud sellest, mis on Joomla kasutajate saitidel kaalul. Siinkohal tuleb meelde, et kõigil on voli Joomla laiendusi kaasa aidata, nii et tegemist on muude tootjate tarkvara lisandmoodulitega, mida võiksite Joomla koodiga segada ja mille suhtes peate ettevaatlik olema.

Parim SEO jaoks: WordPress

Võib kindlalt öelda, et valdav enamus veebisaite – vähemalt need, mille omanikud saavad kasu vaid siis, kui inimesed neid tegelikult külastavad – on ilma veebiliikluseta üsna mõttetud.

Kui keegi ei leia teie saiti otsingutulemustes, pole tõenäoline, et keegi teie saiti külastab, mis tähendab, et registreerumisi ei tehta, foorumi tegevust ei toimu, tooteid ei müüda ega uusi kliente telefoni ei võeta. Seetõttu on SEM (otsimootoriturundus) oluline ja WordPress töötab koos mõne meie lemmiktööriistaga teie saidi otsimootorites märkamiseks.

Kindlate SEO-tavade juurutamiseni on kaubanduses palju nippe – alates saidi koodi hästi struktureerimisest kuni selleni, et teie sisu oleks grammatiliselt ja semantiliselt korrektne ja märksõnasõbralik. Inimesed teevad karjääri otsimootorite eelistuste nüansside täiustamisel, kuid otsingu jaoks optimeeritud saidi saamiseks ei pea te tegelikult olema SEO ekspert. Selle jaoks on pluginad!

Meie lemmik WordPressi SEO pistikprogramm Yoast SEO toimib teie siseeksperdina, analüüsides teie veebisaite SEO faux passi jaoks, abistades saidikaartide koostamisel ja aidates teil isegi paremat sisu kirjutada.

Kui tegemist on Joomla versus Drupal SEO jaoks on see miinuseks. Nagu WordPressil, on kahel neist ka täiendav tarkvara, olgu selleks pistikprogrammid või laiendused või moodulid, mis aitavad teil oma saidil parimat SEO tava rakendada. Yoasti fännide jaoks, kes arvavad, et te ei saa muud teha, kui WP: Yoast on tegelikult teinud Yoast Drupali SEO pistikprogrammi.

Joomlal on allalaadimiseks saadaval ka oma platvormiga ühilduvad SEO pistikprogrammid. Muidugi, seal on palju inimesi, kes müüvad “lisatasu pluginaid” alates 50 dollarist kuni 100 dollarini, kuid leidub ka palju kasulikke ja usaldusväärseid SEO pistikprogramme, mis on kõigile tasuta allalaadimiseks ja kasutamiseks. SEOSimple on väärt proovimist, kui pakute oma Joomla saidiga SEO-abi.

Parim pood: Joomla või WordPress

Ükskõik, kas soovite müüa oma kohandatud trükitud kruusid külje peal või olete kiiresti arenev jaemüügiettevõte, mis võttis just rahastuse, on pood veebis liikumise peamiseks motivaatoriks.

Parimate poodidega veebimajutajate abil on hõlbus igat tüüpi tarkvara allalaadimine ja installimine edukaks veebikaubanduseks. Veelgi enam, kõik need ülevaadatud platvormid töötavad koos selliste rakendustega nagu PayPal, Stripe või mitmesugused ostukorvid, et e-poe avamine oleks imelihtne, kuid WordPress võtab SMB-de jaemüüjate eeskuju.

Ainsa võimalusena meie loendis on sisseehitatud poodide funktsioonide lisamine, Joomla omamoodi võidud vaikimisi. Ehkki Joomla sobib suurepäraselt tohutute, dünaamiliste veebisaitide jaoks, millel on palju sisu, pole siiski üksikute toodete ja toodete lehtede haldamine lihtne, eriti kui neid tuleb sageli värskendada. Kui teil on arengust põhjalik arusaam ja / või kui olete nõus palkama kedagi, kes on asjatundlik, võite Joomla kaudu luua vinge poodide platvormi. Asi on selles, et enamik poodlejaid soovib keskenduda lihtsalt oma kaubandusele. Joomla ei ole mõeldud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete algajatele.

Veebipoe rajamine WordPress on sama lihtne kui pooditeema valimine – ja paljud neist on mõeldud konkreetsele sektorile – integreerides teie valitud maksete töötlemise süsteemi ja kasutades ära teie hosti pakutavaid poodide tööriistu. Ja ärge unustage ka WooCommerce, mis on üks populaarsemaid veebipoodide loojaid. Meie selle saidi lemmikloomad pakuvad tavaliselt ühe klõpsuga WordPressi installeerimist, tasuta domeeninime ja kuni 200 dollarit tasuta reklaamikrediiti, mis aitavad teie uut kauplust märgata.

Joomla oleks küll hirmutav, kuid kindlameelse algaja jaoks teostatav, Drupal on kogenematute saidiomanike jaoks no-go. Niisiis, kui olete e-kaubanduse saitide loomise valdkonnas uus inimene, pole Drupal teie parim äriinvesteering (isegi kui see on tasuta). Teil kulub tundide moodulitega manipuleerimise õppimiseks ja, olgem ausad, pigem räägite klientidega või arendate oma käsitööd.

Parim ärisaitide jaoks: lips

Online-äri ületab ostu ja müügi. Veebisaidi vajamiseks või tahtmiseks ei pea te olema mingi müürimees. Mõni kaubamärk tegeleb äritegevusega teabe kauplemisel, mitte dollarites kaupadele suunatud tarbimises. Mõelge valitsusvälistele organisatsioonidele ja eestkosteorganisatsioonidele või suurematele haridusasutustele nagu Harvard. Paljud tuntud kaubamärgid usaldavad Joomlat oma ettevõtet veebis haldama ja ka see on meie hääletamine.

Joomla meeskond on teinud suuri investeeringuid, et aidata ettevõtetel luua veebipõhist kaubamärgi identiteeti. Joomlart.com tutvustab palju äriteemasid ja graafikat – uute saidiomanike jaoks tasuta kujundusnäidik, millest kasu saada.

Arvestades platvormi sisuhalduse tugevusi, sobib Joomla ideaalselt ettevõtte pressiteadete, konkurentsianalüüsi aruannete, tooteandmete ja muude tõsisesse ärisse kuuluvate digitaalsete andmete hoidmiseks.

Selle hõlpsalt hooldatud tarkvara vastupidav jõudlus ja turvalisus koos usaldusväärse masti, näiteks InMotioni, suure kättesaadavusega annavad saidiomanikele kindluse, et nende missioonikriitilised äritegevused püsivad võrgus ja töötavad optimaalse kiirusega..

Ettevõtte juhtimine via WordPress on sama lihtne kui uue veebiehitaja tehnoloogia õppimine (märkus: kõik saidiehitajad vajavad mingil määral õppimiskõverat). WordPress pakub neist kolmest kõige intuitiivsemat liidest, mis on eriti kasulik sisu loomiseks ja regulaarseks värskendamiseks, kui loote ja kasvatate oma kaubamärki.

Veelgi enam, WordPressil on üle 46 000 pistikprogrammi (kiiresti kasvav arv), mille WP eksperdid on ehitanud ja hooldanud, et aidata teil oma ettevõtte saidi funktsioone kohandada. Alates SEO-st kuni turvalisuseni ja e-kaubanduseni hõlmavad meie WordPressi pistikprogrammi ülevaated seda kõike, juhuks, kui soovite seda teemat lähemalt uurida.

Drupali kasutamine Interneti-äri jaoks on kõige suurem põhjus, et platvorm on peamiselt raamistik, seega ei soodusta see loomulikult veebipoodide loomist.

Sellegipoolest pakub paindlikkus, mida see pakub, tehnikat säästvamaid inimesi, kes on nõus oma keerukusega sõbrustama, ning lisaks sellele ka kõrgetasemeline turvalisus, mille saate kohe kätte saada, et muuta see vääriliseks kandidaadiks teie ettevõtte saidi ehitamisel.

Parim jõudlus: Drupal

Raske oli valida nende kolme hulgast “parimat osatäitjat”, eriti kui jõudlus võib langeda teie valitud veebi ja erinevate vahemälutööriistade kasutamiseni. Meie üldine võitja siin on aga – drum roll, palun – Drupal!

Ehkki selle tehniliste teadmiste nõuete tõttu pole populaarsust, on Drupal platvorm on pakitud kõige suurema jõudlusega potentsiaaliga otse karbist välja. Drupal on tuntud väga tulemuslike veebirakenduste pakkumise eest. Agility, mida see sisuhaldusraamistik arendajatele pakub, on suurepärane.

Üks kaunitaridest WordPress on kogukond selle taga. Igal hetkel on WP-i arendajate armee vallandanud koodi turvalisuse tugevdamiseks ja jõudluse suurendamiseks. Lisaks, kui teil on olemas populaarsed vahemälupistikprogrammid, nagu näiteks W3 kogu vahemälu, WP Super vahemälu ja Varnish, võite oodata oma saidi veebisaitide jaoks ülikiireid laadimisaegu..

WordPressi täiendava jõudluse huvides peate tegema koostööd hostiga, mis rõhutab kiirust ja turvalisust. WordPressi meeskond toetab Bluehostit nende teenuste optimeerimiseks WP klientidele. SiteGround on hulgaliselt jõudlust suurendavaid funktsioone: eelinstalleeritud Git, kolm vahemälu kihti ja tasuta sisu edastamise võrk (CDN).

Nagu WordPress, on ka jõudluse parandamiseks palju võimalik ära teha Joomla. Kui olete oma ilusa saidi kujundanud, olete kirjutanud mõne vinge sisu ja olete avaldanud, et maailm saaks seda tarbida, peaksite kontrollima Joomla laiendusi.

Saidil on palju tööriistu teie saidi funktsionaalsuse laiendamiseks, sealhulgas juhendid ja õpetused Joomla südamiku ja pistikprogrammide ajakohastamiseks. Nagu WordPressi või Drupali puhul, on ka Joomla saidi maksimaalse jõudlusega töötamise oluliseks võtmeks teie tarkvara aktiivse heakorra tagamine..

Alustage WordPressi, Joomla või Drupaliga ühe klõpsuga

Sõltuvalt teemast võib ostueelne uurimistöö olla plahvatus või sumin. Olen kindel, et võime kõik nõustuda sellega, et meie lemmikosa ostlemiskogemuses on nupu OSTA KOHE vajutades päästikule vajutades, teades, et teie uus mänguasi on teie ukse ees. Isegi parem kui kohaletoimetamine uksetapil – WordPress, Joomla ja Drupal saab kõik alla laadida ja installida koos parimate veebimajutusteenuste pakkujatega ühe klõpsuga.

Uurimistulemused on käes. On aeg valida: kas teie jaoks on WordPress, Joomla või Drupal?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me