Digitaalse lõhe ületamine: kuidas Arizona ülikooli teadlased laiendavad Harlemis lairibajuurdepääsu arvutite ja ühenduste ümbermõtestamise kaudu

TL; DR: Arizona ülikooli juhitud uue teadusprojekti eesmärk on muuta Manhattan arukaks linnaks kõigile elanikele, sõltumata sotsiaalmajanduslikust seisundist. Liigutades kasutajaseadmete, näiteks sülearvutite, tahvelarvutite ja nutiseadmete arvutustehnika alevikus servapilve, loodavad teadlased, et servaarvutuste arhitektuur vähendab lairibakulusid, suurendab turvalisust ja suurendab Harlemi kogukonna energiatõhusust. Hiljuti jõudsime optiliste teaduste kolledži peauurija Dan Kilperi poole, et saada projekti ja selle potentsiaali kohta rohkem teavet, et sillutada teed sujuvamale lairibajuurdepääsule teistes linnapiirkondades.


Internet on võimas jõud, kuid selle ulatusel on piirid. Digitaalne lõhe, püsiv ebavõrdsuse seisund lairibajuurdepääsu omavate ja nende vahel, kes on lairibaühenduseta, on selliste piiride ilmekamaid näiteid..

Pew Research Centeri andmete kohaselt ei oma nutitelefoni umbes 30% neist, kelle leibkonna aastane sissetulek on alla 30 000 dollari, ja peaaegu pooltel puuduvad kodused lairibateenused. Selle lünga täitmine annaks madala sissetulekuga kogukondadele juurdepääsu veebiressurssidele, mis võimaldavad nii täiskasvanutel kui ka lastel täita olulisi ülesandeid – alates tööotsingutest kuni öiste kodutööde tegemiseni.

Ehkki lairibaühenduse juurdepääsu puudumist põhjustavad sageli maapiirkondade infrastruktuuri piirangud, on see probleem probleemiks ka Manhattanil asustatud rahvastikus, kus juurdepääs on tihedalt seotud sissetulekute ebavõrdsusega. Ja Harlem pakub suurepärase näite.

“Suurel osal elanikkonnast puudub juurdepääs lairibaühendusele,” ütles Arizona ülikooli optikakõrgkooli teadusprofessor Dan Kilper..

Dan Kilperi pilt ja Arizona ülikooli optikakõrgkooli logo

Arizona ülikooli Dan Kilper rääkis meile, kuidas tema meeskond töötab Harlemis lairibaühenduse laiendamise nimel.

Dan on UA ​​uurimisrühma juhtivteadur, kes tegeleb kiire ja turvalise andmetöötlusega Harlemi kogukonnaga. Juurdepääsutõkete kaotamine nõuab aga terviklikku strateegiat.

“Küsimus pole ainult kiire hoone juurde pääsemises – see loob ka kogu kogukonnas võimekuse, mis on juurdepääsetav viisil, et inimesed saaksid seda pidevalt kasutada ja endale lubada,” sõnas Dan. “See on olnud meie lähenemisviisi eesmärk.”

Riiklik teadusfond annab 1 miljoni dollari suuruse toetuse servandmetöötluse toetamiseks

Projekt, mida toetab Riikliku Teadusfondi kolmeaastane 1 miljoni dollari suurune toetus, võimaldab asjade Interneti (IoT) seadmetest saadud andmeid töödelda kohapeal, selle asemel, et reisida pikkade vahemaade taha. Mõiste, mida nimetatakse äärepilve andmetöötluseks, hõlmab Manhattanil asuvate väiksemate andmekeskuste kasutamist, mitte kogu USAs asuvaid hüperskaala andmekeskusi..

“Me kasutame sõlmi pimedas kiudude testvoodis, mis ühendatakse äärepilve ressurssidega,” ütles Dan. “See on põnev keskkond.”

Foto Harlemist

Arizona ülikooli meeskond kasutab väikeseid andmekeskusi Manhattanil, et anda Harlemis pilveressursse.

Äärepilvearvutuse arhitektuur kavandatakse kulude alandamiseks, turvalisuse suurendamiseks ja energiatõhususe parandamiseks vastavalt Harlemi elanike vajadustele, sillutades teed selle kasutamiseks muudes linnapiirkondades. See on osaliselt kogukonna omandis ja tugineb sidusrühmadega suhetele, et teha kindlaks ja ületada peamised tehnilised, valitsuse ja sotsiaalsed probleemid.

“Oleme aastaid arendanud suhteid Harlemi kogukonnas ja rääkinud ka New Yorgi linnapea kabinetti kuuluvate inimestega,” sõnas Dan. „See idanes seda ideed ehitada Harlemisse proovikivi. Seal on mõned tõelised ettevõtjad, kes on tehnoloogiast vaimustuses ja näevad selle potentsiaali sellises kogukonnas. ”

Odavkvaliteediga KVM-süsteemide levitamine kogu piirkonnas

Lisaks teevad Virgin ja Virginia ülikooli elektri- ja arvutitehnika professor Dan ja Malathi Veeraraghavan koostööd, et konfigureerida arvutid odavamaks, kiiremaks ja turvalisemaks. Selleks viivad nad protsessorid äärepilve ja ehitavad umbes 100 odava klaviatuuri-, video- ja hiire (KVM) süsteemi, mis lihtsalt ühendavad kohalikke võrke ja kuvavad andmeid.

KVM-e levitatakse kogu Harlemis kogukonna liikmetele tasuta. Kuna neil pole protsessoreid, on KVM-id palju taskukohasemad ja kasutajad kogevad kiiremaid ühendusi, kuna servapilvel on suurem arvutusvõimsus kui tavalisel arvutil.

Foto naisest arvutis

Idee on pakkuda odavaid KVM-süsteeme kasutajatele kogu Harlemis, et nad saaksid veebiga ühenduse luua.

Süsteem on ka turvalisem, kuna KVM-id on rünnakute suhtes vähem haavatavad.

“Üks suurimaid haavatavusi, mis meil tänapäeval meie masinatega on, on see, et kui te ei värskenda oma tarkvara ja veenduge, et teil oleks tulemüür installitud, muutub teie masin haavatavaks,” ütles Dan pressiteates. “Võib-olla klõpsate andmepüügimeilil troojalasega, kuid kui oleme protsessori teie masinast välja viinud, ei mõjuta see midagi.”

Koostöö Silicon Harlemiga, et muuta kogukond tehniliseks keskuseks

Teadlased otsustavad Silicon Harlemi abiga – rühm, kes töötab kogukonna muutmiseks tehnoloogia ja innovatsiooni keskuseks – täpselt, kuhu KVM-id paigutada..

„Nad ühendavad tõesti kogukonna inimesi; kõik peamised sidusrühmad, alates kogukonnajuhtidest ja tänaval töötavatest inimestest, kes töötavad tehnoloogiaga, kuni poliitikute ja teadlasteni, nagu mina, kes siia tulevad, ”ütles Dan. “See on tõesti põnev.”

Dan oli hiljuti esineja Silicon Harlemi Next Gen Tech konverentsil, kus ta arutas nutikate linnade toimimist ja tekitas teadustööst elevust..

“Sellel Silicon Harlemi konverentsil olime oma toetuste kohta teada saanud,” sõnas Dan. Nii et me kuulutasime seal välja ja inimesed olid tõesti põnevil ning tahtsid rohkem teada saada. Oleme alles alguses, hakkame selle kallal tööd tegema ja seda edasi arendama. ”

AÜ optiliste teaduste kolledž: akadeemia ja tööstuse ühendamine

Kui teil on huvi, miks New York teeb koostööd ennekõike Arizona ülikooliga, väidab Dan, et selle põhjuseks on kooli tugevus edukate partnerluste loomisel akadeemiliste ringkondade ja tööstuse vahel.

See on olnud osa Arizona ülikooli ja optiliste teaduste kolledži kultuurist; üks USA peamistest optikakraadide andmise instituutidest, ”rääkis Dan, kes tuli ülikooli Bell Labsi enam kui kümneaastase tööstusalase kogemusega ülikooli..

Dan on seotud ka integreeritud juurdepääsuvõrkude keskusega, mis on mitmeülikooliline uurimiskeskus, mille peakontor asub optiliste teaduste kolledžist väljaspool..

“Keskus on tihedalt seotud tööstusega,” ütles ta.

Olles mänginud lahutamatut rolli nii spektri akadeemilises kui ka tööstuslikus osas, ei ole Danil võimalust nõustada optilise side, fiiberoptika ja andmekeskuste vastu huvi tundvaid õpilasi UA-d kaaluma.

Nad ei saa mitte ainult põhialuste jaoks kindlat õppekava, vaid meil on siin teadusprojekte, mis käsitlevad tarkvara määratletud võrkude loomist, sidusat 100 GB ülekandmist ja kõiki uusimaid tehnoloogiaid, mis on tänapäeval tööstusele nii olulised, “sõnas ta. “Siinsed õpilased saavad osaleda projektides, mis hõlmavad seda tüüpi tehnoloogiaid, ja siis hakatakse neid kraadi omandama kohe.”

Harlemi ettevõtmise osas soovitab Dan huvilistel end kursis hoida.

“Esitatakse mõned teadaanded ja me saame linnalt tohutult tuge, linnapea kabinetist, New Yorgi CTO-st, aga ka sellistelt inimestelt nagu Silicon Harlem ja kogukonnalt,” sõnas Dan. “Me viime lõpule oma esialgse testvoodi väljaarendamise ja keskendume nüüd selle järgmisele etapile, mis läheb oluliselt suuremaks.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map