Spojte se s komunitou milenců s otevřeným zdrojem: Zabití společností Google je hřbitovem produktů, které se setkaly s předčasnými úmrtími

TL; DR: Chcete si vzpomenout na duchy minulosti Google? Web Cody Ogden, zabitý společností Google, je váš strašidelný zážitek. Hřbitov s otevřeným zdrojovým kódem slouží jako památník pro 190 dřívějších aplikací, služeb a hardwarových inovací. Nakonec, díky výzkumu, kompilaci a údržbě historického archivu experimentů Google, komunita Killed by Google doufá, že pomůže inovátorům zítřka získat inspiraci od zmizelých.


Zde leží Inbox by Gmail.
28. května 2015 bylo jeho počáteční datum uvedení na trh.
Ale 2. dubna 2019 splnil svůj osud.

Cody Ogden byl v smutku. Bylo to září 2018 a Google právě oznámil, že zavře Inbox prostřednictvím svého oblíbeného e-mailového klienta. Aby se vyrovnal svému pocitu ztráty, obrátil se kodér z Minneapolis na internet.

“Začal jsem dělat nějaký opravdu základní výzkum, abych zjistil, co ještě Google v minulosti udělal,” řekl. “Všichni víme o těch velkých, jako je Google Reader a Wave, ale chtěl jsem vědět, jestli jich bylo víc.” Jak se ukázalo, byly. “

Odhodlaný poskytnout těmto kdykoli milovaným produktům řádný pohřeb. Cody uvedl na trh zabitý společností Google, open-source digitální hřbitov s náhrobky navrženými Scarlettem McKayem a epitafy pro každou minulou aplikaci, službu nebo kus hardwaru..

Headshot Cody Ogden a Killed by Google logo

Google je zabit mozkem Cody Ogden, kodéru založeného na Minnesotě s vášní pro open-source technologii.

Načasování bylo správné – těsně před Hacktoberfestem, roční, měsíční bash na počest open-source softwaru hostovaného společností DigitalOcean ve spolupráci s GitHub a Twilio – a Cody měl pocit, že by mohl přilákat komunitu stejně smýšlejících jedinců.

“Právě odtamtud vzlétlo a byl to úžasný projekt, do kterého jsme se zapojili,” řekl.

Dnes je Killed by Google konečným místem odpočinku pro 190 produktů, které splnily svůj zánik. Slouží také jako historický archiv zaniklých inovací společnosti Google – archivu, na který se mohou budoucí generace milovníků technologií ohlédnout při práci na dalším rozvoji odvětví.

Památník pro mrtvé aplikace, služby a hardware

Při připomínce zahynulých produktů Google Cody řekl, že si všiml, že mají jednu společnou věc: strašidelně krátká životnost.

“Když se podíváte na časové osy, zjistíte, že mnoho spotřebních výrobků vydrží v průměru jen mezi dvěma a čtyřmi roky – a to je docela dobré vědět,” řekl. “Je pro mě váhání, abych osobně investoval do nových softwarových produktů, které společnost Google oznamuje, protože věděl, že pokud se stanou součástí mé produktivity, za pár let od nynějška možná ještě nebudou.”

Google někdy nabízí náhradu za technologii, kterou přestává používat. Například po nixování Inboxu od Gmailu společnost navrhla uživatelům, aby se obrátili na své webové a mobilní aplikace, které začaly zahrnovat klasické funkce Inboxu, jako jsou nudging, smart odpovědi a odklad e-mailů.

Ale Cody řekl, že se často ptá, zda jsou tyto náhražky dostatečné – zejména pro ty, kteří určitý produkt pravidelně používají. “Je nemožné předvídat, zda předpokládaná” náhrada “splní vaše očekávání,” řekl.

Cody se ponořil dál do tématu v blogu z 25. března 2019, kde diskutoval o tisících vášnivých komentářů, které zbyly na vlákně Reddit věnovaném Zabiju Google.

“Jsme zvyklí na aplikace, služby a zařízení, které používáme jako součást naší rutiny,” uvedl v příspěvku. “Poznáváme jejich vlastnosti, jejich vtípky a jako vztah nás hluboce ovlivňuje, a to i několik let poté, co už s námi nejsou.”

Redditovy komentáře jasně ukazují, že Cody není podle jeho přesvědčení zdaleka sám.

„Smrt zvuku zvukového zařízení Chromecast mě hluboce prořízne,“ uvedl jeden zabitý čtenářem Google. “Hudbu čerpám skrze moje jako součást své každodenní rutiny, synchronizace více místností, hudby, podcastů … nejsem si jistý, jestli se od nás očekává, že si koupíme do jejich inteligentních reproduktorů jako náhradu. Jsou mnohem dražší a [nepracují] s reproduktory studia, které jsem postavil po domě. “

Kompilace, výzkum a údržba historického archivu

Kromě toho, že nabízí prostor pro truchlení, poskytuje společnost Killed Google informace o technologiích, které gigant vyhledávače umístil do řádku smrti. Například společnost Google v lednu oznámila, že postupně ukončí službu Google Hangouts pro zákazníky sady G Suite a nahradí ji Hangouts Chat a Hangout Meet.

Podle společnosti Killed by Google bude služba oficiálně přerušena někdy příští rok. „Google Hangouts byla komunikační platforma, která obsahovala zprávy, videochat a funkce VOIP,“ čte epitaf na webu Codyho. “Poprava byla naplánována na konec roku 2020. Bylo to téměř 8 let.”

Díky tolika projektům, které kope buď do kbelíku nebo na sekání, má Cody štěstí, že má aktivní komunitu přispěvatelů z celého světa, kteří pomáhají pravidelně aktualizovat stránky..

Nůž, hrobový kámen a gilotinové ikony

Jako historický rekord si společnost Killed od společnosti Google zachovává inovativní úsilí naší doby.

“Toto publikum je velmi v souladu s rozhodnutími o produktech, které přijali a vytvořili vztah,” řekl. “Lidé, kteří se zajímají o tento projekt, se zasazují o nové technologie, konkrétně o hackerský prostor v oblasti softwaru a produktivity – jsou to zákazníci na vysoké úrovni.”

V jistém smyslu také historici přispívají do úložiště inovací Google – které Cody cituje jako nejvýznamnější hodnotný návrh projektu. Naštěstí měl vhled, aby si to uvědomil od začátku.

“Myslím, že jsem se stal trochu kurátorem mrtvých a umírajících – produktů, to je,” uvedl v blogovém příspěvku 21. září 2018 – svůj první po založení Killing Google. “Sledoval jsem články z roku 2003 a hledal jsem v Wayback Machine informace o dávno mrtvých produktech, jako je Hello by Picasa.”

V příspěvku Cody poděkoval nadaci Wikimedia Foundation a internetovému archivu za jejich historické zdroje, které uživatelům umožňují přístup k screenshotům, nefunkčním odkazům a grafice z internetové minulosti.

“Pokud jste schopni, doporučuji vám darovat těmto organizacím dar za skvělou práci, kterou dělají při sdílení znalostí a zachování historie,” řekl..

Posun vpřed při cementování minulosti Google

Cody řekl, že mnozí v jeho komunitě hledají jiné se sdíleným pocitem ztráty (bída miluje společnost, že?), Ale existuje několik způsobů, jak jednotlivci zpracovávají zážitek zabíjeného Google..

“Někteří lidé jsou seznamem inspirováni i tím, že dokazují, že je v pořádku zkoušet věci a selhat,” řekl. “Jiní se na to dívají a říkají:” Hej, tohle jsou skvělé nápady – proč nestavím něco podobného, ​​ale vylepšuji to, aby to bylo lepší? “Existuje celá řada různých perspektiv.”

Co se týče budoucnosti, Cody řekl, že Killed by Google bude i nadále vytvářet objektivní archiv produktů Google, na který budou budoucí generace technologických inovátorů odkazovat jako důkaz toho, co jim předcházelo.

“Udělal jsem za cíl, aby tento konkrétní projekt nebyl spekulativní – nezajišťujeme sázky na produkty Google, které milují miliony uživatelů na celém světě,” uvedl. “Budeme ale nadále podporovat komunitu s otevřeným zdrojovým kódem lidí, kteří chtějí příležitost podívat se zpět na nástroje, které jsme používali v minulosti.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me