Linuxi võimsus kasutajasõbralikus paketis: Zorin OS lisab turvalisuse, privaatsuse ja kohandamise laiemale tarbijabaasile

TL; DR: Zorin OS, intuitiivne ja avatud lähtekoodiga opsüsteem Linuxi uustulnukate jaoks, töötati välja keskendudes lihtsusele ja tundlikkusele. Microsoft Windowsi ja macOS-i võimas alternatiiv on mõeldud kiiruse parandamiseks, võimsuse suurendamiseks ja turvalisuse suurendamiseks. Zorin OS 15 juurutamise ja edasise laienemise plaanidega jätkab ettevõte missiooni tutvustada uusi kasutajaid võimalikult sujuvalt Linuxi-põhises arvutisüsteemis.


Vaadake tähelepanelikult ja näete, et Zorin OS-i taga olev ajalugu on põhiolemuselt vanuse saabumise lugu, mis on seatud meie uue tehnoloogia ajastul. See algab 2008. aasta suvel, kui noored vennad Artjom ja Kyrill Zorin Linuxiga ringi mängisid – nagu seda teevad tänapäeva uudishimulikud teismelised.

“Kui me esimest korda Ubuntu 7.10ga kokku puutusime, arvasime, et see on hämmastav – eriti võrreldes Windowsi ja Maci pakutavate opsüsteemidega,” sõnas Artyom. “See oli paremini kohandatav, see pani arvuti kiiremini tööle, elastseks ega saanud viirusi.”

Zorin OS logo

Nagu treeningrattad Linuxi jaoks: Zorin OS on loodud selleks, et aidata kasutajatel liikuda jõulisele Linuxi-põhisele arvutisüsteemile.

Omal ajal vaid 12- ja 14-aastased vennad olid šokeeritud, et rohkem inimesi ei kasutanud operatsioonisüsteemi eeliseid – kuni nad seda oma isale tutvustasid. “Saime kohe aru, et see pole uute ja kogenematute inimeste jaoks kasutajasõbralik,” ütles Artjom.

Vaatamata oma noorele eale ja täielikule arenguoskuse puudumisele inspireerisid vennad silmade avanemise kogemusest ja otsustasid võtta vastu eesseisva väljakutse. Nii asusid nad kooliteadusprojekti osana arendama kasutajasõbralikku Linuxi-põhist opsüsteemi, õpetades samal ajal ise programmeerimist.

Artjomile ja Kyrillile anti teadusmessil peagi auhindu, kuid nende teekond polnud kaugeltki veel läbi. Lõpuks, pärast kuudepikkust edasiarendamist, saatis paar ametlikult Zorin OS 1.0 turule 1. juulil 2009. “See kasvas sealt kiiresti,” ütles Artjom.

Täna, kümmekond aastat hiljem, toob intuitiivne avatud lähtekoodiga alternatiiv Windowsi ja macOS-i jaoks Linuxi jõu kõigi oskuste tasemega kasutajateni. Kui keskenduda lihtsusele ja tuttavlikkusele, annab Zorin OS lugematutele isikutele juurdepääsu kiiremale, võimsamale ja väga turvalisele arvutikogemusele. Nüüd, jätkuva laiendamise plaanide ja Zorin OS 15 väljalaskega, jätkab ettevõte uute kasutajate tutvustamist Linuxi põhisele süsteemile.

Intuitiivne avatud lähtekoodiga lahendus

2017. aasta novembriks, vähem kui aasta pärast selle väljaandmist, oli Zorin OS 12 alla laaditud enam kui miljon korda – ja 60% nendest allalaadimistest tuli Windowsi ja Maci kasutajatelt. Artyom omistab selle osaliselt ettevõtte kasutajasõbralikele tööriistadele ja kliendikesksele lähenemisele.

“Kavandasime Zorin OS-i nii, et sellel oleks täiuslik segu võimsusest ja kasutatavusest kõigile,” sõnas ta. “Zorin OS ehitati nii lihtsaks kui võimalik, nii et te ei pea alustamiseks midagi õppima tänu selle tuttavale kasutajaliidesele.”

Zorin OS kahel seadmel

Opsüsteem muudab teie arvuti või sülearvuti kiireks, võimsaks ja turvaliseks.

Artjomi sõnul seisis ettevõte silmitsi varajaste väljakutsetega, mis muudavad projekti turu atraktiivsemaks, eriti rakendustele juurdepääsu osas. “Paljudele inimestele meie süsteemid väga meeldisid, kuid nad kartsid Windowsist taolistest täielikult lahti saada lihtsalt seetõttu, et nad ei saanud kõiki oma rakendusi Zorin OS-is käivitada,” ütles ta..

Kuid viimase 10 aasta jooksul pilve hostitud rakenduste poole liikumine on seda aidanud muuta. “Kaasaegsed veebiarendajad soovivad, et nende rakendused töötaksid suurematel platvormidel, aga ka nutitelefonides, tahvelarvutites ja muudes seadmetes,” sõnas Artyom. “Kuid nende jaoks konkreetsete rakenduste loomiseks oleks vaja palju tööd – nii et nad on hakanud kasutama brauserit liidesena.”

Artyomi sõnul on see tööstuse muutmine muutnud traditsiooniliste platvormide kasutamisega inimeste jaoks palju lihtsamaks hüppe alternatiivsetele.

Sisseehitatud rakendused ja tuttav kasutajaliides

Zorin OS on eelsalvestatud täiskomplekti võimsate profirakendustega, mis on loodud võimaldama kasutajatel sirvida, töötada, mängida ja kõige vahel lahendada. Karbis on tarkvara täielik kontorikomplekt, professionaalne fototöötlustarkvara ja sisseehitatud tulemüüri tööriistad.

Lisaks suurele hulgale rakendustele paneb Zorini töölauakeskkond kasutajad end uue opsüsteemi sees tundma koduselt, võimaldades neil töölauda muuta nii, et see sarnaneks Windowsi, macOS ja Linuxi opsüsteemide tuttavatele ekraanidele. Ligipääsetavuse osas on Zorin OS tõlgitud ka enam kui 50 keelde ja see on eellaetud koos abitehnoloogiaga. Need täiendused pakuvad suuremale hulgale kasutajatele võimsa arvutuskogemuse, võimaldades sujuvat ja pettumusteta üleminekut.

Rakendused Zorin OS-i jaoks

Zorin OS on eelsalvestatud paljude rakendustega äri-, haridus- ja isiklikuks kasutamiseks.

Ettevõte pakub Zorin OS-i erinevaid versioone, milles komplekteeritud rakendused erinevad. Plaanid algavad Zorin OS Core’iga, mis sisaldab olulisi funktsioone, mida vajate veebi sirvimiseks, kontoridokumentidega töötamiseks või sõpradega vestelmiseks.

Seevastu Zorin OS Ultimate sisaldab kõike äriplaanis sisalduvat, lisaks enam kui 20 mängu, videotaustapildid, täiendavad äri- ja meediarakendused, lisatud töölaua paigutused ja juurdepääs Zorini teadlike klienditeeninduse meeskonna otsesele toele. Spetsiaalsete kasutusjuhtude jaoks on saadaval ka muud kavad, näiteks Zorin OS Education ja Zorin OS Lite.

Kiire, usaldusväärne, mitmekülgne ja turvaline tehnoloogia

Pideva arenduse osas on Zorin OS-i meeskonna otsustusprotsess algajate kasutajate kogemuste põhjal väga teadlik. “Kui on funktsioone, mis meie kasutajate arvates võiksid uuele kasutajale tõesti kasulikud olla, lisame need tavaliselt oma teekaardile,” ütles Artjom. “Üldiselt küsime enne, kui kaalume midagi uue lisamist, kas uus funktsioon on nii kasulik kui ka kasutajasõbralik.”

Lõppkokkuvõttes on ettevõtte põhieesmärk muuta Linux lihtsaks Artyomi ja Kyrilli isaga sarnaste kasutajate jaoks, kes saaksid kasu avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteemi kiirusest, turvalisusest ja paindlikkusest, kuid ei pruugi karmi üleminekuga rahul olla..

“Meie eesmärk on lihtsus igal sammul,” sõnas Artjom. “Seega uurime, kuidas inimesed tutvuksid opsüsteemiga, kus seisnevad eelised, kuidas nad opsüsteemi installivad jne – selle asemel, et huvilistele ja inseneridele meeldida.”

Sellepärast muudab süsteem Wine ja PlayOnLinuxi kasutamise lihtsaks, andes kasutajatele õiguse käitada Windowsi arvutiprogramme ja mänge, millega nad on harjunud Zorin OS-is. Kui otsite rohkem lahendusi, külastage täiendavate rakenduste ja mängude jaoks lihtsalt Zorin OS-i tarkvarapoodi.

„Mõned inimesed armastavad rakendused on saadaval ainult Windowsi jaoks, mis innustas meid veini kaudu Windowsi rakendusi aktiivselt toetama,“ ütles Artjom. “Kaasame oma hoidlasse pidevalt veini uusimat versiooni, et tagada tagasiühilduvus.”

Tutvustame Zorin OS 15, nüüd beetaversioonis

Pärast pikka arendustsüklit tutvustas ettevõte hiljuti beetaversioonis järgmist suurt opsüsteemi versiooni Zorin OS 15. Selle väljalaskega keskendub ettevõte jätkuvalt intuitiivse kasutajakogemuse tagamisele algusest lõpuni.

“Oleme beetaversioonilt seni saanud väga head tagasisidet,” sõnas Artjom.

Zorin OS 15 sisaldab võimsaid tööriistu seadmete vaheliseks sünkroonimiseks ja üleminekuks, jõudluse optimeerimiseks, tervitatavamaks töölauateemaks, sealhulgas heledate ja tumedate režiimide jaoks, spetsiaalselt puutetundlike ekraanide jaoks kohandatud liideseks, LibreOffice’i ümberkujundatud rakendusteks, värviliste emotikonide tugi ja mitmed täiendavad parandused.

Artyomi ja Kyrilli jaoks, kes ikka veel äri ajavad, on Zorin OS 15 otsene tulemus sellest, mida paar on juba rohkem kui kümme aastat loonud: opsüsteem, mis annab Linuxi jõu tõepoolest mittetehnilistele kasutajatele käeulatuses kasutajasõbralik disain.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me