Patenteeritud kosmosepõhine pilvesalvestusvõrk ja -teenus: SpaceBelt kindlustab missioonikriitilise ja kõrge väärtusega andmed maapinna orbiidi satelliitide kaudu

TL; DR: SpaceBeltTM on missiooniks julgeolekuprobleemidest ülesaamiseks, ehitades maakera ümbritsevasse optilisse rõngasse isoleeritud globaalse pilveandmete salvestusvõrgu, mida toidavad madal Maa orbiidi (LEO) satelliidid. Pakkudes järgmise põlvkonna turvalisust maapealsest infrastruktuurist eraldatuna, suudab SpaceBelt kaitsta isegi kõige tundlikumaid tööstuse ja valitsuse andmeid. Kuna horisondi ääres on arvukalt arvukaid serverarvutusi ja käitumisharjumusi, on SpaceBelt valmis tõstma pilveteenuseid uutesse kõrgustesse..


Liikuge üle nafta ja kulla: teave on uus globaalne valuuta.

Maailma suurimad ettevõtted, sealhulgas Amazon, Google ja Microsoft, on samuti kõige andmerikkamad. Konfidentsiaalsed andmekogumid on kriitilised valitsuste ja sõjaliste jõudude missioonide jaoks kogu maailmas ning strateegiline eelis ettevõtetele. Ja andmed õhutavad nüüd revolutsioonilisi uuendusi tehisintellekti ja süvaõppe valdkonnas.

Kuna andmete väärtus tõuseb kiiresti, kasvab ka veebiturvalisuse tähtsus. Ülemaailmsed küberkuritegevuse kahjustused ületavad 2021. aastaks eeldatavalt 6 triljonit dollarit aastas, mis tähendab 100% -list tõusu alates 2015. aastast, ja kogu maailmas kirjutatud küberkindlustusmaksete väärtus ulatub 2020. aastaks eeldatavasti 7,5 miljardi dollarini..

Dennis Gatens headshot ja SpaceBelt logo

Kommertsdirektor Dennis R. Gatens tegi meile SpaceBeltist sisemuse.

Kuid isegi kindlustuse puhul on mõned asjad, mida te ei saa tagasi – mõelge kaubamärgi omakapitalile, klientidele, mainekahjudele, väärtuse kaotamisele ja tähelepanu kõrvalejuhtimisele strateegilisest plaanist. Nende varade kaitsmiseks on vaja maailmast erinevat lähenemisviisi – näiteks sellist, mille võtab kasutusele Cloud Constellation Corporationi SpaceBelt, mis koosneb kümnest LEO satelliidist koosneva võrgu jaoks järgmise põlvkonna andmete salvestamiseks..

“See on viis andmete isoleerimiseks ja kaitsmiseks ning reaalajas turvalise juurdepääsu saamiseks kogu maailmast,” ütles SpaceBelt’i kaubandusjuht Dennis Gatens. “Niisuguse sujuva võrgu olemasolu maa peal on võimatu nii majanduslikult kui ka struktuurilt.”

Äärmiselt tundlike andmete turvamine SpaceBelt’i patenteeritud satelliidipõhises pilvesalvestusvõrgus vabastab organisatsioonid jurisdiktsiooniohtudest ja Interneti loomupärasest haavatavusest. Käivitamisel on SpaceBelt’i pilveteenusel võimalus põhjalikult muuta seda, kuidas teenusepakkujad, ettevõtted ja valitsused kogu maailmas andmeid edastavad ja talletavad.

Järgmise põlvkonna turvalisus maapealsest infrastruktuurist eraldamise kaudu

Globaalne kosmoseturg on viimastel aastatel kiiresti kasvanud. NASA andmetel tõusis selle väärtus 176 miljardilt dollarilt 2006. aastal enam kui 345 miljardi dollarini 2018. aastal, kõigest 12 aastat hiljem.

Erilist huvi äratasid LEO satelliidid (Bloomberg on jõudnud nii kaugele, et kirjeldab turusegmenti järgmise kosmosevõistlusena). Cloud Constellation Corporation näeb seda kui ruumi pilvemuundumist. Erinevalt tüüpilistest geostatsionaarsetest (GEO) satelliitidest, mis töötavad umbes 22 000 miili kõrgusel Maa pinnast, tiirlevad need satelliidid 1200 miili või vähem kõrgusel.

Washingtonis, D.C. ja Los Angeleses asuv Cloud Constellation Corporation sisenes sellele arenevale turule 2015. aastal, kui selle asutasid satelliitside tööstuse veteranid Hooshang Kaen ja hiline Scott Sobhani. Ettevõte arveldab oma patenteeritud kosmosepõhise hallatava globaalse võrgu ja pilveandmete salvestuse kui teenuse Data Security-as-a-Service (DSaaS).

“Asutajad arendasid välja idee luua teenusepakkumine, mis võimaldab eravõrkude kõige tugevamat turvalisust ja ühendada see maapealse või maapealse andmesalvestusega,” sõnas Dennis. “SpaceBeltiga on teil teie andmeid salvestav satelliidikomplekt ja pilveinfrastruktuur, mis pakub ühendusi otse organisatsiooni geograafiliselt hajutatud ettevõtte asukohtadesse.”

SpaceBelt kasutab oma teenuse jaoks kahte tüüpi satelliite maapealsest infrastruktuurist täielikult eraldatuna. Esiteks teisaldatakse teave organisatsioonist partneri geosünkroonse satelliidi kaudu, mis edastab selle SpaceBelt LEO andmesalvestussatelliitide võrku (ja sealt)..

Privaatses turvalises võrgus salvestatud andmetele pääseb juurde ainult SpaceBelt-terminali kaudu. GEO satelliidipartnerid pakuvad ülemaailmset levi. SpaceBelt haldab küll juurdepääsu võrgule, kuid tal pole juurdepääsu kliendi andmetele.

Globaalne satelliitvõrk, mis kasutab optilist rõngast ümber Maa

Enne satelliidi andmesalvestusruumis oma positsiooni kindlustamist tuli Dennise sõnul veenduda, et mõni oluline tehnoloogia on rakendamiseks valmis. Nende tehnoloogiate küpsuse hindamiseks kasutas SpaceBelt tehnoloogia valmidusastmeid (TRL) – meetodit, mille NASA on välja töötanud ühtse mõistmise ja riskide juhtimise jaoks.

“Andmesalvestusvõimalus, salvestuse haldamise ja servaarvutuse toetamisega seotud töötlemisvõimalused ning optiline tehnoloogia pidid liikuma TRL-kõverat ülespoole,” ütles ta. “Nüüd on nad küpsenud ja oleme nendes võimetes väga kindlad.”

SpaceBelt koosneb 10 LEO satelliidist, mis edastab teavet globaalse rõnga kaudu, kus iga satelliit ühendatakse järgmisega redundantse optilise satelliitidevahelise lingi (ISL) kaudu, võimaldades klientidel sellele globaalselt juurde pääseda ilma maapealsete kontaktpunktideta..

Kosmose pilvemuundumise juhtimine

Kosmose pilvemuundumise juhtimine.

“See tähendab, et saate meie võrguga ühenduse luua New Yorgi ettevõtte asukohast ja andmed võivad liikuda ringist läbi ning hüpata näiteks ettevõtte asukohas Hong Kongis, olles kogu aeg maapealsest infrastruktuurist eraldatud,” ütles Dennis.

Esialgne satelliitsalvestuse 1,6-pistesaline võrk, mis loob sisuliselt pilveinfrastruktuuri dünaamiliselt skaleeritava andmesalvestusmahu ja võrgu ribalaiusega ruumis, võib osutuda eriti kasulikuks rahvusvahelistele organisatsioonidele, kes töötavad suvalise arvu rajatistega kogu maailmas.

“Meie visioon on juhtida kosmose pilvede ümberkujundamist, pakkudes organisatsioonidele tõelist väärtust globaalsel tasandil, pakkudes samal ajal ülimat õhupilu turvalisust,” ütles Dennis.

Kõige sagedamini rünnatud organisatsioonide teenindamine

Ehkki ükski tehnoloogia ega organisatsioon pole võrgurünnakute suhtes immuunne, on eriti tundlikud ja missioonikriitiliste andmevaradega ettevõtted eriti riskialtid. Dennis rääkis meile, et viimase viie aasta jooksul on viis kõige sagedamini rünnatud vertikaali olnud tervishoiuteenused, tootmine, finantsteenused, valitsus ja transport – kõik see, mida SpaceBelt soovib kaasata oma globaalsete kanalipartnerite baasi kaudu.

“Me ei soovi salvestada üksikisiku e-kirju ega pilte,” ütles ta. „Oleme keskendunud sellele turusegmendile, kus pole kindlustuspoliisi, mis kaitseks andmete kaotamise või rikkumise tagajärjel tekkiva mõju eest. Mõelge väärtuslike andmete osas. ”

Paljudel sellistel organisatsioonidel on andmeturbe jaoks piiramatu eelarve ja selge soov leida lahendus, mida pole varem olnud – isegi kui see nõuab lisatasu maksmist.

“Oleme seisukohal, et toome turule pilveteenuse, mille andmeturbe tase pole maapealse infrastruktuuri abil lihtsalt võimalik, eriti kui teil on vaja andmeid teisaldada ja teil peab olema juurdepääs globaalsele turule,” sõnas Dennis.

Kuna SpaceBelt’i satelliididisain on tarkvarapõhine, plaanib ettevõte ehitada ka kosmosesse virtualiseeritud infrastruktuuri, mis võimaldab arendajatel tuua võrku väga turvalisi, missioonipõhiseid rakendusi. Võrgu globaalne kättesaadavus näitab ka servandmetöötluse tugevat näidet.

Sel eesmärgil on SpaceBelt teinud tihedat koostööd IBM-iga, et viia oma pilve-, servandmetöötlus- ja blockchaini võimalused oma satelliidipõhisesse pilveinfrastruktuuri. Ettevõte eeldab selliste ressursside nõudlust valitsuses ja sõjaväes, aga ka ärisektoris.

“Meie kolme võime – globaalse ühenduvuse kui privaatvõrgu, andmesalvestusvõimaluse ja servandmetöötluse – kombinatsioon on tõesti põnev,” sõnas Dennis. “Keegi teine ​​ei räägi sellest kombinatsioonist.”

Horisondil: satelliitide kujundamine ja tootmine

Cloud Constellation Corporation lõpetab praegu B-seeria rahastamist ja tegeleb peamiste tehnoloogiapakkujate valimisega. Mais valis ettevõte oma satelliiditootjaks Seattle’is asuva Leo Stella. Ettevõte valib praegu satelliidi starditeenuste partneri kavandatava käivitamise eel 2021. aasta neljandas kvartalis.

Tulevikku vaadates plaanib Dennis Cloud Constellation Corporation ära kasutada SpaceBelt’i infrastruktuuris pakutavaid pilveressursse, majutades võrgus mõnda ainulaadset rakendust, sealhulgas turvalisi plokiahela võimalusi.

“See saab olema tõeliselt huvitav turg,” ütles ta. “Tehnoloogia, tootmiskulude ja starditeenuste kuludega seotud ökonoomika liiguvad turu arengu toetamiseks õiges suunas.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me