Kas otsite lihtsat tootlikkuse häkkerit? Korrastage oma Mac Noodlesofti automatiseeritud failide korraldamise lahendusega Hazel

TL; DR: Maci kasutajatel on Noodlesofti loodud reeglipõhise failide korraldamise lahenduse Hazel abil lihtne oma digielu lahti harutada. Lihtne, kuid võimas rakendus, mis on loodud toetama Mac OS X tehnoloogiaid, korraldab, arhiveerib, nimetab ümber ja kustutab failid vastavalt juhistele automaatselt. Kuna praegu on väljatöötamisel Hazel 5 ja peaks ilmuma järgmisel aastal, soovib Noodlesoft lisada juba armastatud rakendusele lisalaki.


Pole saladus, et organisatsiooni areng on viimastel aastatel olnud trendikas – ja selleks tuleb tõendusmaterjaliks otsida vaid guru Marie Kondo hülgamisest. Enimmüüdud autor ja Netflixi täht on oma korrektse kodu hoidmise meetodist välja teeninud karjääri, mis hõlmab sokkide klapimist kolmandateks osadeks, nii et need seisaksid sahtlites püsti.

Õnneks on meie digitaalse elu korraldamisel lihtsamaid lahendusi. Macile mõeldud Noodlesofti failide korraldamise rakendus Hazel sorteerib faile automaatselt kasutaja määratletud reeglite alusel. Lihtne, kuid võimas dekrüptimisriist korraldab, arhiveerib, nimetab ümber ja kustutab faile vastavalt juhistele, säästes kasutaja aega ja tagades korrektse failistruktuuri.

Peamine nuudler Paul Kim ja Noodlesofti logo

Noodripoiss Paul Kim andis meile kühvel Noodlesofti lipulaeva Hazel peal.

Noodlesofti peakontroller Paul Kim asutas 2006. aastal ühemehe tarkvaraettevõtte ning on selle pearaamatupidaja, vanem süsteemiadministraator ja klienditoe spetsialist..

“Kui ma hakkasin Hazelit kirjutama, tegin seda oma tarbeks,” rääkis Paul. “OS X-l (nagu toona kutsuti macOS-i) olid kaustatoimingud süsteemi sisse ehitatud, kuid pidasin neid ebapiisavaks soovitud jaoks. Alles hiljem, kui ma Hazelit arendasin, sain aru, et ka teised inimesed võivad sellest kasu olla. ”

Tal oli õigus. Nüüd, 13 aastat ja hiljem palju õnnelikke ülevaateid, inspireerib Pauli kirg Hazelit iga uue väljaande osas. “Arendajana on alati tore töötada millegi nimel, mida te tegelikult kasutate, mida ei olnud alati erinevates ettevõtetes, kus ma varem töötanud olen,” ütles ta.

Lihtne, kuid samas tugev dekrutineeriv kaaslane

Paul alustas oma karjääri riist- ja tarkvaraettevõtte NeXT Computers arendajana, mille asutasid 1985. aastal Apple’i kaasasutaja Steve Jobs. Noodlesofti veebisaidi andmetel oli NeXT Computers hiljem Mac OS X alus.

Paul töötas ka ettevõttes LighthouseDesign, mis arendas tarkvara operatsioonisüsteemi NeXTSTEP jaoks. Arvestades oma tööstuse kogemusi, on Paul aastate jooksul täheldanud olulisi muutusi Maci tarkvaraarendusruumis.

“Suur osa tähelepanu on nihkunud iOS-ile ja ma arvan, et see annab viltu ja eksliku arvamuse, et macOS-i turul ei lähe hästi,” sõnas Paul. „Reaalsus, vähemalt indie-arendajate jaoks, on see, et macOS-turg on palju jätkusuutlikum. Suundumused tulevad ja lähevad, aga mind on rohkem huvitanud viimaste asjade ehitamine. ”

Sarapuu

Hazel kasutab automatiseerimist, et hoida teie Mac puhas ja korras.

Paul rääkis meile, et iOS-i vabastamisgraafik mõjutab sageli macOS-i arengut, kuna need kaks langevad laias laastus samale ajajoonele. Indie-arendajatel on sageli keeruline tooteid edasi viia, hoides sammu ka Apple’i iga-aastaste värskendustega.

“Ma hoian kursis ja lisan mõttekaid funktsioone, kuid sõltuvalt väljalaskest ja Apple’i pakutavate vigade arvust võib see võtta palju aega, jättes minu toote parendamiseks vähe aega,” sõnas ta. “Mõnes mõttes leian, et Apple’i kiirem tempo aeglustab uuendusi kolmandate osapoolte tarkvara jaoks.”

Üldiselt on Pauluse eesmärk tagada, et Hazel täidaks oma põhieesmärki – failide automatiseerimist -, mitte et pakkuda laia valikut pealiskaudseid funktsioone.

“Mul on olnud taotlusi, et Hazel teeks igasuguseid muid asju, mis tõenäoliselt sobivad paremini teist tüüpi programmide jaoks,” ütles ta. “Hoides Hazelit keskendununa, tunnen, et suudan lahendada sügavamaid probleeme.”

Failide korraldamine, arhiveerimine, ümbernimetamine ja kustutamine

Hazel on mõeldud pakkuma tasakaalu lihtsuse ja jõu vahel. Kui rakendus on installitud ja seadistatud, on selle eesmärk kanda organisatsiooniline koormus, nii et kasutaja saab muude ülesannetega hakkama. “Sarapuu teeb oma tööd, nii et saate ka oma teha,” ütles Paul.

Kasutajad saavad suunata Hazelit failide korraldamiseks mitmesuguste muutujate, sealhulgas nime, kuupäeva, tüübi ja päritolu põhjal. Rakendus saab faile ka avada, arhiveerida, ümber nimetada, sildistada ja üles laadida. Prügikasti väljavõtmine pole ka vastu: sarapuu saab seadistada kustutama faile, mis on prügikastis liiga kaua seisnud või liiga suured.

Ja kuna tavaline on, et tugifailid jäävad pärast rakenduse kustutamist arvutisse, on Hazeli rakenduse pühkimise funktsioon mõeldud igasuguse jama puhastamiseks. Tarkvara suudab tuvastada, millal kasutaja faili prügikasti lohistab, enne tugifailide otsimist ja ka nende eemaldamist.

Ehkki rakendus sisaldab programmeerijatele mõeldud avatud funktsioone, näiteks skriptide käitamise võimalust, ütles Paul, et tema tähelepanu on keskmisele kasutajale võimalikult paljude funktsioonide pakkumine.

“Üks selline omadus on Hazeli mustri sobitamine,” ütles ta. “See on asja tüüp, mille jaoks programmeerijad kasutavad erikeelt, kuid on tore, kui suudame mõnda neist võimalustest rakendada, et mitteprogrammeerijad saaksid seda kasutada.”

See funktsioon võimaldab kasutajatel seada reegleid tingimustele, mis vastavad mustrile, mitte fikseeritud atribuudile – näiteks „sobitada failid selle nime kahekohaliste numbritega”.

Mac OS X tehnoloogiate sügav tugi

Hazel on loodud töötama su Mac-iga sujuvalt, et kasutada ära kõike, mida opsüsteem pakub. See tähendab, et rakendus on integreeritud Apple’i töölauaotsingu utiliidiga Spotlight, mis võimaldab kasutajatel hõlpsalt Hazeli korraldatud faile leida.

See mängib hästi ka iTunesi ja fotodega, muutes heli- ja muusikafailide automaatse importimise arvuti soovitud kohtadesse hõlpsaks. Ja kui Hazel peab teie tähelepanu köitma, saab ta selleks kasutada Maci sisseehitatud teavituskeskust. Need konfigureeritavad teatised sisaldavad teavet vigade, failide kustutamise, oluliste muudatuste ja muude kasutaja määratletud teadete kohta.

Toetus kokku

Rakendus oli loodud töötama sujuvalt Maci tehnoloogiatega.

Arendajad, kes soovivad luua keerulisi loogilisi teste, saavad AppleScripti (või JavaScripti) abil luua tingimusi ja toiminguid, mis võimaldavad keerukamaid ülesandeid, näiteks matemaatiliste arvutuste tegemine või väärtuse arvutustabelisse lisamine.

Lõpuks saab Hazelit kasutada töövoogude käivitamiseks Macatori kaubamärgi automatiseerimise assistendis Automator. Automatori kasutamine toimingute loomiseks võimaldab kasutajatel laiendada Hazeli sisemisi võimeid koodi kirjutamata. Näiteks saab Automatori töövooge kasutada piltide suuruse muutmiseks, kalendris muudatuste tegemiseks, failide saatmiseks e-posti manusena ja teksti salvestamiseks helifailidesse.

Paul ütles, et sellised omadused on kasutaja tagasiside tulemus koos toote visiooniga. “Kui kasutajal on mõni probleem, mida Hazel peaks lahendama, võtan seda alati arvesse ja otsin võimalusi selle kujundusesse sobitamiseks,” sõnas ta. “Mind ei huvita trendid nii palju, kui need ei aita mind probleemide lahendamisel.”

Järgmine Noodlesoftist: Sarapuu 5

Mis puutub tulevikku, siis Paul ei tegele ettevõtte kasvatamise ega rahalise verstaposti saavutamisega: ta soovib lihtsalt keskenduda sellele, et sarapuu jääks kasulikuks rakenduseks.

“Olen alati püüdnud keskenduda hea toote valmistamisele ja õnneks on Hazel olnud piisavalt suur edu, et saan seda ka edaspidi teha,” sõnas ta. “Ma ei ole huvitatud ettevõtte kasvamisest, võiksin väliste investeeringute otsimisest vähem hoolida ja mul pole väljumisstrateegiat.”

Paul töötab praegu Noodlesofti järgmise suurema väljaande kallal: Hazel 5, mis peaks ilmuma järgmisel aastal. Ja kuigi ta ei saa kindlalt öelda, milliseid uusi funktsioone see sisaldab, saavad kasutajad olla kindlad, et uusim väljaanne säilitab Hazeli lihtsa, kuid võimsa funktsionaalsuse..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me