Vývojové nástroje AWS podporují pracovní zatížení na úrovni podniku v moderním prostředí Dev, což usnadňuje vytváření, testování a nasazení aplikací

TL; DR: Kolekce nástrojů AWS Developer Tools umožňuje odborníkům DevOps rychle a bezpečně dodávat software prostřednictvím prostředí AWS nebo v prostředí podniku. Jedinečná a výkonná řešení využívají nejlepší postupy v oboru k automatizaci nasazení kódu, zajištění nepřetržitého dodávání, zefektivnění řízení zdroje a zlepšení procesů vytváření softwaru. Dnes, v rámci svého poslání podporovat moderní vývoj aplikací, AWS vytváří nativní dev zážitek prostřednictvím své Cloud Development Kit, v současné době ve veřejné beta verzi.


13. září 2018, během projevu v Hospodářském klubu ve Washingtonu, šéf Amazonu Jeff Bezos řekl, že „tajná omáčka“ společnosti je spíše posedlým zaměřením na její zákazníky než na její konkurenty.

Toto prohlášení zopakovalo jeho sentimenty dva roky předtím v dopise akcionářům s podrobnostmi o úspěchu Amazon Web Service: „Většina velkých technologických společností se zaměřuje na konkurenty,“ uvedl. “Vidí, co dělají ostatní, a pak se snaží rychle následovat.” Naproti tomu 90 až 95% toho, co v AWS stavíme, je řízeno tím, co zákazníci říkají, že chtějí. “

Společnost Amazon dnes využívá stejný přístup jako první u zákazníka, aby vedla budoucnost své kolekce AWS Developer Tools, sady řešení navržených tak, aby životy odborníků DevOps byly výrazně méně stresující.

Logo AWS

Vývojové nástroje AWS pomáhají týmům DevOps dodávat software rychle a bezpečně.

Aaron Kao, Senior Manager Product Marketing ve společnosti AWS, nám řekl, že posláním AWS Developer Tools je usnadnit uživatelům dodávat software na AWS s důrazem na podporu moderního vývoje aplikací..

“Nabízíme komplexní portfolio služeb a máme bohatou partnerskou síť, takže zákazníci by se měli vždy cítit jistí, že si najdou nástroj pro tuto práci,” řekl. „Naše služby jsou vytvořeny tak, aby podporovaly pracovní zátěž na úrovni podniku, jako je spuštění globálně distribuované aplikace ve velkém měřítku a odolnost proti chybám.“

Robustní nástroje umožňují profesionálům DevOps hostovat kód a také automaticky vytvářet, testovat a nasazovat aplikace do AWS nebo do prostředí v místě. Sada řešení pomáhá zefektivnit nasazení, dodávku softwaru, ovládání zdroje a vytváření softwaru. Nyní, prostřednictvím AWS Cloud Development Kit, nyní ve veřejné beta verzi, se společnost snaží vytvořit nativní zážitek pro vývojáře vytvářející aplikace v cloudu.

Automatizujte nasazení kódu a zajistěte nepřetržité dodání

Příběh kolekce AWS Developer Tools začal před více než 15 lety, když Amazon přecházel na architekturu orientovanou na služby.

“Amazon přeformuloval svůj software na malé nezávislé služby a restrukturalizoval svou organizaci na malé autonomní týmy,” řekl Aaron. “Každý tým převzal plné vlastnictví vývoje a provozu jediné služby a spolupracoval přímo se svými zákazníky na jeho zlepšení.”

Díky lepšímu zaměření a kontrole mohly týmy rychle produkovat nové funkce, ale jejich postup manuálního nasazení začal způsobovat úzká místa, která zpomalily vydání. V reakci na to Amazon vytvořil Apollo, sdílenou interní službu nasazení, která automatizuje nasazení. Nakonec Apollo vyřešil problém nasazení, ale stále trvalo značné množství času, než se změny kódu přesunuly z procesu odhlášení vývojáře do výroby.

Banner vývojových nástrojů AWS

Kolekce nástrojů podporuje moderní vývoj aplikací prostřednictvím prostředí AWS nebo v prostředí podniku.

“Abychom minimalizovali čas potřebný k tomu, aby změna kódu prošla životním cyklem nasazení, vytvořili jsme potrubí,” řekl Aaron. “Mnoho našich zákazníků mělo podobné problémy s nasazením a dodávkou softwaru, což vedlo k tomu, že Amazon zavedl AWS CodeDeploy a AWS CodePipeline na základě interních nástrojů.”

AWS CodeDeploy automatizuje nasazení a aktualizace aplikací napříč flotilou instancí jakékoli velikosti, včetně instancí Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) a serverů běžících na místě. Škálovatelné řešení usnadňuje rychlé uvolnění nových funkcí, vyhnutí se prostojům během nasazení a zpracování komplexních aktualizací.

AWS CodePipeline, na druhé straně, je nepřetržitá integrační a doručovací služba, která automatizuje proces uvolňování softwaru. Na základě modelů definovaných vývojářem nástroj sestavuje, testuje a nasazuje kód vždy, když dojde ke změně. Aaron řekl, že všichni, od podnikových vývojářů po ty, kteří staví s Lambdou a kontejnery, nyní používají tyto nástroje, které podporují všechny komponenty tvořící moderní aplikace..

Zjednodušte řízení zdroje a procesy vytváření softwaru

Kromě usnadnění nasazení a dodávek softwaru vytvořila společnost AWS také nástroje, které pomáhají zefektivnit řízení zdrojů a procesy vytváření softwaru.

“Amazon vydal AWS CodeCommit a AWS CodeBuild založené na interních nástrojích, které pomáhají našim zákazníkům rychleji najít a řešit chyby, zlepšit kvalitu softwaru a zkrátit čas potřebný k ověření a vydání nových aktualizací softwaru,” řekl Aaron.

AWS CodeCommit, služba cloudového řízení zdrojů, usnadňuje podnikům hostování bezpečných a škálovatelných repozitářů Git. Řešení, které hladce spolupracuje s existujícími vývojovými nástroji Git, eliminuje potřebu spravovat a škálovat systém pro správu verzí.

Edmunds.com, web, který umožňuje 20 milionům měsíčních zákazníků procházet podrobné informace o různých vozidlech, používá AWS CodeCommit ke snížení administrativní a údržbové zátěže. Podle případové studie na webu AWS pomohl AWS CodeCommit společnosti zkrátit čas strávený těmito úkoly o neuvěřitelných 95%.

AWS CodeBuild poskytuje rychlý a snadný způsob vytváření a testování kódu a zároveň se vyhýbá problémovým místům, která často zpomalují týmy. Služba nepřetržité integrace, která hladce spolupracuje s AWS CodePipeline, sestavuje zdrojový kód, provádí testy a produkuje softwarové balíčky, které jsou připraveny k nasazení.

Protože je služba plně spravována, není třeba nastavovat, opravovat, aktualizovat ani spravovat sestavovací servery nebo software. A aby se zajistilo, že neplatí za dobu nečinnosti, vývojáři účtů AWS CodeBuild účtují pouze za minuty, kdy tento nástroj používají.

Unikátní a robustní sady funkcí

Aaron řekl, že AWS nabízí širokou škálu funkcí pro vývoj a správu aplikací AWS, z nichž má několik oblíbených. Nástroje společnosti IDE (Integrated Development Environment Environment) společnosti například zvyšují rychlost vývoje pomocí cloudových nástrojů integrovaných do prostředí dev. “Zákazníci mohou vyvíjet, ladit a nasazovat aplikace bez serveru přímo ze svého IDE,” řekl.

Zdůraznil také funkci Quick Start, Blue-Green Deployment on AWS, která byla vyvinuta architekty řešení AWS za účelem vytvoření potrubí pro kontinuální integraci / kontinuální nasazení (CI / CD) za pouhých 15 minut. Tato funkce pracuje s AWS Elastic Beanstalk, nástrojem, který vývojáři používají k nasazení a správě aplikací v cloudu AWS bez obav o infrastrukturu, která je podporuje.

Vývoj a nasazení aplikací na AWS Elastic Beanstalk zvyšuje dostupnost a snižuje riziko pomocí identických modrých a zelených prostředí. Blue-Green Deployment na AWS Quick Start automaticky implementuje modro-zelenou architekturu pro každý typ počítače – včetně Amazonu EC2, kontejnerů a Lambda – na AWS pomocí AWS CodePipeline.

“Blue-Green Deployment na AWS poskytuje podporu pro zavedené osvědčené postupy, protože zákazníci zavádějí nový software,” řekl Aaron.

Aaron také doporučuje, aby vývojáři používali AWS Config k nepřetržitému sledování změn konfigurace prostředků AWS a vyhodnocovali každou změnu na základě definovaných pravidel představujících ideální konfiguraci. Funkce nepřetržitě sleduje změny konfigurace a ověřuje, zda změna porušuje pravidla, a pokud ano, AWS Config označí prostředek a pravidlo jako nekompatibilní..

Aaron konečně poznamenal, že vývojový rámec AWS Amplify pro mobilní zařízení zahrnuje sadu knihoven, komponent uživatelského rozhraní a rozhraní příkazového řádku pro zákazníky, aby mohli snadno vytvářet mobilní backendy, které lze integrovat do aplikací pro iOS, Android, Web a React Native..

AWS CDK: Nativní zážitek pro vytváření aplikací v cloudu

Pokud jde o to, co má budoucnost, Aaron řekl, že jeho tým je docela nadšený z AWS Cloud Development Kit (CDK), v současné době v náhledu pro vývojáře. Rámec pro vývoj softwaru s otevřeným zdrojovým kódem je určen k definování cloudové infrastruktury v kódu a k jejímu poskytování prostřednictvím AWS CloudFormation.

“S CDK mohou vývojáři, DevOps a IT týmy používat objektově orientovaný rámec vyšší úrovně pro definování zdrojů AWS v jakémkoli programovacím jazyce, který aktuálně používají,” řekl Aaron.

Týmy mohou předvídatelně a efektivně definovat a poskytovat svou infrastrukturu AWS pomocí knihovny konstrukcí infrastruktury AWS – sady modulů, v nichž jsou do nich zabudovány osvědčené postupy AWS. Nakonec společnost doufá, že podpoří nativní zážitek pro vývojáře vytvářející moderní aplikace v cloudu.

“To znamená odstranit hranice mezi aplikační logikou a infrastrukturou a být schopni hladce” psát “jak z jednoho programovacího jazyka,” řekl Aaron.

Tato řešení jsou dodávána se stranou amazonské „tajné omáčky“ a určitě se jedná o dav-potěšitele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me