Kohandage kiiremini: kuidas Apigee API haldusplatvorm suurendab müüki ja kiirendab ettevõtte paindlikkust, ühendades rakendusi ja andmeid

TL; DR: Ettevõtte andmete ja rakenduste ühendamise kaudu võimaldab Apigee ettevõtetel luua, analüüsida ja hallata API-sid turvalises ja skaleeritavas keskkonnas. Ettevõtte intuitiivne armatuurlaud visualiseerib API-dega seotud töövooge, liiklust, toiminguid ja vigu. 2016. aasta lõpus omandatud Apigee kasutab nüüd Google’i ressursse, tehnoloogiat ja infrastruktuuri, et suurendada jõudlust ja suurendada turvalisust klientidele, kes vajavad suhelmist mis tahes seadme lõpptarbijatega.


Kui Apigee 2009. aastal oma API-halduse platvormi esimese iteratsiooni käivitas, hüppas ettevõte toote Google Analytics API-de jaoks.

Ühendatud kogemuste reklaamimise ja analüüsimise ressursina aitab Apigee ettevõtetel hallata kõiki API-sid, mis edastavad teavet veebisaitidele, andmebaasidele ja rakendustele.

Esialgne positsioneerimine osutus Apigee jaoks üsna prohvetlikuks. Ettevõtte edu tõi lõpuks kaasa 625 miljoni dollari suuruse omandamise Google’i enda poolt.

Nüüd, kui Apigee saab Google’i ressursse ära kasutada, laiendab ettevõte sadadele klientidele rohkem kui miljardit API-kõnet päevas, alustades idufirmadest kuni Fortune 100-ni..

“See, mida Apigee teeb, nõuab palju, et me prooviksime olla kursis kõigi uute ideedega ja kui kiiresti suudame neid rakendada,” ütles tootehalduse direktor Ed Anuff. “Apigee abil saavad kliendid tööriistad kiireks kasutuselevõtuks.”

Projekteerige, turvaline, analüüsige ja skaleerige API-sid puhta armatuurlaua abil

Nii nagu ettevõtted tegid Interneti algusaegadel veebisaitidel teabe avaldamiseks suuri jõupingutusi, avaldavad üha enam organisatsioone ja arendajaid oma sisu ja andmeid API-de või rakenduste programmeerimisliideste kaudu.

“Nägime palju jaekaubanduse, panganduse, tervishoiu ja telekommunikatsiooni kliente, kus neil oli vaja suhelda oma klientidega ükskõik millisest asukohast ja igal ajal,” ütles Ed. “See oli API-de lubadus. Kui nüüd vaadata ja vaadata, mida mõni suur ettevõte pilverakendustega teeb, kipuvad API-d olema selle keskel. ”

Apigee armatuurlaua ekraanipilt

Apigee kasutajaliides visualiseerib, kuidas API-d töötlevad liiklust ja kuidas neid rakendustes kasutatakse.

API-liidesed pakuvad rakendusplokke, määratledes tarkvarakomponentide ja andmehoidlate vahelise suhtluse meetodid.

“API-de pakkumine on midagi, mida teie arendaja suudab, kuid võimalus minna ja vaadata, mis selle API-ga toimub, on väljakutse, kui teil pole midagi Apigee-sugust aidata,” ütles Ed..

Sarnaselt sellega, kuidas analüütikaprogrammid aitasid varajastel saidiomanikel liiklust ja toimivust mõõta, pakub Apigee API-platvorm sarnast järelevalvet organisatsiooni avaldatavate ja tarbitavate API-de üle. Apigee armatuurlaual saavad kasutajad näha, millised arendajad ja rakendused kasutavad API-t, koos toimivusmõõdikutega, nagu liiklus, toimingud ja vead. Need teadmised võimaldavad organisatsioonidel ennetavalt probleeme tuvastada ja parandusmeetmeid võtta.

Apigee eelised: API halduse platvormi 3 peamist fookust

Apigee kogub kasutusandmeid API-puhverserverite kaudu, mis lisatakse siis, kui teenused luuakse platvormil. Seejärel saavad kliendid lisaks analüütika ja turvalisuse jälgimisele rakendada ka tariifipiiranguid ja kvoote.

1. Lihtne kaldtee võimaldab arendajatel projekteerida ja juurutada mõne minutiga

Ed sõnul on enamik Apigee kliente juba enne haldustööriistade vajaduse mõistmist rakendusi ja API-sid ehitanud. Keeruliste ja keerukate lahenduste turul keskendus Apigee lihtsale võimalusele ettevõtte teenuste lisamiseks ja konfigureerimiseks.

“Me nägime palju vaeva, et muuta ettevõtetel Apigee oma infrastruktuuri integreerimine väga lihtsaks,” ütles Ed, kes hindab protsessi vähem kui tunni pikkuseks. Vähem kogenud esmaklientidele pakub Apigee erinevaid õpetusi ja seadistusjuhendid.

2. Usaldusväärne ja toimiv infrastruktuur suurendab kasutajate kaasatust

Apigee tagab äriklientidele käitusaja kuni 99,99% ja Ed ütles, et ettevõtte võime Google’i tehnoloogiat ja infrastruktuuri kasutada vaid suurendab API-halduse platvormi stabiilsust ja jõudlust.

“Ilmselt sõltub meie klientide jaoks viimane asi, mida nad teha tahavad, kellestki meist, kui me ei suuda veenduda, et nende API-liidesed on võimalikult usaldusväärsed ja stabiilsed,” ütles ta.

3. Ettevõtte klassi turvalisus kaitseb ettevõtte API-sid ja andmeid

Nagu kõigi tehnoloogiatööstuse aspektide puhul, on äärmiselt oluline kaitsta andmeid ärakasutajate ja ründajate eest. Apigee on viimase aasta jooksul kasutusele võtnud kahefaktorilise autentimise, krüpteeritud võtme väärtuste kaardid ja täiustatud robotite tuvastamise tööriistad.

“See on pidev investeering ja midagi, mida peame väga tähtsaks,” sõnas Ed. „Turvalisus on muidugi alati suur väljakutse. Iga teie poolt kasutatava tehnoloogia puhul peate olema tähelepanelik ja läbimõeldud ning valvas kõigi turvalisusega seotud mõjude suhtes. ”

Kliendikeskne meeskond soodustab klientide kasvu ja kasvu

Edi sõnul veedab Apigee meeskond suurema osa oma ajast klientide harimisel ja suhtlemisel selle üle, kuidas API-liidesed võivad ettevõtte kasvu ja tugevat mobiilset interaktsiooni edendada.

“Enne kui me isegi oma toote spetsiifikaga tutvume, räägime suuresti sellest, kuidas nad võiksid API-sid üldiselt lisada, koos eeliste, parimate tavade ja kuidas edukust mõõta,” rääkis ta..

Näiteks Ed sõnul on jaekliendid teatanud, et pärast asukohapõhist API-d kasutava mobiilirakenduse käivitamist on poes müük kasvanud 30%. Teised jagavad lugusid töövoogude järsust vähendamisest uue partneriga integreerumisel.

“Enne pidid nad läbima käsitsiprotsessi, kus IT-töötajad töötasid aasta läbi,” rääkis Ed. “Pärast API kasutamist on kogu protsess iseteeninduslik ja toimub vähem kui kuu pärast.”

Tulevik: masinõppe kontseptsioonide kasutamine turvalisuse suurendamiseks

Ed sõnul on paljud samad turvaohtudega seotud veebisaitide omanikud hakanud keskenduma API-de ründamisele. Samuti jagavad kliendid muret selle üle, kas õiged inimesed saavad juurdepääsu oma API-de pakutavale teabele.

Fotod Apigee meeskonnast

Apigee meeskond tegeleb kirglikult API-dega ja õpetab kliente nende pakutavatest võimalustest.

Apigee kavatseb neid hirme leevendada, jätkates ettevõtte ennustatavate turbetoodete laiendamist. Olles juba hakanud kasutama automatiseerimist ja masinõppimist pahatahtlike robotite liikluse tuvastamiseks, ütles Ed, et ettevõte kasutab Google’i masinõppe võimalusi kaitse suurendamiseks.

“Kasutame aruka ohukaitse loomiseks palju Google’i tehnoloogiat,” sõnas ta. “Masinõppe abil saame liiklust analüüsida ja reageerida automaatselt, kui see tuvastab mingi tegevuse, mis tundub sobimatu.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me