Projekteerimise lihtsus: kadakavõrgud pakuvad turvalisi, AI-põhiseid võrke, mis on loodud mitmekõrguse aja jaoks

TL; DR: Juniper Networks on kulutanud rohkem kui 20 aastat keerukate tööstusharu väljakutsetega tegelemisele, et kliendid saaksid luua oma ettevõttele parimad võrgud. Alates oma esimesest ruuterist kuni tänaste edusammudeni mitmehäälsete lahenduste osas läheneb ettevõte oma toodetele ja teenustele lihtsuse pühendumisega. Edasi liikudes jätkab Juniper oma maine kindlustamist, võimaldades digitaalset muundamist uuenduslikul ja avatal viisil.


Kogu maailma juhid võivad visata nõupidamisteruumide ümber nagu konfetid, aga eriti on üks, mida ei tohiks kunagi vaiba alla pühkida: digitaalne muundamine.

Tulevikus konkureerimiseks ja edukaks muutmiseks peavad ettevõtted täielikult kasutama ära tekkiva tehnoloogia pakutavad võimalused. Järgmisel kümnendil jäävad need, kes seda ei suuda, põrmu.

Sellegipoolest võib digitaalajastul kiiresti arenevate tarbijate nõudmistele vastamiseks tuttavate, aeg-testitud protsesside ümberkorraldamine olla pehmelt öeldes tohutu.

Juniper Networks logo

Juniper Networks läheneb keerukatele tööstuse väljakutsetele, pühendudes lihtsusele.

Enter Juniper Networks – otstehnoloogia ettevõte, mis usub, et lihtsus inseneriteaduse kaudu on innovatsiooni kõrgeim vorm. Ettevõtte üldeesmärk on luua tugevad võrgud, mis suudaksid vastu võtta teenusepakkujate, ettevõtete, valitsusasutuste ja kõrgharidusorganisatsioonide kõige keerukamatele väljakutsetele kogu maailmas.

“See on keeruline ettevõtetele, kes seda muutust läbi viivad, nii et lihtsus on võtmetähtsusega,” ütles Juniperi pilvelahenduste vanemdirektor ja Evangelist Scott Sneddon. “Mängimise investeeringutasuvus on suur, kuna suudame automatiseerimisega rohkem ära teha, suurendades samal ajal paindlikkust, kiirust ja turule jõudmise aega.”

Juniper kasutab enam kui kahe aastakümne kogemust ulatusliku toote-, lahenduse- ja teenusteportfelli tarnimisel – marsruutimisest, ümberlülitamisest ja turvalisusest kuni multikõlaliste lahendusteni, mis on loodud toimingute sujuvamaks muutmiseks ja arendamiseks. Edasiliikumisel pakuvad arenevad tehnoloogiad Juniper Network klientidele jätkuvalt uusi võimalusi – ettevõte on seal, et juhendada neid uuendusmeelsel ja avatud viisil..

Kahe aastakümne kogemus keerukate võrguprobleemide lahendamisel

Juniper, mille peakontor asub Californias Sunnyvale’is, on olnud tehnoloogiaruumi juhtiv mängija alates 1996. aastast, mil ettevõte tutvustas oma revolutsioonilist ruuterit M40.

“90-ndate aastate keskel hõlmas tehnikamaastik ühte turgu valitsevat võrgimüüjat, kes püüdis olla kõikidele inimestele mõeldud,” ütles Scott. “IP-protokoll oli küll käivitumas, kuid see müüja investeeris endiselt tugevalt pärandvõrgu protokollidesse. Juniper tegi varakult suure panuse, et eesmärgipäraselt ehitatud IP-platvorm oleks turule kasulik. ”

Panus tasus end ära – suure hulga varajase müügiga läks telekommunikatsiooni- ja tugiteenuste pakkujatele suuremahuliste IP-võrkude ehitamine. Uuendused jätkusid ja 1998. aastaks arendas ettevõte välja ühe Junos OS-i – ühe opsüsteemi, mida kasutatakse kogu pakkumise sujuvamaks muutmiseks kogu Juniperi tootesarjas..

Kadaka pilt

Eesmärk on üles ehitada tugevad võrgud, mis on võimelised vastu võtma kõige keerulisemaid väljakutseid kogu maailmas.

“Alates esimesest päevast olime eesmärgi järgi ehitatud ja esimesest päevast alates olime automatiseeritud,” sõnas Scott. “Selle asemel, et kujundada midagi patentset, mis oleks sobiv ainult antud kasti jaoks, valisime FreeBSD litsentsi all palju avatud lähtekoodiga ja riiulilt eemaldatud tööriistu.”

Scott ütles, et kuna opsüsteem oli konstrueeritud nii, et võrguinsenerid saaksid sellega suhelda käsuridade liidese (CLI) kaudu, aga ka selleks, et operaatorid saaksid oma platvorme automatiseerida, kui nad seda skaleerivad. “Kogu CLI on üles ehitatud selle struktuuri ümber, modelleeritud keeles, mis võimaldas ennast automatiseerida,” ütles ta.

2004. aastaks oli ettevõte piisavalt kasvanud, et omandada võrguturbe ja juurdepääsu pakkuvate toodete pakkuja NetScreen Technologies.

“See andis meile tee tulemüüri ja ettevõtlusruumidesse ning 2000. aastate keskel laiendasime portfelli kaugemale marsruutimisest ja tulemüüridest ümberlülitusareenile,” ütles Scott. “Kuid kogu tee kestel oleme alati olnud eesmärgi järgi ehitatud ja keskendunud automatiseerimisele ja toimingute lihtsusele.”

Digitaalse teisendamise lubamine mitmehäälse lahenduskomplekti abil

Aastate jooksul kujunes Juniperist 4,6 miljardi dollari suurune ettevõte, millel oli ligi 10 000 töötajat ja 117 kontorit 47 riigis.

Täna ütles Scott, et ettevõte keskendub digitaalse muundamise juhtimisel jätkuvalt automatiseerimisele ja lihtsusele. Nüüd hõlmab selle strateegia klientide abistamist nende pilveinfrastruktuuris paindlikkuse saavutamisel, kui nad võtavad vastu mitmesuguseid kuju ja vorminguga pilveteenuseid.

“Ma lihtsalt määratlen multicloud on N pluss üks,” ütles ta. „Kui ma kasutan arvutusplatvormi või rakenduse keskkonda, millel on rohkem kui üks toimingunõue, mitu võrgumudelit või rohkem kui üks turvaliides, on mul mitmehäälne väljakutse. Või kui ma käitan endiselt Solarist Oracle’i rakendust toetavates SPARC-serverites ja mul on privaatses pilves mõni VM-tarkvara, siis on see mitmekihiline probleem. “

Kõigil neil tööriistadel ja platvormidel on rakenduste turvalisuse, võrkude loomise ja käitamise osas erinevad nõuded. Lisage tehnoloogiaid nagu mikroteenused ja Scott ütleb, et probleem kasvab plahvatuslikult.

Siit tulevad ettevõtte mitmekihilised lahendused. Ettevõtte 5-astmeline mitmekihiline ränderaamistik muudab migratsiooni imelihtsaks. Seejärel tuleb sisse Juniperi Contrail Enterprise Multicloud platvorm, mis võimaldab klientidel hallata rakendusi, mida hostitakse nii ruumides kui mujal – ja mitme pilve all – justkui nad oleksid ühes ühtses pilvekeskkonnas.

Scott ütles, et see aitab tagada privaatsete ja avalike pilveteenuste otsest nähtavust ja turvalisust. Ta ütles, et see pole ainult automatiseerimine, vaid ka automatiseerimine, keskendudes DevOpsi töövoole.

“See, mida me proovime teha, on omamoodi kahesugused: üks, lahendage selle mitmehäälse keskkonna keerukus, pakkudes mõnda järjepidevat tööriista, mis võimaldab võrgu- ja turvaoperaatoril neid keskkondi sujuvalt ja sidusalt juhtida,” ütles ta. “Teiseks, andke turva- ja võrgumeeskondadele keel, et nad saaksid DevOps-protsessile lähemale.”

Võrgu töökindluse alal hariduse pakkumine

Lisaks mitmevärviliste keskkondade täiustamisele on Scott öelnud, et Juniper on keskendunud liikumisele saidi töökindluse inseneri (SRE) ümber – termini, mille Google on loonud tarkvaratehnika tavade ja automatiseerimise rakendamiseks infrastruktuuris ja operatsioonides.

Võrgu töökindluse insener (NRE) ühendab tarkvarainseneri rolli, kes tegeleb DevOpsi ehitamise, testimise, juurutamise ja käitamisega. Et aidata harida tööstust NRE parimate tavade üle, avalikustas Juniper hiljuti NRE Labs – tasuta kaubamärgita kogukonna veebisaidi, mille eesmärk on aidata igasuguse taustaga inimestel oma automatiseerimisoskusi üles ehitada.

“See on tasuta kogukonna hangitud tundide komplekt, millel pole mingeid registreerimisnõudeid ega tasulist seina,” ütles Scott. “Idee on pakkuda platvormi võrgu- ja turbeinimestele, et õppida SRE protsessi ja selle rakendamist nende domeenis.”

Selle saidi arendamiseks kasutati avatud lähtekoodiga projekti Antidote, mis on saadaval Apache v2 litsentsi alusel, et tagada kogu tööstuses osalemine. Kasutajad ei pea kursuse sisuga alustamiseks midagi installima ega omama põhjalikke teadmisi, mis demüstifitseerib selliseid ülesandeid nagu tõrkeotsing ja automaatika abil kinnitamine.

“Lõppeesmärk on juhtida kogukonna teadlikkust ja haridust kontseptsioonide ümber, mis aitavad muutuste teekonda edasi viia,” ütles Scott.

Jätkuv keskendumine avatusele

Juniperi ajaloo algusest peale ütles Scott, et ettevõte on omaks võtnud avatuse filosoofia.

“Me jõudsime sellele turule, kus turgu valitsev mängija püüdis kõike pakkuda, kuid tegi seda suhteliselt suletud viisil,” sõnas ta. “Nii et me jõudsime sellele turule, um, avatuse lähenemisega, kuna teeme koostööd teiste müüjatega – me ei saa eeldada, et kõik hakkavad oma infrastruktuuri nullist üles ehitama.”

Selleks ütles Scott, et Juniper on keskendunud avatud protokollidele, avatud lähtekoodiga ja avatud standarditele IATF-i sertifitseerimise osas jne..

“Contraili tööriistakomplekt on avatud lähtekoodiga projekti Tungsten Fabric levitamine ja me jätkame selle projekti arendamist ja panustamist sellesse,” ütles ta. “Oleme põnevil ka laiendatud toetuse ja osalemise üle teistes avatud lähtekoodiga areenidel, näiteks Kubernetes’i ökosüsteemis.”

Lõpuks suurendab ettevõte kasutajakogemusi, võimendades ressursse, mis saadi märtsis omandatud tehisintellekti toega pilvehaldustatud traadita raadiosaatja Mist Systems omandamise kaudu.

“Me kasutame juba Mist juhtimissüsteemi, et hallata mõnda ülikoolilinnaku ümberlülitust, mis on ühendatud wifi pääsupunktidega,” ütles ta. “Te näete üha enam seda AI-põhist lähenemisviisi automatiseerimisele ja orkestreerimisele rohkem kadakatoodetesse kuni 2020. aastani.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me