Spoluzakladatel Thinkmodo a výkonný ředitel Jelly James Percelay diskutuje o vývoji virového marketingu a novém přístupu k rozšiřitelným médiím

TL; DR: James Percelay díky svému společnému vedení v čele společnosti Thinkmodo a v poslední době ve značkové virové marketingové firmě Jelly pomohl vydělat mediální scénu kupředu. Jeho přístup přináší fantastické objekty a scénáře k životu, vytváří reklamní obsah, který je příliš přesvědčivý, aby ho nesdílel. Prostřednictvím svého hybridního zážitkového modelu a dalších tajemství rozšiřitelnosti se James zavázal pomáhat podnikům zaujmout diváckou zábavou.


Patroni kavárny v New Yorku pravděpodobně potřebovali více než kofeinovou opravu poté, co byli svědky ženy, která zvedla muže na cihlovou zeď, posílala stoly a srazila knihy z polic – to vše bez dotyku.

Dva dny v říjnu 2013 vypadala kavárna jako scéna přímo z chladiče Stephena Kinga z roku 1974, „Carrie“ – a to je přesně to, co firma Thinkmodo zamýšlela v oblasti virového video marketingu. Propracované nastavení, kompletní s herci, senzačními umělci, dálkově ovládanými stoly a jarními knihami, bylo určeno pouze k propagaci remake filmu, který byl později zaslán v divadlech.

Telekinetický zážitek z kavárny se stejně míchal online, kde se rychle stal virovým. Na rozdíl od mnoha věcí, které tu dnes máme, zítra žije, toto video má stále sílu: Projděte si komentáře YouTube a dnes, o šest let později, lidé o tom stále mluví.

“Problém s placenými médii je v tom, že jakmile přestanete platit, vaše zprávy z kampaně zmizí,” řekl James Percelay, spoluzakladatel Thinkmodo a generální ředitel nové inovativní firmy pro virový marketing, Jelly. „Záměrem je vytvořit obsah, který má svůj vlastní život a podle jeho podstaty generuje zpravodajství, které trvá roky a je sdíleno na základě jeho jedinečnosti. Je to všechno o relativnosti a lepivosti obsahu. “

Dnes James pokračuje ve vytváření relativních virových marketingových příležitostí tím, že oživuje naše společné fantazie skrze vše od fantastických vynálezů až po sociální experimenty. Jeho snaha o generování mediálního pokrytí, podporovaná hybridním zážitkovým modelem, pomáhá podnikům přilákat místní i celosvětovou pozornost. Se zaměřením na šíření nápadů skrze Jellyho, James pokračuje ve svém výrazném zvratu na vydělané mediální scéně.

Relatabilní virový marketing: oživení sdílených fantazií

New York City Thinkmodo založil v roce 2011 James a spoluzakladatel Michael Krivicka. Oba byli spisovatelé a filmaři. James, producent „Saturday Night Live“, který v té době pracoval na komerčních parodiích show, řekl, že jeho zkušenost s show ho nechala zaujmout silou stručnosti.

“Skutečnost, že si lidé budou pamatovat podrobně, krátká malá místa v rámci celé 90 minutové show – a možná si nebudou pamatovat mnoho dalšího obsahu – na mě udělala dojem,” řekl..

V tuhle dobu si lidé příští pondělí vedli rozhovory o své oblíbené parodii SNL kolem vodního chladiče. O několik let později, v období vzestupu YouTube, si James uvědomil, že internet přinesl příležitosti pro digitální vodní chladiče.

„Když se YouTube začal objevovat sám, napadlo mě, že došlo k nové iteraci obsahu s krátkým obsahem, který lze sdílet,“ řekl. “Otázka v té době byla, mohl by model, který generuje mediální pokrytí, poutat obsah?”

Odhodlaný to zjistit, James vyhledal YouTube pro tvůrce obsahu v souladu s jeho estetickým smyslem pro humor. Perfektní zápas našel u Michaela, který byl na podobné cestě, a v roce 2011 pár založil Thinkmodo.

S trochou pomoci při vytváření sítí od Producentského spolku Ameriky, jehož je James členem, Thinkmodo úspěšně zavedlo koncept virového videa na server Relativity Media. Aby propagoval thriller sci-fi „Limitless“, v němž hráli Bradley Cooper a Robert De Niro, společnost vytvořila videomax, který prokazoval, jak hackovat obrazovky na Times Square.

“Dali jsme metaforu filmu do skutečného života a vzlétlo to jako blázen,” řekl James. “Média to zvedla, publikum po celém světě to sdílelo a film se otevřel jako číslo jedna v pokladně.” Michael a já jsme se rychle stali chlápci pro virový marketing v Hollywoodu. “

Rozšiřte nápady s Jelly: Kde skutečné objekty splňují digitální média

Po osmi letech úspěšného využití jejich virové marketingové techniky se James a Michael cítili, že se dostali na vrchol své hry. “Chtěli jsme rozšířit náš kreativní dosah a každý měl své vlastní jedinečné vize, takže jsme se přátelsky rozhodli, že je čas jít ven na vlastní pěst,” řekl James.

James má vášeň pro invenční hmotné předměty, které svrhávají čelisti, které suplují virový efekt. To je součástí jeho zaměření jako generální ředitel a hlavní kreativní ředitel v Jelly, virové marketingové společnosti, kterou založil v listopadu 2018. Klíčem je, podle jeho názoru, soustředit se na relativitu a zároveň plnit vnitřní fantazie lidí – i když nedokážou artikulovat své sny.

Perfektním příkladem je jeho kampaň za Verizon Hum, systém diagnostiky a sledování vozidel. “Kolik lidí uvízlo v provozu, klouby bílé tak, že vymačkaly kolo tak tvrdě, přály si:” Kdybych měl jen auto, které by mě mohlo dostat přes všechna tato auta, byl bych mnohem méně stresovaný, “řekl. “Postavili jsme to auto.”

Stejně jako Hum „zvyšuje“ zážitek z řízení, toto transformující vozidlo používá hydrauliku k rozšíření a zvýšení, což řidiči umožňuje doslova projít všemi ostatními v cestě. Jakmile je vůz jasný, vrací se do své původní, nenáročné formy.

“Dnešní přehlídka na něm vedla část, která byla téměř osm minut dlouhá, a” Garáž Jaye Lena “ji opakovala více než 25krát,” řekl James. „Hodnota těchto videí spočívá v tom, že nejen přitahují digitální publikum, ale dostávají také ohromné ​​množství zpravodajství v televizi.“

Generujte mediální pokrytí dlouho poté, co přestanete platit za svou kampaň

Samozřejmě neexistuje přesný vzorec pro určování toho, co způsobí, že se videokampaň stane virovou. Pro Jamese to většinou přichází k tomu střevnímu pocitu. Jak jinak by člověk věděl, že video z animatronického „ďábelského dítěte“ vycházejícího z kočárku, aby terorizovalo kolemjdoucí, by mohlo úspěšně propagovat „Devil’s Due“ 20. století Fox – shromáždit více než 100 milionů diváků pouze na Facebooku a YouTube?

“Opravdu jde jen o to, mít pocit, co publikum chce,” řekl James. “V průběhu let jsme přišli s řadou kritérií, díky nimž bude virové video úspěšné, ale je to určitě spíš umělecký proces zahrnující kreativní empatii.”

James v poslední době přitahoval výkonové umění, které zahrnuje něco, co dokáže postavit – ať už je to robotické démonské dítě nebo auto s rušným provozem. “V krajině CGI a digitální dokonalosti jsou lidé hladoví po objektech, které jsou skutečné,” řekl. “Takže když vyrobíte auto, které jezdí nad jinými vozy, získáte také větší pozornost médií, protože existuje fyzická podpora, se kterou se mohou reportéři zapojit.”

Čtení textu „Rozšiřitelné vynálezy“ a fotografie produktů Jelly

Použití hmotných objektů dodá osvěžující nádech v zábavním prostředí s dominantou CGI.

Klíčem v mém hybridním zážitkovém modelu je podle něj vymyslet způsob, jak zorganizovat místní živé události, ale učinit je zřetelnějšími pro diváky po celé zemi. “U digitálních médií můžete rozšířit kreativitu, která se promítá do živých událostí, a dosáhnout mnohem větší návratnosti investic,” řekl.

Tajemství pro šíření: Hybridní zkušenostní model

Nakonec James rád odkazuje na Jellyho jako na „vytváření myšlenek, které se šíří“.

“Termín” virový “byl vždy pejorativní,” řekl. “Opravdu neexistují žádné dobré viry – je na čase dát do konceptu novou rotaci – tedy” rozšiřitelné nápady “.”

Jak se těší, James plánuje prozkoumat, jak lze hloubkové formy obsahu, jako je například rozšiřitelná řada online, použít ke generování zapojení diváků a zvýšení povědomí o značce..

Pracuje také na vývoji kampaní pro velká studia. Ze zřejmých důvodů nemůže sdílet příliš mnoho podrobností. Ale na tom nezáleží. Když vezmeme v úvahu Jamesův rekord, je jen otázkou času, než bude další kolo projektů virové.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me