WHMCS Balances Inovativní technologie s jednoduchými uživatelskými zkušenostmi pro zjednodušení fakturace, podpory a automatizace

TL; DR: Matt Pugh se jako webový host, který v té době rozpoznal nedostatky stávajících možností pro webhostingové fakturační a podpůrné platformy, pustil do mise, aby něco vylepšil. Tak začíná příběh WHMCS, který je dnes vedoucí společností na trhu se silnou reputací v hostitelských a dev komunitách pro budování špičkových nástrojů pro automatizaci hostování. Jejich závazek k inovativní technologii a vývoji nezakrývá oddanost společnosti produkci čistého a intuitivního uživatelského prostředí, které si zákazníci mohou přizpůsobit svým konkrétním potřebám.


Přistání úlohy jako vývojáře ve společnosti WHMCS není snadné, ale není to ani práce. Práce pro jednu z nejpopulárnějších fakturačních, podpůrných a automatizačních společností je velkou odpovědností.

WHMCS je zkratka pro kompletní řešení Web Host Manager, což je přesně to, co společnost usiluje o – kompletní řešení. Potenciální zaměstnanci se to dozvědí na začátku čtyř až šesti týdnů na palubě.

WHMCS chce, aby každý kandidát zažil vše, co se podílí na neustálém vytváření lepších produktů, od učení, jak spustit všechny testovací plány WHMCS ručně, až po ilustraci, že mohou spustit svůj vlastní zásobník, stejně jako zásobník vyvinutý týmem..

“Ve skutečnosti kultivujeme dlouhodobý pocit vlastnictví – protože víme, co je to produkt a jak se může v průběhu času lišit,” řekl nám na HostingCon, ředitel vývoje WHMCS David Neimeyer. “Začínáte se zabývat otázkami:” Proč se produkt změnil? “Děláte to jako někdo, kdo mluví o produktu, ne jen někdo, kdo do něj vkládá čísla.”

Některé služby WHMCS nabízí

WHMCS je zaměřena na to, aby byla kompletní fakturační, podpůrná a automatizační řešení pro hostitele.

Tato pozornost na všechny aspekty uživatelské zkušenosti je tím, co učinilo WHMCS jedním z nejlepších all-in-one automatizačních systémů web-hosting. Společnost je nyní světovým lídrem v oblasti online opakující se fakturace, podpory a automatizace s velkým sledováním mezi hostiteli. To se vrací k přizpůsobení, které nabízejí.

Mnoho společností je schopno zpracovat transakci zákazníka nebo jim pomoci se stížností na konci. Pokud se WHMCS liší, je v jejich schopnosti vést zákazníka celým zážitkem, od pokladny po zpracování platby až po půjčení pomocné ruky na druhém konci transakce, pokud je to nutné.

WHMCS se nikdy nechce bloudit příliš daleko od své minulosti, protože začali se stejnou misí.

Zakladatel si chtěl udělat něco lepšího a vyvinul vlastní řešení

Příběh WHMCS začal v Británii v roce 2005. Zakladatel a majitel Matt Pugh zahájil svou kariéru v oblasti webdesignu a hostingu a právě jeho pozornost k potřebám jeho klientů ho vedla k rozvoji WHMCS..

„Začal jsem, jako mnoho našich uživatelů dnes, zřízením a provozováním malého obchodu s webovým designem pro přátele, rodinu a místní firmy. V té době existovalo několik softwarových řešení zaměřených na webhostingové společnosti, ale žádná z nich zcela nevyhovovala mým potřebám, takže jsem si vytvořil vlastní, “řekl nám Matt.

Nakonec skončil způsob, jak hostitelé kombinovat – s automatizací – jejich fakturaci, podporu a webhosting a poskytování domén do jediného nástroje pro správu, což byl tehdy revoluční nápad..

“Tehdy jste měl fakturační systém, měl jste podpůrný systém a často jste měli i jiné systémy.” Tam, kde jsme byli odlišní, je to, že jsme poskytli integrované řešení, které všechny tyto věci spojilo do jedné, “řekl Matt. “Díky jediné centralizované platformě se každodenní úkoly stávají rychlejšími, snadnějšími a efektivnějšími.”

Například u WHMCS, když klient otevře lístek podpory pro pomoc, hostovací účet zákazníka a fakturační údaje jsou přímo na špičkách prstů asistujícího člena personálu, což umožňuje přímý přístup k tomuto hostujícímu účtu a související činnosti správy. To znamená méně času stráveného poskytováním podpory a to zase znamená nižší náklady.

Koláž WHMCS týmu

Zakladatel Matt Pugh (vlevo, uprostřed) a David Neimeyer (vpravo) jsou nadšení pro vytváření nástrojů pro automatizaci hostování.

Matt od začátku věděl, že integrace a přizpůsobení jsou klíčové. “Chtěl jsem vytvořit platformu, která webovým hostitelům nejen umožnila nabízet webhosting a související doplňkové produkty jednoduše a snadno, ale způsobem, jakým chtěli,” řekl Matt. Tato počáteční filozofie přizpůsobení se rozrostla na rozsáhlý seznam funkcí, které WHMCS nyní nabízí.

“Zpočátku jsem si neuvědomil, jak velké to bude,” řekl Matt, “ale věděl jsem, že to má velký potenciál.” Věděl jsem, že to, co děláme, je něco, co není zajištěno. “

V prvních dnech Matt pracoval na projektu sám, ale brzy si získal popularitu a brzy přinesl WHMCS na palubu více lidí. V roce 2012 se spojili s cPanel, stali se preferovaným fakturačním řešením hostitelské platformy a pracovali na ještě lepší integraci systému.

Matt se stále chce zapojit do budování společnosti od základů.

“Jsem stále velmi zapojen do vývoje,” řekl. “To je místo, kde jsem začal, a to je místo, kde leží moje skutečná vášeň.” Rád vyvíjím a vytvářím nové věci – věci, které pomáhají našim zákazníkům dělat více, prodávat více a vydělávat více peněz. Konec konců je to úspěch našich uživatelů, díky nimž jsme úspěšní. “

Automatické aktualizace jádra / závislosti a nové tržiště

Původní myšlenkou WHMCS bylo vytvořit pro uživatele čistý a integrovaný zážitek, který vyžadoval co největší automatizaci, aby se proces zjednodušil. Chtěli také učinit platformu neuvěřitelně flexibilní, aby vyhovovala potřebám jakéhokoli podnikání. Společnost WHMCS pracovala na dosažení těchto cílů se dvěma nedávnými událostmi: automatická aktualizace a jejich vlastní tržiště.

Automatické aktualizace pokrývá jejich kód i vaše závislosti

Jedním z největších nedávných rozmístění společnosti je jejich vlastní automatický aktualizátor, který pokrývá nejen kód WHMCS, ale také všechny jeho závislosti. Aktualizátor, který je k dispozici na WHMCS verze 7.0, usnadňuje aktualizaci všeho jediným kliknutím.

U všech různých služeb, které nabízí WHMCS, jsou jejich programy stále závislé na jiných programech, aby správně fungovaly, což znamená, že vše, co se týká, musí být aktualizováno, aby fungovalo s maximální účinností. WHMCS zapsal tyto výzvy k aktualizaci do svého kódu, takže uživatel nemusí ztrácet čas jejich sledováním.

Grafická reklama nejnovější verze WHMCS

WHMCS verze 7.0 obsahuje funkci automatické aktualizace, kterou společnost říká, že aktualizuje kódy a závislosti.

Protože WHMCS využil nástroj Composer, mohou pomocí PHP spravovat dotazy závislostí, což znamená aktualizaci softwaru WHMCS jedním kliknutím aktualizovat vše, co je s ním spojeno, a platforma pokračuje hladce.

David nám vysvětlil význam této nové funkce.

“Dokázali jsme využít PHP k tomu, abychom nejen spravovali naše závislosti pro produkt, který vyrábíme, a dodáváme, ale dokázali jsme jej začlenit jako způsob aktualizace samotné aplikace,” řekl. “To je něco, čeho se nikdo s aplikací naší sofistikovanosti nezačal dotýkat.”

Služba Marketplace usnadňuje vyhledávání, objevování a získávání doplňků

WHMCS vyvinul způsob, jak aktualizovat svůj kód a závislosti pomocí PHP. Co to znamená pro budoucnost jiné než efektivní aktualizace?

David nám řekl, že další iterace budou o začlenění této funkce do trhu, aby se instalace jednoduchým kliknutím usnadnila.

“Můžeme využít tohoto základu k zajištění vysoké úrovně přizpůsobení, se složitostí pod kapotou a také mít opravdu jednoduchý uživatelský dojem.”

Přizpůsobení, které WHMCS nabídl, je již patrné na jejich prosperujícím trhu. Najdete zde aplikace třetích stran schválené WHMCS, které mohou maximalizovat účinnost.

WHMCS si uvědomil, že uživatelé chtěli přitáhnout k prodeji služeb, které doplňovaly hostingové služby, doplňky, jako jsou stavitelé stránek, sledovače provozu nebo poskytovatelé licencí na aplikace. Všechny tyto typy služeb lze nalézt na WHMCS Marketplace, což z WHMCS činí mimořádně flexibilní obchodní nástroj.

„Jedním z našich hlavních cílů je zajistit, abychom pro doplňky poskytovali nejlepší možnou platformu. Máme to štěstí, že tolik společností pracuje a chceme se integrovat s naší platformou, a Marketplace je o tom, jak usnadnit uživatelům spojení s vývojáři a objevit tyto integrace, “řekl Matt.

Screenshoty z WHMCS Marketplace

Trh na WHMCS neustále roste a umožňuje novou úroveň přizpůsobení jejich produktů.

WHMCS také vyvíjí své vlastní aplikace. Nejnovější nabídka, ImportAssist, řeší hlavní problém, který mají společnosti při přechodu na WHMCS: migrace dat z jejich současných fakturačních aplikací.

ImportAssist povede zákazníka procesem přesunu všech jeho dat na platformu WHMCS tím, že jim umožní kombinovat více instalací do jedné.

Se stovkami doplňkových aplikací WHMCS rozšiřuje svůj dosah, ale nadále se zaměřují na jednoduchost zákaznických zkušeností.

Vývojáři zodpovědní za celý životní cyklus WHMCS

Proces přijímání pracovníků na WHMCS musí být přísný, protože je odpovědný za práci.

Vývojáři musí být schopni promyslet celou zákaznickou zkušenost ze všech úhlů pohledu, trávit a řešit všechny její aspekty.

“Naší filozofií je, že vývojář je zodpovědný za vývoj celého životního cyklu,” řekl David, “což znamená, že jste zodpovědní za pochopení toho, co vyvíjíte, proč jej vyvíjíte a kdo bude těžit z práce.”

Tato odpovědnost nekončí, jakmile je produkt hotový. Očekává se, že se vývojáři budou podílet na kontrole kvality a budou mít produkt zkušenost na uživatelské úrovni, nejen na mechanické úrovni.

“Pojďme se snažit mluvit o tom, co zákazníkovi poskytneme a jak jim pomůžeme mít dobré marže ve velmi těsném odvětví marží,” řekl David. “Strávíme svůj čas budováním a dodáváním pro zákazníka ještě větší hodnotu, než jsme to udělali včera.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me