Avatud leiutiste võrk – pühendunud ohu eemaldamisele ning uuenduste ja koostöö edendamisele Linuxi ökosüsteemis

TL; DR: 2005. aastal asutatud Open Invention Network (OIN) püüab ühise patendivahendiga kaitsta avatud lähtekoodiga tarkvara kogukonda tarbetute kohtusaali lahingute eest. Nüüd, kus on enam kui 2400 osalejat, on OIN suurim eksisteeriv patendi mittekallaletungimise ja Linuxi-põhine organisatsioon. Kuna Linux tungib üha enam meie igapäevaellu – nagu viimati nähti auto- ja finantsteenuste valdkonnas -, muutub OIN-i missioon kaitsta avatud lähtekoodiga innovatsiooni veelgi kriitilisemaks. Istusime hiljuti OIN-i tegevjuhi Keith Bergeltiga, kes rääkis meile, kuidas ettevõte aitab koostöö kaudu avatud lähtekoodiga kogukonnal jätkuvalt jõudsalt areneda.


Linuxi taga olev avatud lähtekoodiga kood mõjutab meie igapäevaelu mitmel viisil, kui enamik meist aru saab. Internetis täiusliku retsepti otsimine? Enamik otsimootoreid, sealhulgas Google, töötab Linuxis. Kas püütakse lendu? FAA lennuliikluse juhtimist haldavad arvutid sõltuvad Linuxist Linuxist. Kas ühendate Facebookis sõpradega? Arvasite ära – Linux töötab taustal.

Avatud leiutiste võrgu (OIN) tegevjuht Keith Bergelt ütles meile, et operatsioonisüsteemide asjakohasus on tõusmas uutesse kõrgustesse.

“Tosin aastat tagasi oli see teistsugune keskkond,” ütles ta. “On selge, et avatud lähtekoodiga tarkvara küpses, kuid kindlasti mitte nii küpsel tasemel kui praegu, arvestades seda, kus see ilmub ja kui laiapõhjaline Linux tegelikult on.”

Nagu Keith märkis, on Linux peaaegu iga elektroonilise liidese taga, mida me puudutame. Ja just Linuxi avatud lähtekoodiga olemus on just see, mis muudab selle innovatsiooni edendamisel nii väärtuslikuks.

Keith Bergelti pilt ja OIN-i logo

Tegevjuht Keith Bergelt ütles meile, et OINi missioon on kaitsta avatud lähtekoodiga tarkvara pakutavat vabadust ja innovatsiooni.

“Kogu idee on see, et üks pluss üks pluss üks ei võrdu kolmega, vaid võrdub kuue või 10 või 20-ga, kui viia nutikad inimesed kokku ja lasta neil haruda ning luua võimalused koodide lahendamiseks inimprobleemide lahendamiseks,” rääkis Keith. “Koostöö komponent suurema tulu saamisel on köitev, kuna see viib teid uue innovatsiooni juurde varem.”

Selle keskkonna kaitsmine on 2005. aastal loodud OIN-i alus, mis kaitseb Linuxit kasutavaid ettevõtteid ja arendajaid tarkvarapatendi eest. Liikmelisus OIN-i kogukonnas, mida toetavad näiteks Google, IBM, NEC, Philips, Red Hat, Sony, SUSE ja Toyota, on tasuta ning OIN-i patendilitsents ja ristlitsentsid on saadaval kõigile ühinenud osapooltele..

“See on kasvanud suurimaks patendi mittekallaletungijate kogukonnaks tehnoloogiaajaloos, kus on üle 2400 osaleja, sealhulgas mõned maailma suurimad ettevõtted,” ütles Keith.

Projektipõhiste läbimurrete lubamine jagatud patendikogumiga

Keith ütles, et OIN sündis vajadusest kaitsta Linuxi kasutajaid seaduslike ohtude eest, viidates 2003. aasta kohtuasjale SCO Groupi ja mitme Linuxi kogukonna liikme vahel.

“Kohtuasi oli päeva lõpuks alusetu,” ütles ta. “Kuid see lõi äratuskõne, et ettevõtted on turgu valitsevad operaatorid, keda ähvardab avatud lähtekoodiga mudeli tulek ja sellest tulenevad innovatsioonitasemed ning mis näevad Linuxi arengut aeglustavat ja seiskumist mis tahes võimalusel. . ”

Keith ütles meile, et selliste ettevõtete eesmärk on kasutada intellektuaalomandit, et luua avatud lähtekoodiga lahenduste ümber hirmu ja ebakindluse keskkond. Nii oleks nende potentsiaalsetel klientidel ettevaatlik laieneda Linuxi ja avatud lähtekoodiga tarkvaradesse ning pöörduda selle asemel oma patenteeritud lahenduste poole, isegi kui hinnasummad oleksid suuremad.

Foto OIN-i arendajate koostööst

Avatud leiutiste võrk julgustab koostööd ideede osas, mis kujundavad tuleviku tehnoloogilisi arenguid.

OIN-i missiooniks on võimaliku riski eemaldamine oma Linuxi süsteemi kaudu, mis on patendi mittekallaletungimise vorm, mis litsentsib Linuxi patendid kogukonna liikmetele tasuta. Kõik organisatsioonid saavad kogukonnaga tasuta liituda, kui nad nõustuvad mitte taotlema patente Linuxi süsteemi vastu. See protsess aitab tagada programmeerijatele, sõltumatutele tarkvaratootjatele, levitajatele ja ettevõtetele avatud juurdepääsu Linuxi seotud intellektuaalomandile.

„Suurim eesmärk on riski vähendamine,“ sõnas Keith. „Kui peaksite vähem kohtuvaidlusi kannatama ja te ei kavatse olla sihtmärk, muudab see avatud lähtekoodiga võimalused palju võrgutavaks nii ostmise viisiks kui ka kohaks, kus investeerida tehnoloogia kasvatamiseks. Kui arvasite, et kõnnite miiniväljale, kus teie vastu tuleb kohtuvaidlusi, muutub see lihtsalt palju vähem ahvatlevaks. ”

OIN-i kogukonda kuulumine leevendab seda hirmu.

Avatud lähtekoodiga tarkvaralahenduste juhtimine autotööstuses

Keithi sõnul on autotööstus üha enam teadlik sellest, et selle tulevik sõltub koostöö arendamisest, viidates Automotive Grade Linuxile, Linuxi fondi ühisele jõupingutusele standardiseerida avatud lähtekoodiga tarkvarapakk tänapäevastele autodele.

“Automotive Grade Linux on tõendusmaterjal, et automaatne kosmos liigub edasi sõidukite digitaalse DNAna, alates 2019. aasta mudelist, edasi Linuxi poole,” ütles Keith.

Sel moel tõusevad Keithi sõnul autoettevõtted taas tehnoloogiajuhtideks. “Nad ei paku ainult vedamist,” ütles ta. „Nad lubavad teil teha seda, mida teete väljaspool sõidukeid, kuid teevad seda turvaliselt sõidukites, olgu siis tehingutega, meelelahutusega või teabe hankimisega. ”

Foto auto armatuurlaualt ja teksti pealkirjaga "Juhtimine patendi mitte-agressioonile"

Autotööstuse juhid on omaks võtnud avatud lähtekoodiga tarkvara ja OIN-i pühendumuse innovatsiooni edendamisele.

Keith ütles, et ta arvab, et nende süsteemide maht kasvab järgmise viie aasta jooksul üha enam ning ennustab, et nutikate ja isesõitvate autode tõus kiirendab seda kasvu. Ford, GM, Hyundai, Kia, Mazda ja Subaru, nagu ka paljud teised autoettevõtted, on litsentsiomanikena alla kirjutanud.

“Enamik suuremaid autoettevõtteid osaleb või osaleb lähiajal,” sõnas Keith. “Nii võtavad nad kontrolli tehnoloogia arengukava üle ja juhivad lahendusi, mida kliendid tegelikult soovivad.”

Just eelmisel aastal liitus Toyota – maailma suurim autotootja – OINiga nii rahastusliikmena kui ka litsentsisaajana. Keith märkis, et autofirmade seas on OIN-i liikmesuse kiire kasv suure tähtsusega.

“Oleme laienemas ja kasvamas tehnoloogia arengu poolel toimuvaga,” sõnas ta. “Projektide laienedes laieneme.”

Kuidas patendi agressiooni kärpimine edendab FinTechi uuendusi

Samamoodi sillutab patendi mittekallaletung FinTechis tee uuendustele. Keith ütles meile, et pangandus-, finantsteenuste ja kindlustussektori ettevõtted hakkavad OIN-i kogukonnas osalema avatud lähtekoodiga tehnoloogia olulisuse ja laialdase kasutamise tõttu.

Nagu keegi finantsteenuste sektoris teab, on Finchati ümbritsevas vestluses kesksel kohal blockchain – krüptovaluutatehingute digitaalne pearaamat. Praegu soovivad erinevad organisatsioonid patenteerida tehnikat, mis toetab selliseid digitaalseid valuutasid nagu Bitcoin.

Kui küsimus kuumeneb, on OIN kohal. Keith ütles, et ettevõte keskendub suuresti projektidele, näiteks Hyperledger, ülemaailmsele avatud lähtekoodiga koostööle, mida haldab The Linux Foundation, mille eesmärk on edendada blockchaini 2018. aastal..

FinTechi tööstust illustreeriv graafiline tekst ja tekst "Help Block Patent Aggression"

OIN on keskendunud FinTechi sektorile jõupingutustes blokeerida patendi agressioon avatud lähtekoodiga lahenduste vastu.

“Hyperledger vähendab sisuliselt plokiahelat olulisteks rakendusteks – mitte ainult Bitcoiniks, kuhu see ka algas,” ütles Keith. “Ethereum ja Bitcoin on väga huvitavad rakendused, kuid ühiskonna jaoks on palju olulisemad ja olulisemad, mis tulevad välja blockchainist ja usaldusväärsete võrkude loomise ideest tehingute, tegevuste ja lepinguliste kohustuste jaoks.”

Siis on olemas asjade Internet (IoT). Kui igapäevased objektid muutuvad lõhnadeks – mõelge arve maksmisele koos kellaga – kohanduvad OINi jõupingutused patendi mittekallaletungimisel. Keith näeb sarnast efekti, nagu Interneti-tehnoloogiad küllastavad autotööstust.

“See on üldlevinud muutuv asi, mida paljud neist projektidest puudutavad,” ütles ta. “IoT on seotud inimese seisundi ulatusliku andmetöötluse ja reageerimise võimaldamisega.”

Koostööle pühendunud kogukonna helge tuleviku tagamine

Üldiselt ütles Keith, et OIN-i missioon on kaitsta Linuxi tuuma.

“See on teatud tüüpi konkurents, kus me teeme koostööd ja konkureerime üha enam ning kus me ei peaks üksteist kaevama,” ütles ta. “Kuid igal pool mujal kehtivad intellektuaalomandi kohta tavalised reeglid.”

Ja nagu Keith märkis, on intellektuaalomandi haldurite jaoks oluline see duaalsus.

“Tutvustame neile käitumisjuhendit ja norme, kuidas õigesti käituda ja kuidas kasutate patente avatud lähtekoodiga keskses maailmas,” ütles ta. “See kehtestab pikaajalised väärtuste kogumid, et saada osa kultuurist, ja te peate käituma teatud viisil.”

Keith ütles, et asjaolu, et mitutööstusettevõtted liituvad OIN-kavadega, on avatud lähtekoodiga tarkvara tuleviku jaoks hea. Hitachi, suur jagunemine paljude tütarettevõtetega, liitus hiljuti litsentsiomanikuna OIN-i kogukonnaga.

“Sellised ettevõtted on väga olulised, kuna hõlmavad nii palju tehnoloogiavaldkondi,” sõnas Keith. “Kui nad kohustuvad avatud lähtekoodiga programme kasutama laiaulatuslikult, on see tõend, et tulevik on tõesti helge.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map