Tori projekt: vankumatu, 14-aastane pühendumus kodanikuvabaduste kaitsmisele ja tsenseerimata Internetile turvalise ja turvalise juurdepääsu tagamisele

TL; DR: Kasutades ülemaailmset vabatahtlikult töötavate serverite võrku, aitab Tor Interneti-kasutajatel parandada oma veebipõhist privaatsust ja turvalisust. Tor-programmid suunavad Interneti-liiklust mitme relee ja krüptimiskihi kaudu, et varjata kellegi asukohta ning kaitsta teda võrgu jälgimise ja liikluse analüüsi eest. Erinevatel põhjustel kasutatav Tor aitab kasutajatel vältida tsensuuri ja pääseda täieliku Interneti juurde programmide, sealhulgas veebibrauseri, mobiilirakenduse, vestlusrakenduse ja muu abil. Toetajad saavad Torit aidata mitmel viisil: teatejooksu korraldamisel, annetuste andmisel, vabatahtlikul tööl osalemisel ja projektidele arendusaja panustamisel.


Algselt valitsuse kommunikatsiooni kaitseks välja töötatud Tor-võrk kaitseb nüüd ka Interneti-kasutajaid jälgimise eest ja pakub võimalusi valitsuse tsenseeritud veebipääsuks.

Tuhandete vabatahtlikult hallatavate serverite võrk suurendab veebipõhist privaatsust ja turvalisust, pakkudes Interneti-kasutajatele anonüümseid teid piiramatu teabe edastamiseks ja otsimiseks.

Algne projekt, mida 2000. aasta alguses juhtisid USA mereväe uurimislaboris arvutiteadlased ja matemaatikud, pakkus võrgunime ja logo jaoks maitsvat inspiratsiooni – Tor on lühike The Onion Router.

Kellel on vaja anonüümsust veebis ja miks miljonid inimesed valivad Tor

Arvestades Tori pakutavaid privaatsus- ja turbekaitset, pääsevad inimesed kogu maailmas võrku juurde erinevatel põhjustel:

  • Ajakirjanikud suhelda tundliku teabe allikatega, samuti uurida ja avaldada artikleid, mis on riigi kontrollitud meedia vastu.
  • Õiguskaitseametnikud ja sõjaväelased pakkuda tõeliselt anonüümseid vihjejooni, osaleda salaoperatsioonides ja koguda luureandmeid.
  • Aktivistid ja rikkumisest teatajad teatada ohualadest pärit rikkumistest, korraldada proteste, vältida jälitustegevust ja hoida kõrvale valitsuse tsensuurist.
  • Ettevõtted vältige konkurentide eksitavat teavet, hoidke tegevusstrateegiad konfidentsiaalsena ja hõlbustage sisemist vastutust.
  • IT-spetsialistid kontrollida IP-põhiseid tulemüürireegleid, viia läbi testimisi, mittetehniliste töötajate turvaseadetest mööda minna ja ISP-võrgu katkestustega ümber töötada.

Lisaks ülaltoodud spetsialiseeritud tööstusharudele saavad üldised Interneti-kasutajad kasutada Tor-i oma identiteedi kaitsmiseks varaste ja reklaamijate eest, kaitsta privaatseid andmeid vastutustundetute ettevõtete eest, kaitsta laste veebitegevusi, uurida tundlikke teemasid ning vältida jälgimist ja tsensuuri.

Kuidas Tor töötab: sibula marsruutimise kihtide koorimine

Paul Syverson, Roger Dingledine ja Nick Mathewson käivitasid Tori alfaversiooni 2002. aastal, avalik avalikustamine toimus aasta hiljem. Mereväe teaduslabor vabastas Tori koodi tasuta litsentsi alusel ja projekti Rahastama asus Electronic Frontier Foundation.

Graafik, mis näitab, kuidas Tor-võrk tagab privaatsuse ja turvalisuse

Tor-võrk muudab Interneti-liikluse anonüümseks, suunates selle ülekandeserverite juhuslike vooluringide kaudu.

Nagu algne nimi viitab, tugineb Tor sibula marsruutimisele, mis peseb krüptimiskihid laia võrgu kaudu. Interneti-liiklus ehk andmepaketid jagunevad kaheks osaks: kasulik koormus või saadetav teave ja päis, kus kuvatakse lähte- ja sihtkoha asukohad, failide suurused ja tüübid ning muu identifitseeriv teave. Interneti-teenuse pakkujad ja muud jälgimisprogrammid saavad andmete paljastamiseks uurida päiseid.

Tor-võrk varjab päiseteavet, suunates liikluse Interneti kaudu mitme ümbersõidu kaudu. Selle asemel, et minna otse lähtest sihtkohta, kulgevad Tor-võrgu andmed juhuslike radade kaudu käputäis enam kui 7000 saadaolevast releest.

Iga releeühendus on krüpteeritud sammhaaval, see tähendab, et ükski relee ei tea kunagi andmepaketi täielikku teed. Kasutaja tee Tor-võrgu kaudu muutub iga 10 minuti järel.

Meie 4 lemmikkõrgprogrammi aitavad kasutajatel sirvida ja veebis teavet jagada

Mittetulunduslik Tor-projekt ja avatud arendajate kogukond haldavad 14 tarkvaraprogrammi ja -teenust, et kaitsta kasutajate Interneti-kogemusi, alates massituru toodetest (nt veebibrauser ja vestlusklient) kuni tehnilisema tarkvarani, näiteks terminali oleku monitori ja diskreetne sündmus võrgusimulaator.

1. Tor-brauser: kaasaskantav, eelkonfigureeritud veebibrauser

Kuulikindel viis Tori võrku pääsemiseks on nende brauseri ja komplekteeritud programmide kaudu. Tuginedes Firefoxi laiendatud tugiteenuste väljalaske (ESR) harule, kohandab Tor Browser brauseri eelistusi ja rakendab privaatsuse ja turvalisuse parandamiseks rea plaastreid.

Torbuttoni ja Tor Launcheri laiendid varjavad veelgi kasutaja võrgutegevusi, samas kui HTTPS-Everywhere, NoScript ja muud pistikprogrammid kaitsevad nende privaatsust. Tor hoiatab, et peaaegu kõiki muid veebibrauserite konfiguratsioone pole Toriga tõenäoliselt ohtlik kasutada.

2. Tor Messenger: turvaline, platvormideülene vestlusprogramm

Tuginedes ka Mozilla kogukonna asjadele, kasutab Tor Messenger Instantbirdit turvalise vestlusplatvormi loomiseks, mis toetab mitmesuguseid kommunikatsioone, sealhulgas XMPP, IRC, Twitter, Facebook ja muud.

Tor Messengeri versioon on endiselt beetaversioon, kuid saadab kogu liikluse Tor-võrgu kaudu suurepärase kasutajaliidese, turvalise värskendaja ja automaatselt lubatava salvestusvälise sõnumside abil. Tulevased väljaanded, mis loodetakse siduda Mozilla ESR-tsükliga, võiksid sisaldada mitme osapoole suhtlusfunktsioone, krüpteeritud failiedastusi ja rahvusvahelisi versioone.

3. Orbot: privaatsed Interneti-ühendused Android-seadmetele

Androidi kasutajad saavad Tor-võrgu kaudu juurde pääseda veebile, kiirsõnumitele ja e-kirjadele, kasutades Orboti – tasuta rakendust, mis on loodud koostöös Guardian Projektiga. Orbot sisaldab Tor-i ja vaba API-d koos kohaliku HTTP-puhverserveri ja SOCKS4A / 5 liidesega.

Orboti ekraanipildid

Orbot, koostöös Guardiani projektiga, viib Tor-võrgu Androidi seadmeteni.

Orbot saab kasutada puhverserveri funktsiooniga mis tahes rakenduse jaoks ja selle saab konfigureerida proksi kaudu kogu seadme Interneti-liikluse proxy kaudu läbipaistvalt puhverserverisse.

4. Sabad: Liigutatav, privaatne Linuxi levitamine

Hüüdnimega amnestiline inkognito reaalajasüsteem on Tails opsüsteem, mis käivitatakse USB-draivilt, DVD-lt või SD-kaardilt. Kuna Tails on piiratud eemaldatava kandjaga, ei jäta Tails selle kasutamise kohta ühtegi tõendit.

Sabaga on kaasas mitu sisseehitatud rakendust, sealhulgas veebibrauser, kiirsõnumiprogramm, e-posti klient, piltide ja heli redigeerija ning produktiivkomplekt, mis kõik on eelseadistatud Tori turvalisuse ja privaatsuse tagamiseks.

Kuidas saate anda oma panuse ja osaleda Tor-projektis

Tor-projekt tugineb vabatahtlikele tarkvara toetamiseks ja arendamiseks ning võrgu hooldamiseks ja laiendamiseks.

Praegu taotleb Tor, mida toetavad X, Y ja Z, Tor ka annetusi ja sponsorlust ettevõtetelt, organisatsioonidelt või valitsusasutustelt.

Vabatahtlikud, kellel on allalaadimiseks ja allalaadimiseks vähemalt 2Mbps, saavad oma Tori konfigureerida ribalaiust annetama ja muutuma võrguülekandeks – mida rohkem releesid, seda kiirem Tor-võrk. Tori kasutajad saavad ka tsenseeritud Interneti-piirkondades elavate kasutajate jaoks katsetada täiendavaid programme, lisada dokumentatsiooni ja tõlkida dokumentatsiooni – eriti araabia või pärsia keeles..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me