Asutaja Rick Brewster räägib Paint.NETist: tasuta ja hõlpsasti kasutatav fototöötlustarkvara, mida toetab aktiivne kasutajakogukond

TL; DR: Windowsi tasuta fototöötluslahendus Paint.NET on sama võimas kui seda on lihtne kasutada. Programmi tuttav kasutajaliides võimaldab funktsioonide, sealhulgas kihtide, eriefektide ja joonistusriistade kiiret avastamist. Põhjalike õpetuste, lugematute pistikprogrammide võimaluste ning aktiivse ja kasvava veebikommuuni abil pakub Paint.NET kuluefektiivse alternatiivi kallitele kommertstarkvaradele.


Kui olete üles kasvanud 80ndatel või 90ndatel, on hea võimalus, et teil on Microsoft Painti jaoks pehme koht. Graafikautiliit pakkus paljudele digitaalse kunsti maailma juba varakult järelejõudmist, võimaldades kujutlusvõimel metsikuks muutuda.

Sama kerge südamega lõid 2004. aastal asutaja Rick Brewster ja tema klassikaaslased Paint.NETi, samal ajal omandades Washingtoni Riiklikus Ülikoolis infotehnoloogia kraadi..

“Me ei üritanud turule viia toodet, millel oleks konkreetne äriline eesmärk,” sõnas Rick. „See sai alguse Microsofti juhendatud vanemprojektina. Versiooni 1.0 valmisime umbes 15 nädala jooksul ja läksime oma teed. Ma ei hakanud sellest lihtsalt lahti, sest ma nautisin seda – mul oli lõbus. “

Paint.net logo

Tasuta programmina pakub Paint.NET fototöötluse kõigile kasutajatele käeulatuses.

Rick kasvatas programmi, mis oli algselt mõeldud Windowsiga kaasasoleva tarkvara Microsoft Paint tasuta asendajaks, võimsaks, kuid samas lihtsaks piltide ja fotode redigeerimise tööriistaks, mis on võrreldav Photoshopi ja GIMP-ga. Sellest ajast alates on ta hooldamise ja arendamise eest vastutav.

Tänapäeval on tarkvaral intuitiivne kasutajaliides, mis toetab kihte ja käsku undo, eriefekte ja hulgaliselt erinevaid võimsaid tööriistu. Kasutajad, kes soovivad laiendada oma võimalusi, saavad kasutada mitmesuguseid pistikprogramme efektide lisamiseks ja täiendavate failitüüpide toetamiseks. Põhjalike õpetuste ning aktiivse ja kasvava veebikogukonna toega pakub Paint.NET Windowsi kasutajatele taskukohast ja hõlpsasti kasutatavat fototöötluslahendust.

Tuttav, intuitiivne kasutajaliides hõlpsasti leitavate funktsioonidega

Nagu paljud vabavaralised programmid, koges Paint.NET populaarsuse hüppeliselt üksnes suusõnalise turunduse kaudu. Kuid Rick ütles, et selle mainimine tehnoloogiauudiste saidil Slashdot põhjustas liikluse dramaatilise kasvu. Efekt on nii tavaline, et tehnikahuvilised lõid selle kirjeldamiseks sõna “allalaskmine”. “Juhendasin WSU-s kolme tudengit, kes aitasid mul versiooni 2.0 välja anda, ja siis sai see alla, mis koputas sel ajal seda majutavas koolis serverile,” rääkis Rick.

Vaatamata ajutistele ebamugavustele osutus kogemus väärt. “Saime sellest ajast arvatavasti kümme korda rohkem liiklust,” sõnas Rick. “Inimesed hakkasid platvormi kiiresti hindama selle lihtsuse ja funktsioonide komplekti poolest.”

Algusest peale on Ricki eesmärk olnud laiendada Microsoft Painti võimalusi tuttava Photoshop-tüüpi liidese abil, mis sisaldab hõljuvaid tööriistaknaid. „Teil on Photoshop, millega saate teha kõike, kuid see on kallis; siis on teil GIMP, mis on tasuta, kuid maksate selle eest teistmoodi, sest seda on nii keeruline kasutada, ”rääkis Rick. “Paint.NET on seevastu tasuta, hõlpsasti kasutatav ja palju võimekam kui tavaline Paint.”

Paint.net kasutajaliidese ekraanipilt

Nagu rattaga sõitmine: paljude kasutajate arvates on programm täiesti intuitiivne.

Paint.NET on olnud vaba alates selle esmakordsest väljalaskmisest 2004. aastal annetuste kaudu ning ka toetuse saamiseks nendelt, kes ostavad programmi Windows Store’ist tänuülesandena. Nende 14 aasta jooksul on Rick näinud paljusid suundumusi, mis tulevad ja lähevad – kuid ta pole ükski, kes hüppaks ühelegi vagunitele.

Näiteks kui Microsoft tutvustas Windows 2007 lindiraamistikku Office 2007-s, hindas Rick, kas lisada see rakendusse Paint.NET. “Arvasin, et see pakub mastabeeritavamat kasutajaliidest, lisades uusi funktsioone ja muutes need hõlpsamini leitavaks, kuid lõppkokkuvõttes see lihtsalt ei sobinud, sest Paint.NET-i kasutajatele meeldib, et mitu pilti või dokumenti on avatud – ja see paradigma ei tööta lindiga üldse. ”

Lõppkokkuvõttes ütles Rick, et on jõudnud järeldusele, et lihtsus on võtmetähtsusega. “Täielik uuendamine pole alati õige samm,” sõnas ta. “Parim on keskenduda sellele, et kasutajaliides oleks lihtne, intuitiivne ja juurdepääsetav.”

Rikkalikud sisseehitatud tööriistad ja efektid lugematute pistikprogrammide võimalustega

Sel eesmärgil on Ricki peamine eesmärk muuta Paint.NET-i funktsioonid tuttava kasutajaliidese kaudu hõlpsaks leitavaks. Kui olete kasutanud mõnda rakendust Paint või Photoshop, ütles Rick, et peaksite saama programmi sisse lülitada ja kohe teadma, mida edasi teha.

“Püüan veenduda, et avastatavuse osas on kõik teie näo ees,” sõnas ta. “Kui saan e-posti teel päringuid inimestelt, kes küsivad minult funktsioone, mille ma juba tarkvara sisse olen pannud, on see signaal, et pean tegema midagi paremini leitavat ja ma töötan selle nimel.”

Paint.NET sisaldab suures valikus sisseehitatud funktsioone ning funktsioonide laiendamiseks pistikprogrammide tuge. Saidil on isegi pidevalt kasvav allalaaditavate pistikprogrammide register, mis võimaldab kasutajatel lisada uusi efekte, luua kohandatud kujundeid, kohandada pilte ja toetada täiendavaid failitüüpe. “Kui Paint.NET sellega juba ei tegele, saate teha midagi palju, mida soovite,” sõnas Rick.

Veel üks ekraanipilt Paint.net kasutajaliidesest

Paint.NET on funktsioonirikas, toetades laia valikut pistikprogramme.

Arvestades selle tugevat funktsioonide komplekti, ütles Rick, et tarkvara laadimine on märkimisväärselt kiire. Rick mõistab käivitamise tulemuslikkuse olulisust oma kogemusest arendajana.

“See on oluline hoolitseda selle eest, et teie mõttemaailm ei katkeks, kuna arvuti on lihtsalt liiga palju kordi teie teele sattunud,” ütles ta. “Unustate, mida teete.”

Selle asemel, et oodata umbes 30 sekundit programmi laadimiseks, ütles Rick, et Paint.NET avaneb keskmises arvutis kohe. See on boonus kiirete ülesannete eest, nagu fotode suuruse muutmine või ekraanipiltide märkimine. See teeb ka programmi hõlpsa avamise ja sulgemise vastavalt vajadusele.

“Ma üritan mitte karistada inimesi selle eest, et nad tegid vea, kui nad sulgesid programmi valel ajal,” sõnas Rick.

Mahukas dokumentatsioon ja toetav veebikasutajate kogukond

Rick on Paint.NETi peamine arendaja, kuid naudib aktiivse ja kasvava veebiringkonna abi. Paint.NET-i sait sisaldab põhjalikku dokumentatsiooni selle kohta, kuidas kasutajaliidese, menüüde, tööriistade, kihtide, värviakna ja ajaloo paletti maksimaalselt ära kasutada. Sealt edasi pakuvad Paint.NETi foorumid õpetusi, galeriisid, allalaaditavaid ressursse ja kasulikke kasutajaarutelusid.

Need kasutajad aitavad, pakkudes veaparandusi ja isegi panustades koodi. “Kõik ei ole sellest teadlikud, kuid seal on suur veebifoorum, kus osaleb terve hulk inimesi, kes jagavad näpunäiteid ja abistavad üksteist probleemide lahendamisel,” sõnas Rick. “Mõned moderaatorid kulutavad abistamiseks mittetriviaalselt palju aega.”

Paint.NET-i entusiastid viivad ringi juhuslikest kasutajatest kunstnike ja arendajateni. Rick ütles, et nooremad põlvkonnad naudivad vabadust programmi tasuta sisse hüpata ja mängida. Teised on spetsialistid, kes otsivad programmi Paint, mis on parem kui Paint, kuid mis ei maksa varandust. “Seal on palju mängukunstnikke ja arendajaid, kes kasutavad seda, eriti indie-ruumis,” sõnas ta.

Näiteks arendaja Eric Barone kasutab rakendust Paint.NET eranditult graafika jaoks, mida esitletakse metsikult populaarse indie-põllumajanduse simulatsiooni- ja rollimängumängus Stardew Valley, mis ilmus esmakordselt PC-s 2016. aastal. Ainult kahe aasta jooksul on Zelda inspireeritud mäng müünud ​​rohkem kui 3,5 miljonit eksemplari.

Arenev funktsioonikomplekt, mis põhineb lõppkasutajate vajadustel

Tootearenduse osas tugineb Rick tugevalt kasutajate tagasisidele. “Ma ei tee palju konkurentsianalüüse – kuulan peamiselt lõppkasutajaid, et õppida, mida nad tahavad programmiga teha või funktsioone, mis neil puuduvad,” sõnas ta. “Peaaegu kõik viimase paari aasta jooksul välja antud funktsioonid põhinesid kasutaja taotlustel.”

Pärast 10 aastat Microsoftis ja mitu aastat Facebookis töötamist otsustas Rick keskenduda sel aastal eranditult Paint.NET-ile. “See tähendab, et olen kaotanud selle, et mul on 20% oma ajast saadaval umbes 80% -ni,” ütles ta.

“Ma kulutan palju aega infrastruktuuri ettevalmistamisele järgmiseks suureks funktsioonide laineks, mis tulevad Paint.NET-i.”

Sel eesmärgil loodab Rick täiustada kasutajaliidest atraktiivsemate ikoonidega, lubada kasutajatel installida kohandatud harju ning tutvustada tahvelarvutite pliiatsi- ja rõhutundlikkust..

“Mul polnud varem aega keskenduda neile suurtele piletitele,” ütles ta. “Nüüd istun lihtsalt maha ja keskendun Paint.NETi täiuslikuks muutmisele.”

Selliste eesmärkide saavutamiseks on Paint.NET valmis tulevastele põlvedele sama mõju avaldama, nagu Paint paljudele meist.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me