Mirantis: kuidas avatud pilvehalduse pakkuja aitab ettevõtetel kasutada avatud lähtekoodiga innovatsiooni jõudu, et saavutada pilve ROI skaalal

TL; DR: Alates selle loomisest 2011. aastal on Mirantis olnud paljude tehnikatööstuses tegutsevate Goliathide Taavet, ületades pealtnäha ületamatuid tõenäosusi jama, kindlameelsuse ja muidugi ka kodeerimise abil. Täna on eraomanduses olev ettevõte võidukalt tõusnud OpenStacki ja Kubernetesi kaastöötajate juhina ning on uhke oma positsiooniga tööstuse juhtivaim puhaste mängude avatud pilve pakkujana. Istusime hiljuti Mirantise ettevõtte turunduse asepresidendi David Van Evereniga, kes rääkis meile, kuidas uuenenud tööstused jätkavad järeleandmatu innovatsiooni ajalugu – sealhulgas uue tehnoloogia väljaandmist, mille eesmärk on aidata ettevõtetel pilve ära kasutada.


Kalifornias asuv Mirantis kasutas oma varbad esmakordselt tehnoloogiaturule 2011. aastal, saates koodi 2010. aasta lõpus käivitatud avatud lähtekoodiga infrastruktuuri platvormile OpenStack..

“Just seal tegi Mirantis endale nime,” ütles Mirantise ettevõtte turunduse asepresident David Van Everen. “Olime üks esimesi ettevõtteid, kes võttis OpenStacki tarkvarabaasi juhtiva panustajana kasutusele umbes neljaks aastaks, ajavahemikuks 2012–2016.”

Sel ajal üritasid IT-operaatorid privaatses pilves jäljendada funktsionaalsust, mida nad saaksid saavutada avalike pilveteenuse pakkujate, näiteks Amazon Web Services (AWS) abil..

“OpenStack loodi selleks, et pakkuda sellele avalikule pilvekogemusele kohapealset pilve,” ütles David. “Selle nelja aasta jooksul aitasid paljud suured ja väikesed ettevõtted, sealhulgas RedHat ja HPE, OpenStacki koodi loomisel, lisades palju funktsioone ja stabiilsust.”

2016. aasta lõpus aga turg muutus. David ütles meile, et ettevõtted hakkasid mõistma, et nende endi privaatpilvede korraldamine on äärmiselt keeruline.

“See hõlmas tõeliselt rasket tõstmist ja avalik pilv hakkas üha enam pilveturgu domineerima,” sõnas David. “Üha enam ettevõtteid, eriti ettevõtted, otsustasid minna oma pilveinfrastruktuuri jaoks avalikku pilve, jättes telekommunikatsiooniteenuste pakkujad OpenStacki tehnoloogia peamisteks tarbijateks ja kasusaajateks.”

David Van Evereni pilt ja Mirantise logo

Ettevõtte turunduse asepresident David Van Everen rääkis meile, kuidas Mirantisest on saanud pilvehalduse juht.

Mirantis tõusis vahetuses kiiresti, mis hõlmas ka liikumist konteinerrakenduste ja -tehnoloogiate poole, näiteks Kubernetes.

“Nägime, et pilveinfrastruktuuris kasutatava tarkvara haldamiseks on vaja luua paindlikum lähenemisviis, nii et võtsime tarkvara tarnimise viisis kasutusele arengupõhimõtted ja tööriistad,” ütles David.

2016. aastal omandas ettevõte TCP Cloud’i hallatava avatud pilve võimaluste laiendamiseks ja 2017. aastal käivitas Mirantise pilveplatvormi, sealhulgas Kubernetes ja OpenStack. See hõlmas kogu tarkvara, mida Mirantis klientidele pakkus, jaotamist üksikuteks teenusteks.

“Mõnes mõttes oli see väga sarnane sellega, mida paljud ettevõtted teevad oma rakenduste pakkimisel: nad loovad rakenduse üksikute osade või teenuste jaoks mikroteenuseid,” rääkis David. “Me tegime sama asja OpenStacki, Kubernetese ja tarkvaraga määratletud võrgundustegevusega ning tulime välja see koondatud artefaktide kogu – enamasti VM-id -, mis pakiti ja pakuti hoidla alla.”

Täna on Mirantis endiselt juhtiv OpenStacki pakkuja, kuulub kümne parima Kuberneti kaastöötaja hulka ja on kõige populaarsem avatud pilveettevõte # 1 – kõik, säilitades samas uuendusliku kultuuri idufirmad, on tuntud.

Mitme pilvega pinu, mis tagab pideva avatud lähtekoodiga tehnika kohaletoimetamise

Mitmepilve tarkvarapakk Mirantis Cloud Platform (MCP) täidab nüüd olulist rolli, aidates ettevõtetel ja teenusepakkujatel avatud lähtekoodiga rakenduste tarnimist usaldusväärselt kiirendada. See on loodud toimimiskeskse lähenemisviisi abil ja ennetava jälgimise ning analüüsiga, et tagada maksimaalne kättesaadavus, pakkudes CI / CD torujuhtme kaudu pidevalt automatiseeritud infrastruktuuri värskendusi ja rakendusi..

“Meie klientidel on dev-ops-i tööriistakett DriveTrain, mis on Mirantise pilveplatvormi elutsüklihaldusosa kaubamärgiga nimi, mis on sisuliselt git, Gerrit ja Jenkins,” rääkis David. „See loob CI / CD torujuhtme nende pakettide tarnimiseks, mida pakume Mirantise pilveplatvormi kasutajatele, et nad saaksid seda kõike palju kiiremini tarbida ja näiteks värskendada või uuendada, näiteks töökoormuste jaoks minimaalse või null ajaga. . ”

Platvorm võib sisaldada OpenStack ja / või Kubernetes, võimaldades kasutajatel kiiresti varustada VM-, konteiner- ja paljasmetalli arvutusressursse; koos Cephi, OpenContraili ja Calicoga tarkvara määratletud mäluseadmete jaoks ja võrkude loomiseks.

See on paindlik mudel, mis võimaldab kasutajatel kasutada avatud lähtekoodiga innovatsiooni palju kiiremini – nädalate jooksul, võrreldes kuude või isegi aastatega.

“Kõik peitub äri paindlikkuses, mis võib aidata kaasa nii suuremale tulule kui ka väiksematele kuludele,” sõnas David.

Müügilukustusest vaba käepideme loomise, käitamise ja üleandmise mudel

Ettevõtte paindlik ehitamise, käitamise ja ülekandmise edastusmudel loodi vastavalt iga kliendi toimingutele ja tugivajadustele. ehitama faas sisaldab näiteks teekaarti, mis kirjeldab, kuidas klient saab potentsiaalselt skaleerida.

“Osa sellest, mida me avastamise ja juurutamise ajal teeme, on arhitektuurne lahendus viisil, mis on nende jaoks mõistlik,” sõnas David. “Kui neil on mitu andmekeskust või kui nad peavad tegema mitu klastrit, on meil tööriist, mis aitab meil kopeerida seda, mida me vajaduse korral täiendavatesse andmekeskustesse või täiendavatesse klastritesse ehitame.”

Järgmine tuleb tegutsema faas, sealhulgas OpsCare. David ütles meile, et see on hallatav teenus, kus Mirantisel on klientidega SLA ja kes haldab nende jaoks keskkonda.

Kuid nagu David märkis, ülekanne faasis on koht, kus avatud lähtekoodiga tarkvara eelised tõesti paistavad.

“Üks avatud lähtekoodiga eeliseid ettevõtetele on suurem vabadus müüjate sisselogimisest,” ütles David. „Isegi kui ettevõtted seda võimalust ei kasuta, teavad nad, et see on olemas, ja neil on võimalus. See on sisuliselt kontrollitud üleminek meie hallatavalt teenuselt ja OpsCare’ilt nende operatsioonide meeskonnale, kes võtab üle ettevõtte tugiteenuse ja annab meile selle. “

Kasutage Spinnakeri baasil Mirantise rakenduste platvormi abil pilve skaalal

Ettevõtte uusim pakkumine, Mirantise rakenduste platvorm (MAP), on praegu beetatestiga.

„MAP on uus pakkumine, mis põhineb peamiselt avatud lähtekoodiga tehnoloogial nimega Spinnaker ning selle eesmärk on pakkuda pilverakenduste tööriistade ja väljalasete haldamist,“ ütles David.

See tehnoloogia töötab nii era- kui ka avalikes pilveteenuse pakkujates ja on MCP-st sõltumatu, kuid täiendab seda.

“See annab sisuliselt võimaluse, mis võimaldab ettevõtetel saavutada pilve ROI-d mastaabis,” ütles David. “Oleme viimasel ajal rääkinud paljude ettevõtetega sellest, kuidas nad teisaldavad rakendusi pilve, kuidas nad koondavad rakendusi või mitmel juhul.”

Pilve ulatuse ärakasutamine on väljakutse. David ütles meile, et näiteks 10 inimesel on lihtne rakendust Amazonis käivitada. Kuid arvu kasvades kasvab ka raskusaste.

“Kui räägite 100 meeskonnast 1000 insenerist, siis on protsesside ja selle jaoks vajalike tööriistade standardiseerimine palju keerukam,” ütles ta. “MCP rakendused on loodud selle probleemi lahendamiseks.”

MCP-rakendused aitavad kasutajatel ka uusi väljalaskeid tootmisesse viia, võimaldades kõrvalekallete avastamisel neid tagasi viia. Ja David ütles, et Spinnaker on kogu seda protsessi kontrolliv orkestrimootor.

“Mirantise kui ettevõtte üldine kaar on liikunud infrastruktuurilt rakenduste poole ja klassikaliselt IT-operatsioonilt arenduste ja pideva edastamise põhimõtete poole – nii infrastruktuuritarkvara kui ka rakendustarkvara jaoks, mida oma klientidele pakume,” sõnas ta.

OpenStack & Kubernetese koolitus & Kasutaja vajadustele kohandatud sertifikaat

Lisaks MCP-le ja MAP-le aitab Mirantis IT-spetsialistidel silma paista OpenStacki ja Kubernetes’i kaudu põhjaliku koolituskava abil, mis on saadaval 85 asukohas kogu maailmas. Müüja-agnostilised kursused hõlmavad praktilist koolitust, teooriat ja vastastikust koostööd, et tagada õpilastele ekspertideks saamiseks vajalike tööriistade saamine.

Praeguseks on Mirantis enam kui 4500 õpilasele andnud oma OpenStacki ja Kubernetes’i sertifikaadid – mida peetakse parimateks IT-sertifikaatideks tööstuses – enam kui 4500 õpilasele, pakkudes neile teadmisi mis tahes avatud lähtekoodiga keskkonna haldamiseks.

Ettevõtte juhendajad on ettevõttesisesed insenerid, kellel on Linuxi taust, võrgundus, virtualiseerimine ja salvestusruum. Selle tehnilise ekspertiisi klassiruumi toomisega tagab Mirantis õpilastele põhjaliku haridusalase kogemuse.

Varem just see teadmine andis Mirantisele konkurentide vastu võitlusvõimaluse.

„Kui me asusime suurte ettevõtete nimede kallale ja olime just väikesed Mirantised, oleksime sageli edukad konkureerides äri pärast, sest meil oli OpenStacki insenerirajatised läbi kõigi meie koodipanuste, aga ka professionaalne, teenustele orienteeritud ettevõte mis saaks hakkama OpenStackiga seotud keerukusega, ”ütles David.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me