Tsensuuri leevendamine vahetustega: detsentraliseeritud pilve hostimisplatvorm, mis võimaldab lõppkasutajatel andmeid muutumatult säilitada.

TL; DR: Shift on avatud lähtekoodiga tarkvaral põhinev detsentraliseeritud veebimajutusplatvorm, mis võimaldab kasutajatel oma digitaalset vara täiesti uuel viisil hallata. See toimib blockchaini ja hajutatud failisalvestuse ristmikul ühtse tehnoloogiakomplektina, mida kasutatakse sisu detsentraliseeritud majutamiseks. Eelistega, mis hõlmavad suurt koondamist, kiiret sisu edastamist ja kliendipoolset krüptimist, on Shift eesmärk kasutada detsentraliseerimist parema, tsensuurivaba pilve loomisel.


Kunagi olnud piiritu vaba sõnatsoon, on natsionalismi, poliitika, religiooni ja muude globaalsete huvide tõttu nüüd üha suurem kontroll. Oleme jõudnud kohta, kus nn küberbalkaniseerimine – kus Internet killustatakse väiksemateks ja sageli vaenulikeks üksusteks – on juba alanud.

Alates Hiina suurest tulemüürist kuni Araabia kevade ajal Egiptuses, Liibüas ja Süürias toimuva täieliku Interneti-väljalülitamiseni kasvab äärmuslik tsensuur. Kuid on leitud, et isegi sõnavabaduse poolest tuntud riigid blokeerivad sisu.

2014. aastal liputasid Piirideta Ajakirjanikud mitmesuguseid agentuure – sealhulgas Ameerika Ühendriikide Riikliku Julgeolekuagentuuri, Suurbritannia valitsuse kommunikatsiooni peakorteri ja India telemaatika arenduskeskuse – sidusattsensuuri ja -jälgimise ülemäärase taseme kehtestamise eest USA-s..

Shift logo

Shift hävitab tsensuuri, luues detsentraliseeritud hostimisplatvormi.

Õnneks pakuvad avatud lähtekoodiga tarkvaral põhineva detsentraliseeritud veebimajutusplatvormi Shifti taga olevad uuendajad võimalust tagasi võidelda. „Algusest peale on eesmärk olnud tsensuurikindla hostimislahenduse ehitamine,“ ütles Shifti president ja juhtiv arendaja Ralf S. “Mõnes maailma piirkonnas on seda väga raske kuulda ja me ehitame oma tehnoloogia nende inimeste jaoks.”

Shift kasutab kombinatsiooni blockchainist ja hajutatud failisalvestusest, luues ühtse tehnoloogiakomplekti, mida kasutatakse sisu detsentraliseeritud majutamiseks, mis võimaldab kasutajatel oma digitaalseid varasid täiesti uuel viisil hallata. Selliste eelistega nagu suur koondamine, kiire sisu edastamine ja kliendipoolne krüptimine on Shift eesmärk ehitada parem, tsensuurivaba pilv.

Web 3.0 meetod oma digitaalsete varade haldamiseks

World Wide Web jaguneb sageli kolmeks põlvkonnaks. Kõik sai alguse veebist 1.0, ainult kirjutuskaitstud, staatiliste veebisaitide ajastul, mida värskendati harva. Web 2.0 põlvkond, milles me praegu elame, tõi välja kasutaja loodud sisuga interaktiivseid saite.

Web 3.0 – Interneti tulevikku – määratletakse sageli semantilise või andmepõhise veebina. See uus piir, millesse mõned arvavad, et me aeglaselt siseneme, on mõeldud tehnoloogia häirimiseks, kuna me teame seda infrastruktuuri, protokollide, juhtimise ja rakenduste detsentraliseerimise kaudu.

Ralf rääkis meile, et Shift oli loodud veebi detsentraliseerimise hõlbustamiseks, pakkudes paremat privaatsust, digitaalseid õigusi ja vabadust liigsest tsensuurist. Tehnoloogiakombinatsiooni kaudu töötab ettevõte meie praeguse veebimajutustehnoloogia põhialuste asendamisel veebi 3.0-põhise digitaalsete varade haldamise meetodiga.

Shift kujutas pilvemajutust võrdõigusvõrgu, sümboolse majanduse ja salvestusruumi valideerimise abil uuesti.

Detsentraliseeritud pilve hostimisplatvormina võimaldab Shift kõigil rentida kasutamata salvestusruumi kõvakettal või kasutada teiste salvestusruumi. Kõik tehingud toimuvad võrdõigusvõrgus, kõik toimingud registreeritakse muutumatul avalikul registril Shift..

Shift kasutab meediumite salvestamiseks ja jagamiseks hajutatud räsipõhises failisüsteemis ka IPP-d (InterPlanetary File System, IPFS), mitte hüperteksti edastusprotokolli (HTTP), mis kasutab asukohapõhist salvestusruumi.

“IPFS on arenenud tehnoloogia, kuid sellel on varjukülgi – see ei paku lihtsat ega usaldusväärset viisi andmete eraldamiseks ja kopeerimiseks mitmele sõlmele IPFS deemonite klastris,” ütles ta. “Nii lõime Phoenixi, eraldiseisva rakenduse, mis suhtleb plokiahelaga, hõlbustades samas jaotamise ja säilitamise kaudu andmete kopeerimist salvestussõlmede rühmas.”

Parem kui nutikad lepingud: nullriskiga token-lukustustehnoloogia

Shift stimuleerib osalust Shifti tokeni kaudu, mis kujutab hajutatud salvestusruumi. Kasutajad saavad sellist ruumi hõlpsasti omandada sümboolika abil tuntud mehhanismi kaudu. Nutika lepingu sõlmimise asemel hõlmab tokenide lukustamine soovitud mälumahu täpsustamist, vajalike märkide kinnitamist ja isiklikuks kasutamiseks vajaliku salvestusruumi nõudmist..

Shifti taga asuv meeskond väidab, et märgil põhinev osaluse tõestamine pakub suuremat turvalisust kui arukate lepingute kasutamine (iseteostavad lepingutingimused, mis on kirjutatud koodiridadele plokiahelas). Ehkki arukad lepingud toimivad usaldusväärse vahendajana kahe osapoole vahel, on tehnoloogia endiselt väga lapsekingades. Seetõttu on lepingu keerukus piiratud, mis võib keerukate tehingute töötlemisel probleeme põhjustada.

Lisaks sellele, kuna nutikad lepingud kirjutatakse tavaliselt arvutikoodidesse, ütles Ralf, et paljud kasutajad peavad turvaliste lepingute loomisel ja nende tingimuste kontrollimisel lootma kolmandate osapoolte pakkujatele. Nagu iga koodipõhine tehnoloogia, tähendab see ka nende suhtes nii juhuslikke kui ka pahatahtlikke vigu. Kõige tähtsamalt öeldes ütles Ralf, et nutikad lepingud on massilisest adopteerimisest umbes kümme aastat eemal, mis paneb inimesi neid kasutama kõhklema..

“Keskmine kasutaja soovib lihtsalt žetoone osta ja teenust kasutama hakata. Tokenide lukustamine muudab protsessi lihtsaks,” ütles ta. “Shifti abil pole see protsess midagi muud kui üksik tehing, kasutades hõlpsasti mõistetavat valemit.”

Suur koondamine, kiire sisu edastamine ja kliendi poolt krüptimine

Shift-platvorm on tuntud ka arendajasõbralike funktsioonide, näiteks suure koondamise, kiire sisu edastamise ja kliendipoolse krüptimise tõttu. Faile hoitakse püsivalt võrgus kolmes erinevas sõlmes, mis tagab hõlpsa replikatsiooni juhul, kui hostisõlm läheb alla.

Kiire edastuskiiruse tagamiseks edastatakse sisu automaatselt otsingupunktile lähimast peerist. Veebikaaslased, kes sageli sisupäringuid saavad, hoiavad andmeid vahemälus, vähendades võrgu üldist ribalaiuse tarbimist ja suurendades edastuskiirust.

Shift on ühtne tehnoloogiakomplekt, mida kasutatakse sisu detsentraliseeritud majutamiseks.

Süsteem tagab ka hõlpsa juurdepääsu sisule. Kasutajad saavad luua otseühenduse Shifti detsentraliseeritud veebiga või kasutada standardset brauserit ja DNS-i lüüsi. Väljaandjatel on võimalus kasutada Shifti ametlikku portaali või seadistada individuaalsed lüüsid, kasutades võrgukaaslaste IP-aadresse.

Ralf ütles, et on uhke selle üle, mille ettevõte on seni ehitanud. Edasi liikudes tegeleb Shift kasutajate võimalustega teenida märke lihtsasti kasutatavate avalike sisenemispunktide pakkumiseks. Ettevõte töötab ka selle nimel, et pakkujatel oleks lihtsam oma isiklikke servereid Shifti ökosüsteemiga ühendada.

“Meie eesmärk on muuta kasutajatele meie kasvava võrguga liitumine võimalikult hõlpsaks ja aidata kaasa kõigi parema Interneti loomisele,” ütles ta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me