19 nejlepších ekologických webhostingových společností (2020): WordPress a další

Pro ty, kteří se obávají životního prostředí, se nejlepší ekologické webhostingové služby podílejí na snižování dopadu odvětví na svět kolem nás.


Přemýšlejte o tom, kolik tepla váš notebook vypustí po několika minutách. Nyní si představte, jaké teplo vytlačuje server, na kterém jsou umístěny stovky webových stránek – jeden z tisíců uspořádaných v regálech přes velké datové centrum, což je zase jen jedno z tisíců takových zařízení na celém světě. Toto vyrobené teplo je vedlejším produktem spotřeby energie a webhostingové odvětví využívá obrovské množství. Podle projektu Web Neutral představuje internet zhruba 10% světové spotřeby elektřiny a produkuje přibližně tolik emisí CO2 jako letecký průmysl..

Naštěstí mnoho nejlepších webových hostitelů rozpoznává nebezpečí současných trendů a zlepšuje vztah odvětví k životnímu prostředí. Od navrhování energeticky účinných datových center po nákup kreditů z obnovitelných zdrojů jsou zde nejlepší hostitelé, kteří nabízejí ekologické služby.

Nejlepší celkový zelený hosting

Průměrný web je podle projektu Web Neutral každý rok zodpovědný za přibližně 4 700 liber oxidu uhličitého. Díky kalkulačce ekvivalencí skleníkových plynů Agentury pro ochranu životního prostředí to znamená, že každý z 330 milionů aktivních webových stránek emituje tolik skleníkových plynů, jako je průměrný osobní vůz 5 225 mil.

Se správným poskytovatelem hostingu však může váš web skutečně mít pozitivní dopad. GreenGeeks, náš nejlepší výběr pro zelený webhosting, vrací do sítě třikrát tolik obnovitelné energie, kolik spotřebuje. Kromě energeticky účinných datových center a hardwaru byla společnost EPA od roku 2009 uznána jako Green Power Partner a spolupracuje s environmentálními základy při nákupu kreditů větrné energie..

Ještě lepší je, že společnost při poskytování webhostingu šetrného k životnímu prostředí neobětuje služby, podporu, zabezpečení ani výkon. Platforma GreenGeeks poskytuje neomezené výpočetní zdroje, integraci zdarma se sítí pro doručování obsahu Cloudflare a proprietární nástroje pro ukládání do mezipaměti a přichází s bezplatnou pomocí při migraci, bezplatnou registrací domén a nepřetržitou zákaznickou podporou prostřednictvím telefonu, chatu nebo e-mailu. Přečtěte si další informace o tom, jak GreenGeeks vyrovnává špičkový webhosting se odpovědným využíváním energie. Přečtěte si naši recenzi níže:

Zobrazit další nejlépe hodnocené hostitele »

Nejlepší „levný“ zelený webhosting

Na rozdíl od toho, co by se dalo očekávat, majitelé webových stránek obvykle nemusejí vysílat žádné další peníze, aby se dostali do souladu s hostitelem, který poskytuje služby s vědomím CO2. Zelení poskytovatelé hostingu často spoléhají na energii nebo systémy poháněné větrem, sluneční energií nebo vodou, aby snížili svou spotřebu elektřiny – a snížili své účty za energie. Navzdory počátečním investicím do nového vybavení nebo vybavení pro dodatečné vybavení má mnoho hostitelů prospěch ze snížených provozních nákladů a věrnější zákaznické základny při přechodu na infrastrukturu šetrnější k životnímu prostředí. Ve skutečnosti by společnosti ušetřily zhruba 2 miliardy dolarů, pokud by americká datová centra byla o 20% efektivnější, podle amerického ministerstva energetiky.

Mnoho nejlepších poskytovatelů hostingu zlevňuje některé z těch, které zákazníkům ukládají, a poskytuje výkonné hostování za méně než 5 $ měsíčně. Tři níže uvedení hostitelé nabízejí některé z největších obchodů v oboru, spojují cenovou dostupnost se silným hardwarem a dobře informovanou podporu. A ještě lépe, každý zdůrazňuje obchodní postupy šetrné k životnímu prostředí.

Ilustrace serverů a oblohy

Zdůrazněním účinnosti a obnovitelné energie mohou poskytovatelé webhostingu zlepšit jejich dopad na životní prostředí.

Například všechna datová centra a servery iPage jsou zcela poháněny větrnou energií. Jako EPA Green Power Partner společnost kompenzuje každou kilowatthodinu 200% kredity za obnovitelnou energii. Tato snaha znamená, že iPage zabraňuje tomu, aby do atmosféry vniklo více než 1100 tun oxidu uhličitého – což je ekvivalent výsadby 244 hektarů stromů nebo odebrání 224 aut z vozovky.

HostPapa, který završil náš seznam nejdostupnějších poskytovatelů ekologického hostingu, byl jedním z prvních hostitelů, kteří mohli napájet svá datová centra a kanceláře obnovitelnou energií. HostPapa každoročně kontroluje spotřebu energie a nakupuje dostatek kreditů z obnovitelných zdrojů, aby odpovídaly spotřebě. Další informace o úsilí těchto společností získáte kliknutím na níže uvedené recenze:

Zobrazit další nejlépe hodnocené levné hostitele »

Nejlepší zelený hosting „WordPress“

Je zajímavé, že naši tři nejvíce doporučovaní ekologičtí hostitelé pro WordPress pocházejí z ústředí společnosti v Kalifornii – také ve státě, kde se narodil a nadále funguje ultra populární systém správy obsahu. Mezi progresivnějšími státy, pokud jde o udržitelnost a energetickou účinnost, instalovala Kalifornie více solární energie za jeden rok, než zbytek země přidaná za více než 40 let..

Jako jeden ze tří poskytovatelů hostingu podporovaných jádrovým týmem WordPress přijímá DreamHost k energetické účinnosti dva přístupy. Kanceláře společnosti jsou certifikovány LEED Platinum a EnergyStar a mají pokročilé ovládání osvětlení, optimalizované systémy HVAC a vodovodní armatury s nízkým průtokem. Datová centra DreamHost maximalizují účinnost jak se systémy chlazení vodou, tak vzduchem; bývalý doplňuje zásobování komunální vodou rekultivovanou vodou. Kromě moderního, energeticky účinného hardwaru podporuje DreamHost i celostátní programy čistého větru a používá elektrickou síť, která získává obnovitelnou energii z větrných farem, solárních panelů a vodních elektráren..

GreenGeeks dělá druhý vzhled v našem článku tím, že vyniká jak udržitelností, tak hostingem WordPress. Podrobně jsme podrobně popsali pověření společnosti šetrná k životnímu prostředí výše, takže se podívejte na některé z impozantních upgradů, které GreenGeeks poskytuje uživatelům WordPressu: zvýšená bezpečnost, automatické aktualizace, škálovatelné výpočetní prostředky, proaktivní monitorování, certifikáty SSL zdarma a optimalizované servery využívající SSD, LiteSpeed , a MariaDB.

Další informace o trojici webových hostitelů Golden State a jejich nabídkách WordPress níže:

Zobrazit další nejlépe hodnocené hostitele WordPress »

Nejlepší zelený „cloud“ hosting

Protože cloudhosting spoléhá na tolik serverů a tolik hardwaru, aby podporoval vysoce dostupné, redundantní a škálovatelné zdroje, možná si myslíte, že konfigurace infrastruktury bude jednou z nejobtížnějších provozovat udržitelně. Sítě s cloudovým hostingem však mohou dramaticky snížit spotřebu energie organizace a výpočet uhlíkové stopy až o 90% ve srovnání s běžícími aplikacemi a hardwarem v provozovně.

Cloud computing zlepšuje spotřebu zdrojů organizace několika způsoby, podle zprávy od společnosti Microsoft: snížení nadbytečné (přečtené: nevyužité) kapacity, sloučení špičkových zatížení, zavedení rozsáhlé virtualizace a zlepšení celkového návrhu datového centra. Cloud computing v podstatě představuje hromadný tranzit nebo carpooling, spíše než nasazení jednotlivých serverů a prostředí.

Ilustrace cloud serverů

Cloud hosting nemá nic společného s oblohou, ale představuje nejekologičtější konfiguraci webhostingu.

Pokud jde o cloud computing, naši tři poskytovatelé hostingu s nejvyšší doporučením tyto efektivnosti zvyšují. HostGator například v roce 2008 přepnul více než 1,3 milionu webových stránek na větrnou energii nákupem certifikátů obnovitelné energie, které kompenzují 130% elektřiny použité k napájení a chlazení jejích serverů. Tento krok znamená odebrání 444 aut ze silnice nebo ochranu 551 akrů lesa na jeden rok.

Německá hostitelská společnost 1&1 je držitelem partnerství EPA Green Power pro datové centrum v Lenexě v Kansasu. Společnost nakupuje dostatek obnovitelné energie k napájení nejméně 300 domů na rok a rozšiřuje ekologické chování do dalších částí společnosti: 1&1 se řídí postupy účtování v papírové podobě, účastní se recyklačních programů a vybírá pro své kanceláře opakovaně použitelné kuchyňské předměty.

Přečtěte si níže uvedené recenze, jak naši oblíbení poskytovatelé cloudového hostingu přispívají k čistší a bezpečnější atmosféře.

Zobrazit další nejlépe hodnocené cloudové hostitele »

Nejlepší zelený „VPS“ hosting

Jak jste si přečetli v předchozí části, virtualizace serverů může pomoci optimalizovat spotřebu energie organizace a celkovou efektivitu datových center. Díky konsolidaci pracovního zatížení a virtualizaci jednoho fyzického serveru do několika menších virtuálních strojů mohou společnosti používat méně zařízení – což má exponenciální dopad na náklady na chlazení. Podle ENERGY STAR vede jedna watthodinová úspora energie na úrovni serveru k zhruba dvojnásobnému snížení na úrovni zařízení.

Naši nejlepší dva doporučovaní hostitelé pro zelený hosting VPS již dlouho vynikali v optimalizovaných hardwarových konfiguracích. InMotion Hosting i A2 Hosting zdůrazňují výkon a spravované služby ve svých virtuálních prostředích poháněných SSD.

Co se týče energetické účinnosti a udržitelnosti věcí, InMotion Hosting strávil několik let prací na snižování spotřeby energie, spíše než na její kompenzaci. Společnost otevřela první zelené datové centrum v Los Angeles a pomocí technologie chlazení venkovním vzduchem snížila náklady téměř o 70% a každoročně snížila produkci uhlíku o více než 2 000 tun. InMotion Hosting se také spojil s neziskovou organizací Trees for the Future, aby zasadil 5 000 stromů po celém světě.

A2 Hosting se sídlem v Ann Arbor v Michiganu čerpá ekologický přístup k webovým službám z domácí přezdívky Tree Town. Společnost spolupracuje s Carbonfund.org, aby plně kompenzovala uhlíkovou stopu A2 Hosting. Zaměstnanci obvykle pracují vzdáleně ze svých domovů, eliminují zbytečné emise CO2 z každodenních dojíždění a společnost opakovaně používá staré servery namísto jejich odesílání na skládky. A2 Hosting příležitostně spustí propagační akce, které zahrnují výsadbu tří stromů za každý hostingový balíček prodaný za měsíc.

Další informace o nabídkách VPS InMotion Hosting a A2 Hosting spolu s HostGator si přečtěte níže uvedené recenze. Nebojte se kliknout a objevit další informace:

Zobrazit další nejlépe hodnocené hostitele VPS »

Nejlepší zelený hosting „vyhrazeného serveru“

Dedikovaný hosting, když si majitel stránek nebo hostingový zákazník najme celý server, představuje největší odliv zdrojů energie v datovém centru. Elektřina představuje 25% až 40% provozních nákladů datového centra a náklady na napájení serveru často překračují počáteční cenu akvizice. Častěji však zákazníci využívají pouze 10% zdrojů serveru.

Vyhrazený server však může mít největší smysl pro velké organizace, které vyžadují hodně výpočetního výkonu. Pokud tomu tak je, nezapomeňte vyzkoušet možnosti hostitelů, včetně hostování InMotion, HostGator a A2, které maximalizují energetickou účinnost a udržitelnost v co největší míře.

Vlastní vyhrazené servery InMotion Hosting slibují 20krát rychlejší výkon, spolu s bezplatnými bezpečnostními záplatami, ochranou DDoS a garantovanou 99,999% provozuschopností sítě. HostGator mezitím nabízí flexibilitu operačního systému s možností Linux i Windows. Společnost také zahrnuje proaktivní monitorování, zálohování mimo pracoviště, bezplatnou migraci dat a optimalizaci spravovaných serverů. A2 Hosting završuje naše tři největší poskytovatele hostingu poskytnutím zákazníkům plný přístup k jeho ultra optimalizované platformě SwiftServer. Řízené služby z hostování A2 zahrnují vlastní monitorovací a oznamovací systém, spolu s prioritní podporou a 30minutovým nasazením hardwaru. Přečtěte si naše recenze níže pro více:

Zobrazit více nejlépe hodnocených hostitelů dedikovaných serverů »

Nejlepší zelený „prodejce“ hosting

Reseller hosting, který se vrací zpět k virtualizovaným konfiguracím serveru a úsporám energie, které jsme zmínili v cloudových a VPS hosting sekcích, umožňuje podnikatelům založit vlastní hostingovou společnost a prodat části svého serveru jiným majitelům stránek.

Podle nedávné studie Unileveru se třetina spotřebitelů rozhodne koupit výrobky a služby od společností na základě jejich sociálních a environmentálních dopadů. Více než 20% uvedlo, že aktivně nakupují od společností, které jasně uvádějí své postupy udržitelnosti, a 70% spotřebitelů je ochotno zaplatit více za něco od společnosti známé pro podporu životního prostředí..

Obrázek online transakce

Účty prodejců vám umožňují vydělat si peníze navíc prodejem hostingových služeb ostatním.

Vzhledem k tomu, že energetická účinnost a šetrnost k životnímu prostředí mohou podpořit obchodní úspěch, hledejte webhostingového partnera, který vám umožní uvádět na trh ekologické hostingové služby nové společnosti. Například server InMotion Hosting spáruje ekologické datové centrum s bezplatnými převody a 90denními zárukami vrácení peněz, aby si získal důvěru zákazníků, zatímco služby hostgator s bílým štítkem vám umožňují umístit vaši značku na více než 500 výukových videí a téměř 700 článků, které vašim klientům pomohou naučit se využívat různé služby, které budete moci nabídnout

GreenGeeks automatizuje většinu správy hostingu a fakturace zahrnutím bezplatné licence WHMCS do svých prodejních plánů. Díky přístupu společnosti v oblasti ekologického webhostingu a ochrany životního prostředí poskytuje společnost GreenGeeks podnikatelům jedinečnou příležitost informovat potenciální zákazníky o pozitivním dopadu na životní prostředí při výběru svých služeb. Přečtěte si naše hostitelské příležitosti pro distributory a přečtěte si naše recenze:

Zobrazit další hostitele s nejlepším hodnocením »

Going Green: Poskytovatelé hostingu pomáhají sledovat naši planetu

Kromě webhostingu mohou nejvíce obchodované weby na internetu mít ještě větší dopad na životní prostředí. Zpracováním nahoru o 3,5 miliardy vyhledávání denně činí Google pravděpodobně 40% uhlíkové stopy internetu. V zásadě platí, že používání Google po dobu jednoho měsíce znamená řídit auto na míli daleko. 2,1 miliardy lidí, kteří každý měsíc používají Facebook, přispívají na stopu společnosti 979 000 metrických tun ekvivalentů CO2 – benzín s 12 960 cisternovými kamiony nebo na roční spotřebu energie více než 105 000 domácností.

Jak webhostingové odvětví pokračuje ve své rychlé expanzi – podle některých roste každoročně o více než 400% – bude spotřebovávat stále více elektřiny. I když je vybudování energeticky účinného datového centra pravděpodobně vyloučeno, stále můžete přispět k záchraně světa tím, že hostujete své webové stránky, online podnikání nebo aplikace u poskytovatele, který zvažuje globální dopad, který má jeho podnikání na životní prostředí. “Díky našim silám dohromady …”, jak by řekla nenapodobitelná kapitánská planeta, hostující průmysl možná dokáže zachránit svět.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me