Parema veebikvaliteedi loomine Kanadas: CIRA haldab .ca registrit, arendades samal ajal kaasaegseid tööriistu ja edendades pidevat kasvu

TL; DR: Lisaks Kanada riigikoodide tippdomeeni ehk ccTLD reklaamimisele ja haldamisele kasutab Kanada Interneti-registreerimise amet (CIRA) ligi kahe aastakümne kogemusi, et tugevdada riigi veebivõrke ja pakkuda tööriistu, mis aitaksid globaalsetel registritel kaasaegse tehnoloogiaga töötada. CIRA on aeglustanud domeenitööstuse plahvatuse ja küpsemise, sisendades Kanada uhkust .CA-domeeni vastu. Uurides oma registri infrastruktuuri ja muutes platvormi kättesaadavaks kogu maailma registritele, tagab CIRA turvalise ja usaldusväärse Interneti kasutajatele ja organisatsioonidele kogu maailmas.


Kuna Kanada telekommunikatsiooni- ja Interneti-kanalid suunatakse nii palju Ameerika Ühendriikide sõlmpunktidesse, siis kanadalaste veebiliiklus, e-kirjad ja privaatsed andmed liiguvad edastamise ajal sageli üle rahvusvaheliste piiride – isegi kui mõlemad pooled asuvad vaid üksteisest lahus.

Näiteks andmepakettides sisalduva teabe jälgimisel avastasid Toronto ülikooli teadlased, et Ontario pärit ja Ontario valitsusele esitatavad õppelaenutaotlused läksid elektrooniliselt läbi USA – muutes üliõpilaste kõige privaatsema, tundlikuma teabe koheselt subjektiks PATRIOT-seaduse juurde.

Lisaks kanadalaste harimisele riigi Interneti-ühenduse nüansside üle mängib mittetulunduslikku Kanada Interneti-registreerimise ametit ehk CIRA ka Kanada ühenduvuse ja veebipõhise õitsengu parandamisel keskset rolli.

“Üks asi, mida näeme, on see, et kanadalased eelistavad teha äri teiste kanadalastega,” ütles kommunikatsiooni vanemjuht Tanya O’Callaghan. „.CA domeeninimi identifitseerib saidi kohe Kanada omaks, mis toob selgelt kasu. Mõnikord on seda isamaalist tunnet natuke ja mõnikord on see väga käegakatsutav, kui külastajad ostavad Kanada dollarites. “

Kohanemine domeeninimede tööstuse kasvu ja küpsusega

1999. aastal loodud CIRA võttis aasta hiljem üle .CA domeeniregistri haldamise. Kiiresti laieneva tööstuse kasvutempo oli plahvatusohtlik umbes esimese kümnendi jooksul. Registreeringute aeglustumisel kiitis määratud nimede ja numbrite Interneti-korporatsioon (ICANN) heaks umbes 1200 uut tippdomeeni – ulatuslik hüpe umbes 20 üldisest tippdomeenist ehk gTLD-st ja 200-st mõne riigikoodi tippdomeenist (ccTLD)..

“Nad sisuliselt tühistasid turu reguleerimise,” sõnas Tanya. „Oleme sektorina viimase paari aasta jooksul seisnud silmitsi kahekordse väljakutsega. Küpsenud turg tähendab märkimisväärselt madalamaid kasvumäärasid ja äkitselt lasti konkurentsi tulu lahtiselt lahti. ”

Kohanemiseks ütles Tanya, et CIRA vaatas läbi organisatsiooni strateegilised juhised ja uuendas neid. Kuna CIRA kasvutempo aeglustus, muutis organisatsioon kommunikatsiooni- ja turundustegevust.

“Me ütleme tavaliselt, et lükkame kõvera tagasi,” ütles ta. “Me lükkame tagasi arvamuse, et domeenitööstus aeglustub.”

Eriti Euroopas on Tanya sõnul paljudel ccTLD-del olnud veerandi pikkune kasv. CIRA-ga koges domeen .CA aga 2016. aastal oma uute registreerimiste osas oma paremuselt teist aastat.

“Me näeme nende jõupingutuste vilju,” ütles ta. “Meie kasvutempo hoiab suundumust mujal turul.”

CIRA abistab teisi registreid, pakkudes kaasaegseid platvorme

Veel üks CIRA lähenemisviis oli organisatsiooni pakutavate teenuste mitmekesistamine.

“Domeeniregistrina oleme ühe nipiga poni,” sõnas Tanya. “Nagu võite kiiresti muutuvas tööstuses ette kujutada, on sellega seotud suur oht.”

Otsides luua tooteid, mis tooksid kasu CIRA toimingutele ja mis võiksid hiljem teistele organisatsioonidele väärtust tuua, otsustasid mittetulundusühingute insenerid uuendada CIRA 10-aastast registriplatvormi.

“Esiteks vaatasime, milline võiks uue põlvkonna registriplatvorm meie enda jaoks välja näha,” sõnas Tanya. “Siis otsustasime, et kui teeme selle märkimisväärse investeeringu, siis teeme midagi, mida saavad kasutada ka muud registrid.”

Selle tulemusel, CIRA registriplatvorm Fury, integreeritakse registriandmebaas ise tavaliste äritoimingutega, mis on tekkinud domeenitööstuse arenedes.

“Viisteist kuni 20 aastat tagasi oli see tööstusharu, mis ei pidanud turustama ega reklaamima. Nüüd on olemas näiteks premium-hinnakujundus ja reklaamikampaaniad,” sõnas Tanya. “Kogu funktsionaalsus muutuva ettevõtte toetamiseks on nüüd sisse ehitatud uude registriplatvormi, selle asemel et muuta need koormavateks protsessideks.”

2 viisi CIRA propageerib Kanadas Interneti-laiendamist

Lisaks .CA registri pidamisele on CIRA-l ka volitus „parema veebikvaliteedi Kanada üles ehitamiseks“, mis tähendab toetust Interneti-tehnoloogiate ja veebikogukondade arengule.

“See on tõepoolest koht, kus CIRA saab mängida kesknemat rolli, arvestades meie teadmisi ja keda me ületame ainult domeeniregistri,” sõnas Tanya. “Me räägime suveräänsuse olukorrast või Kanada andmete hoidmisest Kanadas.”

1. Interneti-vahetuspunktide arvu suurendamine

Kuna Kanada on üsna väikese elanike arvuga riik, kes elab äärmiselt mõjuka riigi kõrval, seisab Kanada silmitsi unikaalsete väljakutsetega, mida CIRA eakaaslased Euroopas ei koge..

Näiteks Kanadas on väga vähe Interneti-vahetuspunkte või infrastruktuuri, mille kaudu Interneti-teenuse pakkujad ja sisu edastamise võrgud sisu vahetavad.

„Kui viibin Ottawas ja tahan saata e-kirja kellelegi üle linna, on väga tõenäoline, et minu e-kirjad lähevad kõigepealt kuskile USA-sse ja tagasi Kanadasse, isegi kui me võime olla samad kohalikud kliendid geograafiline piirkond, ”sõnas Tanya.

Mõni aasta tagasi oli Kanadal vaid kaks vahetuspunkti; nüüd on Tanya sõnul see arv tõusnud kümmekonnale.

“Interneti-vahetuspunktidel on mitu eelist,” sõnas ta. “Mõnel juhul võivad olla paremad kanalid või kvaliteetsemad ühendused ning loomulikult keskkonnas, kus on probleeme näiteks privaatsusega, väidavad rohkem Interneti-vahetuspunkte, et liiklus Kanada piires toimuks.”

2. Ühenduse investeerimisprogrammi rahastamine

Alates 2014. aastast on CIRA reinvesteerinud osa oma tuludest erinevatesse programmidesse ja projektidesse, et luua kanadalastele tugevam, turvalisem ja kättesaadavam Interneti-kogemus..

Tanya hinnangul on CIRA andnud akadeemikutele või kogukonnapõhistele organisatsioonidele umbes miljon dollarit aastas, et teha kõik alates uue infrastruktuuri väljaehitamisest, elanike digitaalse kirjaoskuse suurendamisest ja tekkivate probleemidega tegelemisest.

Näiteks on rahastatud projektid edastanud lairiba-Interneti põhjapoolsetele kogukondadele, õpetanud lastele veebiturvalisust ja näidanud eakatele inimestele, kuidas iPads aitab neil hoida sidet oma perekonnaga.

“Programmide laius on üsna lai,” sõnas Tanya. „Paljudel tehnoloogiaettevõtetel on ettevõtete sotsiaalse vastutuse programmid, kuid erinevus seisneb siin selles, et meie investeerimisprogramm on kesksel kohal selles, kes me organisatsioonina oleme. See ei ole abiprogramm, see on üks alustaladest. Meie kogukonnale tagasi andmine on tegelikult meie olemise põhjus. ”

CIRA ühendab endas tehnoloogiaarmastuse ja mittetulundusliku töö

Mittetulundusliku sektori taustaga Tanya, enda kirjeldatud geek, ütles, et tal on hea meel liituda CIRA-ga ja ühendada oma kaks kirge.

“Tehnikavaldkonna esirinnas pole sageli mittetulunduslikku valdkonda,” sõnas ta. “Need kaks asja ei käi tavaliselt käsikäes.”

Pilt CIRA töötajatest

CIRA personal on alates 2009. aastast kahekordistunud, mis võimaldab .CA domeeni registreerimisel ületada ccTLD keskmise kasvu.

Ehkki CIRA missioon on alati olnud parema veebikvaliteedi ülesehitamine Kanadas, ütles Tanya, et märkas organisatsiooni viimase strateegilise plaani taga viimastel aastatel uuendatud tõuget.

“Kui küsite siinsetelt inimestelt, mis neid sisse tõmbab, mis paneb nad hommikul tööle tulema, siis see on see mõte,” ütles ta. „Hämmastav on see, et see resonantsib inimestega, hoolimata sellest, milline võib olla nende lemmikhuvi või -oskus. Krapsaka tehnoloogiainimesena on mul Kanadas praktiliselt seotud Interneti turvalisuse ja turvalisuse tagamisega, mis on muidugi väga üllas eesmärk, arvestades Interneti keskset rolli meie ühiskondlikus, majanduslikus ja kultuurielus . ”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me