Tam, kde rychlost vyhovuje snadnému použití: Hedge přináší inteligentní inovativní řešení zálohování pro filmaře a fotografy

TL; DR: Hedge, zálohovací softwarové řešení pro filmaře a fotografy, zjednodušuje zpracování dat, takže uživatelé se mohou soustředit na své hlavní kompetence. Tato technologie je uživatelsky přívětivá a rychlá a umožňuje mediálním profesionálům snadno vytvářet více záloh. Díky nedávné akvizici nástroje Postlab, který usnadňuje spolupráci na projektech Final Cut Pro X, je společnost Hedge připravena pokračovat v rozvoji trhu a předvídat budoucí potřeby zákazníků..


Paul Matthijs pracoval jako audio konzultant na souboru nizozemského dokumentu, když si všiml, že jeden z členů posádky je ve stavu paniky. Muž, který měl na starosti manipulaci s údaji, by se střílel sem a tam přes výstřel ve zjevném pokusu ovládnout chaos své práce.

“Řekl jsem mu:” Uvidíme, jestli vám můžu pomoci, “řekl. “Neměl jsem toho moc co dělat a celý den běžel pocení – a to byly velmi dlouhé dny.”

Paul automatizoval, co mohl, pomocí AppleScript, což zefektivnilo pracovní postup členů posádky a zmírnilo jeho úzkost. Výsledky byly tak působivé, že když se o rok později vrátil do práce na scéně, chtěl člen posádky dát Paulovi zodpovědnost za zpracování dat.

Hedge logo

Hedge eliminuje zátěž při zpracování dat, takže uživatelé se mohou soustředit na více naléhavých úkolů.

“Přijal jsem nabídku – v tom byly dobré peníze,” řekl. “Postavil jsem více a více AppleScriptů, jedna věc vedla k druhé a než jsme to věděli, celý proces jsme automatizovali.”

O pět sezón později Paul vytvořil vlastní AppleScript pro noční transkódování a synchronizaci, který zvládl natáčení 15 kamer natočených 12 hodin denně. “I s dnešními standardy je to masivní produkce,” řekl. “Přesto bychom mohli nechat editory nastavit do 24 hodin.”

Po pěti letech se výstava zastavila. Paul nemohl proměnit to, co vytvořil, v místní službu, protože velkoplošné filmy nebyly v Nizozemsku běžné. Místo toho se rozhodl přeměnit nástroje v produkt. Nebylo těžké přilákat investory a během šesti měsíců se zrodil Hedge, kde Paul působil jako generální ředitel.

Zálohovací software dnes zjednodušuje manipulaci s daty a umožňuje tvůrcům a fotografům soustředit se místo toho na své hlavní kompetence. Díky snadnosti použití a rychlosti nyní tisíce profesionálů v médiích používají Hedge denně.

Zjednodušte zpracování dat pomocí lehkého a přesto výkonného softwaru

Paul řekl, že jeho cílem pro společnost je vyrábět software pro uživatele Mac a Windows, který je super snadno použitelný a lehký s high-tech funkcemi. V tomto ohledu Hedge přebírá únavnou práci vykládání médií – statických i zvukových – s bleskovou rychlostí.

“Snažíme se překlenout propast mezi přesunem velkého množství dat k jejich skutečnému využití pro určitý účel – obvykle kreativní, protože většina našich uživatelů je v médiích a zábavě,” řekl. “Máme také několik zákazníků ve vzdáleném zobrazování, kteří potřebují před zpracováním hodně dat přesunout.”

Kromě superrychlých přenosů, Hedge umožňuje uživatelům vytvářet tolik kopií svých souborů, kolik je potřeba – to vše současně. Software také obsahuje funkci známou jako Checkpoint, která zajišťuje, že všechny zálohy jsou úplné a bez chyb.

Zajišťovací tým

Tým Hedge je na misi, aby zjednodušil pracovní postupy bez blokování dodavatelů.

Kromě přenosu protokolů vytváří Hedge seznam médií Hash (MHL) pro každý offload obsahující informace o souborech na disku, jejich velikost, umístění a kontrolní součty. Prostřednictvím Checkpoint mohou uživatelé Hedge po dokončení snadno ověřit integritu svých záloh.

Stejně výkonný jako tento software je, že je snadno obnovitelné z pohledu uživatele. “Lidé někdy žádají o školení a my bychom za to rádi poplatek, ale není to vůbec nutné – naučit se to trvá jen minutu,” řekl Paul.

Totéž platí pro Canister, firemní aplikaci pro zálohy Linear Tape Open (LTO) na MacOS. Zálohy LTO využívají softwarový protějšek známý jako systém souborů lineárních pásek (LTFS), který uživatelům umožňuje přístup a prohlížení souborů uložených na pásce. Ale Paul řekl, že je velmi obtížné s ním pracovat.

“S Canister jsme našli cestu kolem omezení LTFS tím, že jsme na ni vytvořili vrstvu, která uživatelům umožňuje procházet pásku bez přístupu k ní – a bez uzamčení dodavatele,” řekl. “Máme interně manifest a naším hlavním záměrem je vytvořit snadno použitelný software, komoditizovat procesy a být poslední na trhu – ale také nikdy nevytváříme uzamčení dodavatelů pro naše produkty.”

Komoditizace řady průmyslových procesů

Kromě snadného použití nám Paul řekl, že ve skutečnosti může být zábavné pracovat s produkty jako Hedge a Canister.

“Zpracování dat není vůbec sexy a je skvělé slyšet téměř každý den, že si uživatelé užívají sledování softwaru,” řekl. “Například velké převody LTO 8 mohou snadno trvat 24 až 30 hodin, takže pokud zahájí převod ráno a příští ráno se vrátí do kanceláře a stále běží efektivně, to jim dává úsměv.”

Uživatelé často říkají, že jsou s použitím firemního softwaru velmi sebevědomí – a tato důvěra jim dává klid, aby mohli přejít k dalším úkolům.

Pokud jde o vnitřní rozvoj, Paul uvedl, že společnost zmapovala, co zákazníci budou v budoucnosti potřebovat, a je velmi před křivkou.

“Nesledujeme tržní trendy, protože máme tendenci být před trhem,” řekl. “V podstatě jsme R.”&Společnost D – asi 90% toho, na čemž interně pracujeme, se zatím nedostane na trh. Existují další technologie, na kterých jsme pracovali čtyři roky, na které je průmysl konečně připraven, a ty je pomalu rozšiřujeme. “

Paul řekl, že tým za Hedge se nezaměřuje na přilákání nových uživatelů – jedná se o stravování stávajících. Vizí společnosti je dále zjednodušit pracovní postupy zákazníků, a pokud se funkce do této vize nevejde, nebude postavena..

“Vyrábíme velmi hodnotný software a to je něco, co se o nás lidi líbí,” řekl. “Neděláme nastavení; neděláme knoflíky. Jak to nazýváme, neděláme zvonky a píšťalky ani software pro raketoplány. “

Zajištění bezproblémové integrace mezi Postlabem a Hedge

Podle Paula Hedge zefektivňuje jen jeden z asi pěti kroků mezi natáčením videa a jeho úpravou. Nyní, díky nedávné akvizici PostLab, může společnost zjednodušit pracovní postup, který nastává mezi vytvořením zálohy a archivací médií.

Postlab v současné době umožňuje editorům spolupracovat na projektech Final Cut Pro X s kontrolou verzí, sdílením souborů a komentováním. Paul řekl, že společnost přidává podporu pro další nástroje pro editaci videa.

“Právě jsme tento týden otevřeli Adobe Premiere Pro ve verzi beta a chceme přidat všechny kreativní aplikace, pokud je to možné,” řekl. “Hledáme nástroje jako DaVinci Resolve a Photoshop, protože chceme vyříznout všechny kroky mezi kamerou a editorem.”

Paul řekl, že nový Postlab je cloudová služba a desktopová aplikace za cenu pro jednotlivce, profesionály a velké organizace.

“Na čem pracujeme je toto: Když nahrajete kartu z kamery, šíříme všechna metadata do Postlabu, takže někdo na druhé straně zeměkoule může začít editovat nebo pracovat na správě aktiv okamžitě, aniž by měl skutečný záběry nebo soubory tam, “řekl. “V ideálním případě očekáváme mnohem užší integraci mezi Postlab a Hedge.”

Uživatelé si mohou v současné době vybrat mezi třemi plány. Plán Postlab umožňuje jednotlivcům pracovat a sledovat 25 knihoven, zatímco program Postlab Pro podporuje 250 knihoven, obsahuje organizační nástroje a obsahuje 100 GB úložiště dokumentů. Server Postlab, zaměřený na týmy, které vyžadují službu Active Directory a jednotné přihlášení, je vyhrazený cloudový server s prostorem pro více než 2 500 knihoven, plus 1 TB dokumentů a podrobnou správu přístupu.

Vedoucí postavení na trhu při očekávání budoucích potřeb

Paul řekl, že v mediálním a zábavním průmyslu existuje celá řada procesů, které Hedge může potenciálně komoditizovat, aby zefektivnil pracovní toky – a společnost vždy pracuje na zvýšení efektivity.

Nakonec řekl, že společnost by chtěla Hedge odstranit, pokud je to možné.

“Je to jako to, co Apple udělal tím, že zabil své levné Mac s iPadem,” řekl Paul. “Byl to chytrý tah, protože jinak to udělal někdo jiný.” Neustále hledáme způsob, jak zabít naše vlastní výrobky vytvořením nových. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me