Zaměření na kvalitu a provozuschopnost: Arista nabízí cloudové sítě řízené softwarem pro nasazení datových center a kampusů

TL; DR: Arista poskytuje vysoce výkonné cloudové sítě s nízkou latencí a minimální spotřebou energie pro prostředí velkých datových center a kampusů. Společnost, známá svými vícevrstvými síťovými přepínači a proprietárním síťovým operačním systémem založeným na Linuxu, funguje od roku 2008 jako alternativa k průmyslovým gigantům. Agista trvalý přístup k určování trendů a neustálé zaměření na výkon pomohl společnosti Arista dosáhnout trvalého dopadu ve věku cloudových sítí.


Jen málo slov udeří strach do srdcí dnešních obchodních lídrů, jako jsou prostoje. Jakmile jsou výpadky považovány za nepříjemnosti, mají nyní podle Gartnera průměrnou cenu 5 600 $ za minutu.

Skutečnost, že prostoje jsou prakticky nevyhnutelné – ani Google nemůže zaručit nulové prostoje – neznamená, že podniky nemohou minimalizovat jejich dopad. Aby se zmírnily hrozby a definovala tolerance rizik, mnoho společností nyní připravuje rozpočty chyb v souladu se svými dohodami o úrovni služeb (SLA)..

Anshul Sadana, COO ve společnosti Arista, uvedl, že někteří z cloudových zákazníků této společnosti mají celkové prostoje méně než tři minuty ročně na jednu aplikaci. A tyto tři minuty účtují mnohem více než jen prostoje serveru.

Logo Arista

Arista je průkopníkem v softwarově řízené cloudové síti pro prostředí datových center a kampusů.

„Rozpočet prostojů zahrnuje vše: virtuální stroje, výpočetní a úložné služby, síť, vyrovnávače zatížení, firewall a partnery pro výměnu, mimo jiné faktory,“ řekl nám Anshul. “Tři minuty se tedy mohou velmi rychle spotřebovat, pokud máte ještě jednu záležitost – což vede k přísným pokutám.”

Ve světě četných zařízení IoT, senzorů a aplikací závislých na cloudu se podniky musí vyhnout takovým škytavkám, aby zůstaly konkurenceschopné – a Anshul řekl, že tam Arista svítí. „Kvalita a vysoká míra dostupnosti jsou naprosto nejdůležitější výhody, které poskytujeme klientům,“ uvedl.

Společnost Arista se sídlem v kalifornské Santa Claře poskytuje škálovatelné, vysoce výkonné cloudové sítě s nízkou spotřebou energie pro prostředí velkých datových center a kampusů. Široká škála produktů společnosti zahrnuje vícevrstvé síťové přepínače a patentovaný síťový operační systém založený na Linuxu. S agilním přístupem k určování trendů a neustálým zaměřením na výkon se Arista snaží dosáhnout trvalého dopadu ve věku cloudových sítí.

Poskytování alternativy k stávajícím poskytovatelům od roku 2008

Arista, dříve známý jako Arastra, byla založena v roce 2004 a oficiálně zahájena v roce 2008.

“Připojil jsem se k Aristě v létě 2007 a několik startupů se v té době snažilo konkurovat větším síťovým společnostem,” řekl Anshul. “Byl to vysoce konkurenční prostor – a mnozí se divili, proč je potřeba další síťová společnost.”

Anshul řekl, že musí existovat další, aby vyhověly nenaplněným potřebám podniků s větším rozmístěním. „Ve skutečnosti před tím, než jsem se připojil k Aristě, Google rozeslal velkou RFP, která se pokoušela připojit 10 000 serverů v jedné velké síti – as požadavky, které měly, specifikace, které měl, neexistoval v oboru žádný produkt, který by mohl skutečně splnit jejich potřeby.”

S touto dírou na trhu se Arista pustil do úkolu vytvářet vysoce výkonná a škálovatelná síťová řešení. Anshul ale řekl, že jedna věc je snít o produktu – a další je proměnit v prosperující firmu.

Síťové přepínače

Společnost Arista dodala na celém světě více než 20 milionů cloudových síťových portů.

“Když byla společnost založena, byli jsme také uprostřed finanční krize a průmysl se výrazně zpomalil,” řekl. “Naštěstí jsme našli speciální výklenek v přepínačích s nízkou latencí ve vysoce výkonných výpočetních prostředích i ve finančním obchodování.”

Anshul řekl, že Arista, vedený generálním ředitelem Jayshree Ullalem, rychle udělal dojem na toto odvětví, což dokazuje, že jeho produkty jsou vysoce kvalitní a spolehlivé. Odtud Arista přidal cloudová řešení pro největší podniky a finanční instituce. Tato část podnikání v posledním desetiletí výrazně vzrostla.

“Při zpětném pohledu se to zdá být zřejmé, ale v roce 2008 jste možná nečekali, jak velký mrak se stane,” řekl. “Je jen fenomenální zvážit rozsah podnikové pracovní zátěže, úložiště a spotřebitelských dat, které se odvětví posunulo do cloudu.”

V únoru společnost Arista oznámila akvizici společnosti Big Switch Networks, která posílí firemní cloudový síťový software společnosti.

CloudVision: Poskytuje automatizaci na klíč a telemetrii

Celosvětově uznávaná síťová společnost s pobočkami v USA, Kanadě, Indii, Irsku, Malajsii a Singapuru se dnes zavázala otevírat standardy napříč soukromými, veřejnými a hybridními cloudovými řešeními..

Celkově společnost Arista dodala na celém světě více než 20 milionů cloudových síťových portů s pokročilým síťovým operačním systémem EOS a CloudVision, platformou pro cloudové informace a viditelnost.

“CloudVision je řešení na klíč, které zákazníkům umožňuje zkrátit dobu jejich poskytování, dobu konfigurace a prostoje kvůli upgradům – to vše při zachování souladu s bezpečnostními záplatami,” řekl Anshul. „Platforma také snižuje počet lidí, kteří potřebují k provozování sítě, faktorem 10.“

Tato technologie, která může být použita v prostředí datových center i kampusu, poskytuje přístup k automatizaci pracovního postupu, orchestraci pracovního zatížení a telemetrii v reálném čase v celé síti. “To bylo velmi dobře přijato zákazníky,” řekl Anshul.

Nakonec nám Anshul řekl, že řešení společnosti Arista nabízejí různé výhody pro různé typy zákazníků. Například zákazníci cloudu těží z flexibilní, vysoce programovatelné architektury, která může být integrována do jejich nabídky.

“Naše týmy mohou spolupracovat na vytváření produktu, což je jiný způsob, jak dělat věci v oboru, kde zákazníci obvykle nakupují pouze produkty od společností, jako jsme my,” řekl..

Hlavním rozlišovacím prvkem společnosti Arista, z něhož mají prospěch všichni zákazníci, je vysoce výkonná infrastruktura. “Snažíme se dodávat téměř bezchybný produkt bez problémů s kvalitou, které způsobují výpadky,” řekl Anshul. “Naši zákazníci byli ohromeni tím, jak dobře se nám v této dimenzi podařilo dosáhnout – výrazně lepší než kterákoli jiná společnost.”

Agilní přístup k určování průmyslových trendů

Pokud jde o vývoj produktů, hbitý tým se snaží vyvíjet a dodávat inovativní produkty a služby prostřednictvím nekompromisního zaměření na potřeby zákazníků, nikoli na nejnovější výstřelky..

“Některé průmyslové trendy musíte dodržovat a některé průmyslové trendy musíte nastavit,” řekl Anshul. “Po tom, co ostatní dělají, nám nepomůžeme inovovat, takže někdy skončíme na čele tohoto odvětví – a abychom toho mohli udělat, musíme být opravdu hbití.”

Na rozdíl od jiných společností s vývojem ve třech, šesti nebo dvanáctiměsíčních vývojových cyklech se Arista pyšní rychlým zavázáním se a investováním do nových projektů. “Pokud se ohlédnete za posledních 10 let, některá z největších rozhodnutí o našich nejkritičtějších zakázkách byla učiněna během jedné nebo dvou hodin,” řekl Anshul. “Náš produkt se často expeduje, než se nás konkurenti mohou pokusit vyrovnat.”

Tento ušetřený čas je předáván zákazníkům Arista, kteří mohou rychle poskytovat pokročilá řešení na svých příslušných trzích.

“Naši cloud zákazníci, stejně jako velké podniky a finanční, nyní přicházejí do Arista, aby zajistili, že čas na uvedení jejich řešení na trh bude co nejkratší,” řekl. “To vše je způsobeno tím, jak provádíme rychlé a nízké politické rozhodování.”

Arista se také zavázala navrhovat, budovat a dodávat svá softwarová řešení sociálně a ekologicky odpovědným způsobem. Za tímto účelem mají ústředí společnosti v Santa Claře a kancelář v San Franciscu certifikát LEED Gold certifikovaný Radou USA pro zelené budovy. Toto označení odráží mimo jiné použití udržitelných materiálů, vody, energie a dopravy.

Nepřetržité zaměření na zvyšování výkonu

V průběhu let Arista rozšířil své síťové rychlosti tak, aby splňovaly rostoucí průmyslové standardy, z 10 na 40 až 100 gigabitových ethernetových přepínačů.

“Jako vysoce výkonná spínací společnost neustále pracujeme na další rychlosti,” řekl Anshul. „Nyní je dodáváno 400 gigabitového Ethernetu a v našich myslích bude v příštích třech letech dodávat 800 gigabitového Ethernetu. To umožní více řešení v oblasti umělé inteligence. “

Mezitím bude společnost i nadále sloužit jako spolehlivá alternativa k obřím síťových oborů.

“Zkušenost zákazníka, kterou nabízíme, byla podle mého názoru bezkonkurenční,” řekl Anshul. “V důsledku toho, jakmile zákazník začne používat Arista, velmi zřídka někdy zkusí něco jiného.” Chceme to tak udržet. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me