Shake and Share: Zapya umožňuje přenos souborů přes všechna zařízení jednodušší než kdy jindy s aplikací Peer-to-Peer, která předčí Bluetooth

TL; DR: Zapya je aplikace pro sdílení souborů napříč platformami, která umožňuje rychlý přenos souborů bez kabelů, wifi nebo mobilních dat. Bleskově rychlé řešení typu peer-to-peer překonává rozhraní Bluetooth a umožňuje uživatelům rychle přenášet aplikace, hudbu, videa, fotografie a další obsah z jednoho zařízení na druhé. Se zaměřením na zákazníka na co nejhladší navazování spojení se společnost Zapya zavazuje k neustálému zlepšování.


Vzhledem k technologickým vymoženostem našeho moderního světa – virtuálním asistentům, robotickým vysavačům, inteligentním termostatům – je neuvěřitelné, jak obtížné může být přenos souborů z jednoho zařízení na druhé.

Moje dcera mě požádala, abych jí koupil album druhý den, a stalo se, že to bylo jedno, které už vlastním. Ale vyhlídka na přenos skladeb z telefonu do tabletu se zdála tak vyčerpávající po dlouhém dni, že jsem uvažoval o opětovném nákupu alba přímo z jejího zařízení..

Logo Zapya

Zapya je aplikace pro sdílení souborů typu peer-to-peer, která funguje bezdrátově.

Zapya, aplikace pro sdílení souborů typu peer-to-peer, je řešením problémů, jako je moje. Tato technologie využívá funkce tetheringu WiFi nebo hotspotu vašeho zařízení k bezplatnému přenosu souborů bez wifi nebo mobilních dat. A podporuje více platforem, včetně Android, iOS, PC a Mac.

“Tento proces je tak jednoduchý, jak dva lidé v těsné blízkosti třesou svými zařízeními, a během několika sekund jsou připojeni a mohou přenášet soubory,” řekl Steve Gu, spoluzakladatel Zapya. “To je cíl, kterého jsme chtěli dosáhnout od prvního dne: učinit proces co nejjednodušší a nejhladší.”

Dnes více než 400 milionů uživatelů na celém světě využívá aplikaci pro práci i zábavu. Díky rychlému připojení s rychlostí až 10 megabajtů za sekundu přenáší soubory 128krát rychleji než přes Bluetooth. Zapya lze použít k přenosu téměř všeho – aplikací, hudby, videa, fotografií a dokonce i úplné replikace všech souborů z jednoho zařízení na druhé. Společnost Zapya se nadále soustřeďuje na snazší sdílení dat prostřednictvím neustálých vylepšení, což podtrhuje oddanost společnosti jejím uživatelům.

Rychlý způsob sdílení dat pro uživatele po celém světě

Společnost Zapya byla založena na začátku roku 2011 Steveem, Wang Xiao Dong a Shangpin Changem, z nichž všichni pracovali v Silicon Valley již řadu let. Sídlo společnosti je v USA a vývojový tým v Číně. Tato aplikace byla původně představena na čínském trhu, protože umožňuje uživatelům v zemích s omezeným přístupem k internetu bezdrátově sdílet soubory bez wifi nebo mobilních dat.

“V roce 2011 měla Čína asi 100 milionů uživatelů smartphonů a my jsme věděli, že to není krátkodobá technologie – nakonec by každý měl smartphone,” řekl Steve. “Za čtyři nebo pět let jsme věděli, že trh rychle poroste, a my jsme jen s přílivem jezdili.”

Tento předpoklad byl správný. Dnes, pouhých osm let, má Čína téměř 750 milionů uživatelů smartphonů a do roku 2023 se očekává, že do roku 2023 dosáhne více než 850 milionů. Předpokládá se, že do roku 2021 dosáhne počet uživatelů smartphonů do roku 2021 3,8 miliardy, s Čínou, Indií a USA. vedení smečky.

Zapya nyní slouží uživatelům po celém světě podporováním 20 jazyků, včetně angličtiny, čínštiny, hindštiny, španělštiny, arabštiny, thajštiny, barmštiny, indonéštiny, italštiny, vietnamštiny, ruštiny, perštiny, tamilštiny, malajálamu, Telegu, malajštiny, turečtiny, korejštiny a portugalštiny.

Steve uvedl, že po Zapya vstoupilo na trh mnoho konkurentů. Několik jich přežilo; mnoho dalších ne. Silné zaměření společnosti Zapya na inženýrství pomohlo společnosti zůstat na vodě. “Mezi všemi ostatními konkurenty jsme my, kteří mají největší podporu pro více platforem,” řekl. “Podporujeme dokonce i Windows Phone a Samsun Tizen.”

Přenos aplikací, hudby, videa, fotografií a dalšího obsahu

Před dvěma desítkami let si nikdo nepředstavoval, že by se lidská rasa stala tak posedlá ručními počítači, že bychom měli problémy s zápěstí, rozptylovali se při řízení a vedli více společensky izolované životy. Ale to se přesně stalo.

Nedávno zavedené slovo „phubbing“ – kombinace „telefonu“ a „snubování“, které popisuje praxi zaměřování se na telefon spíše než na svět kolem vás – říká vše.

Steve věří, že nástroje, jako je Zapya, mohou smartphony přiblížit roli jejich předchůdců – jednoho zaměřeného na osobní komunikaci.

“V dnešní době se lidé setkávají a stále se dívají na své telefony – staly se překážkami,” řekl. „Naší původní myšlenkou bylo pomoci lidem připojit se prostřednictvím jejich zařízení, když jsou v těsné blízkosti. Mohou sdílet soubory. Mohou hrát hry. Tímto způsobem jsme chtěli prorazit bariéry. “

Za tímto účelem umožňuje funkce sdílení skupiny Zapya komunitám vytvářet místní sítě a následně přenášet data – například hudbu, videa, aplikace – mezi zařízeními. Zapya nabízí tři možnosti pro přenosy: Uživatelé mohou vytvořit skupinu a pozvat ostatní, aby se připojili, vygenerovali přizpůsobený QR kód nebo se třepali, aby se připojili a odeslali soubory přímo.

Kromě sdílení souborů s více lidmi umožňuje funkce chatu uživatelům chatovat s ostatními offline. Funkce dálkového fotoaparátu posouvá věci o krok dále a umožňuje zrcadlit pohled kamery přítele na vašem zařízení.

Rychle replikujte data z jednoho telefonu do druhého

Nikdy nezapomenu na své zkušenosti v AT&T obchod před lety – a ne proto, že jsem byl nadšený, že po letech řešení prasklé obrazovky jsem upgradoval na nejnovější iPhone. Ne, vzpomínám si na ten den, protože zatímco jsem čekal, až technik pomalu přenese data ze svého starého telefonu do nového, vystrčil jsem do úst kousek tvrdého bonbónu a cítil jsem bolest typu elektrického šoku. Zlomil jsem zub. Přesto jsem trpělivě čekal, až bude můj telefon připraven k odchodu.

Netřeba dodávat, že bych ocenil stručnější proces přenosu – jako je například funkce „telefonního replikace“ společnosti Zapya. Tato technologie umožňuje uživatelům snadno zálohovat a přenášet soubory ze staršího mobilního zařízení na nové během několika minut.

Zobrazení snadného přenosu dat z telefonu

Zapya poskytuje bezbolestné řešení pro upgrade vašeho telefonu.

Zapya navíc podporuje hromadné přenosy souborů jiných typů. Na rozdíl od mnoha online služeb přenosu souborů aplikace neomezuje absolutně žádná omezení velikosti souboru. Rychlost přenosu bude samozřejmě negativně ovlivněna velkými soubory – ale proces přenosu bude stále mnohem rychlejší než u Bluetooth.

Aplikace Zapya přichází v několika různých příchutích určených pro konkrétní případy použití. Zapya IOS, Zapya PC a Zapya MAC umožňují uživatelům sdílet soubory ze svého příslušného zařízení s uživateli na jakékoli platformě. Zapya Go, lehká aplikace pro přenos souborů pro Android Go, zahrnuje offline chat a online hry H5.

Společnost také nabízí další aplikace, například WebShare, intuitivní řešení pro přístup k obsahu telefonu pomocí libovolného webového prohlížeče.

Průběžný vývoj založený na zpětné vazbě od zákazníků

Steve uvedl, že společnost Zapya je odhodlána udržovat nepřetržitý cyklus zlepšování produktů, který je informován zejména o zpětné vazbě zákazníků. Společnost například nedávno zjistila, že někteří výrobci telefonů přidávali do svých telefonů specifické nástroje pro správu wifi, což způsobovalo překážky uživatelům, kteří se pokoušejí připojit přes Zapya. Inženýři společnosti však rychle našli způsob, jak problém vyřešit.

Zapya se také zaměřuje na zvýšení funkčnosti funkce dávkového zpracování. Někteří uživatelé mají zájem nejen o zálohování dat do počítače, ale také do cloudu, takže společnost je zaneprázdněna vývojem řešení pro ně.

Steve nám řekl, že také pracuje na řešeních pro synchronizaci dat zaměřených na firemní uživatele. “V zásadě jsme digitální společnost zabývající se stěhováním a chceme vám pomoci s pohybem vašich dat, jakkoli potřebujete,” řekl.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me