Red Hat pokračuje v inovování nasazení aplikací: Jak OpenShift zjednodušuje správu kontejnerů a orchestrací

TL; DR: OpenShift, který se stará o únavné a zdlouhavé úkoly nastavení vývojového prostředí, vyvažuje škálovatelný výpočetní výkon s jednoduchým a snadno použitelným rozhraním. Automatizací konfigurace a nasazování infrastruktury umožňuje společnost Red Hat podnikům urychlit pracovní postupy vývojových týmů. Red Hat a OpenShift, urychlující inovace v rámci komunit kontejnerů a orchestrací, si zaslouží výherce ceny pro vývojáře ‘Choice ™ za zjednodušení nasazení aplikací.


Jako dlouhodobá opora ve světě open-source se Red Hat potýkala s doručováním aplikací tak rychle a efektivně, jak chtěla – stejně jako její zákazníci.

Red Hat hledal interně řešení, budoval a nasazoval vlastní platformu aplikačních kontejnerů OpenShift společnosti, aby týmům poskytoval větší kontrolu při vytváření a vývoji aplikací v cloudu. OpenShift byl původně vytvořen pro opětovné propojení Red Hat s jednotlivými vývojáři automatizací pracovních toků a zkrácením času stráveného čekáním na infrastrukturu. Po nasazení OpenShift vytvořil Red Hat během následujících 10 měsíců více než 700 aplikací.

“Nyní můžeme nasadit aplikace v reakci na kritické situace v hodinách versus dny,” uvedl Lee Congdon, tehdejší CIO Red Hat, v případové studii.

OpenShift nadále poskytuje nové funkce a posiluje vývojáře tím, že se stará o zdlouhavé řízení infrastruktury. Úzké zapojení týmu s komunitami open-source Docker a Kubernetes pokročilo v tom, jak vývojáři mohou rychle vytvářet, hostovat a škálovat aplikace, což jim umožňuje soustředit se na své produkty a zákazníky namísto vytváření prostředí.

Včasný závazek společnosti Red Hat k rozvíjejícím se open-source technologiím

Koncept kontejneru existoval v Unixu a Linuxu více než deset let, než dotCloud ohlásil projekt kontejneru open-source s názvem Docker. OpenShift běžel na rychlostních stupních, které byly podobné kontejnerům Docker, sdílely společné jádro operačního systému a běžely efektivněji než virtuální stroje.

Se spuštěním v roce 2013 však Docker vývojářům usnadnil práci s kontejnery a vytvořil standardní formát balení pro aplikace běžící v kontejnerech. Red Hat se stal jedním z prvních dodavatelů, kteří podporovali a spolupracovali s Dockerem a integrovali tuto technologii do OpenShift a Red Hat Enterprise Linux 7.

Kromě toho, že poskytoval vynikající formát balení pro zásobníky aplikací v kontejnerech, řekl hlavní ředitel OpenShift pro správu produktů Joe Fernandes, že Red Hat si cení posun směrem ke standardizovaným kontejnerům místo všech proprietárních implementací, které v té době existovaly..

“Dokonce i tehdy jsme cítili, že se Docker může stát průmyslovým standardem a umožnil by kolem něj rozvíjet široký ekosystém aplikačního obsahu,” řekl..

Loga Docker, Kubernetes a OpenShift

Red Hat využil technologie a komunity společnosti Docker a Kubernetes k vytvoření OpenShift.

O necelý rok později se společnost Red Hat připojila ke společnosti Google pro zahájení projektu Kubernetes. Platforma orchestrace napsaná v Go automatizuje nasazení, škálování a správu kontejnerizovaných aplikací. Týmy Google jsou známé ve světě vývoje aplikací a nasazení díky použití kontejnerů a každý týden rozmísťují miliardy kontejnerů.

“Cítili jsme, že společnost Kubernetes poskytla nejlepší řešení pro řízení kontejnerů, které je k dispozici kdekoli,” řekl Joe. “Také jsme cítili, že Google přinesl obrovskou důvěryhodnost a zkušenosti s organizováním kontejnerů v měřítku, a byli jsme velmi rádi, že komunita Kubernetes byla plně otevřená a založená na meritokracii.”

2 výzvy OpenShift adresy pro podniky

Red Hat nabízí OpenShift ve čtyřech různých variantách, aby vyhovoval různým potřebám uživatelů. OpenShift Origin je komunitní projekt s otevřeným zdrojovým kódem, zatímco OpenShift Online poskytuje možnost veřejného hostování v cloudu v malém měřítku.

Pro větší zákazníky, kteří hledají dedikované servery a podporu, běží OpenShift Dedicated v Amazon Web Services, Microsoft Azure nebo Google Compute Engine. Platforma OpenShift Container Platform, která je komerčně podporovaným softwarovým produktem, umožňuje velkým podnikům organizovat kontejnery ve vlastním datovém centru nebo ve veřejném cloudu.

1. Budování silných a spolehlivých základů pro kontejnerové aplikace

Společnost Red Hat se může pochlubit více než 15 letou prací s Linuxem a přispívat k němu. Poskytuje bezpečný základ pro kontejnerové aplikace prostřednictvím Red Hat Enterprise Linux, který poskytuje 99,999% dostupnosti – zásadní pro podnikové aplikace kritické pro mise.

“Je důležité si uvědomit, že kontejnery jsou pouze procesy v karanténě, které běží na sdíleném hostiteli systému Linux,” řekl Joe. “Práce, kterou Red Hat provedl v oblasti zabezpečení Linuxu, balení obsahu, opravování zranitelností, systémů souborů, výkonu a dalších, slouží jako základ pro naši platformu kontejnerů.”

2. Integrace s Kubernetes pro orchestraci a správu kontejnerů

Red Hat účtuje platformu OpenShift Container Platform jako distribuci Kubernetes na úrovni organizace a pomáhá aplikacím běžet napříč mnoha kontejnery a hostiteli. OpenShift „přesahuje infrastrukturu“, jak řekl Joe, tím, že zpřístupnil kontejnery vývojářům a integroval je do procesů nasazení.

“OpenShift také řeší třecí body, jako je integrace Kubernetes do vašich softwarově definovaných sítí, vyrovnávání zatížení, úložiště, autentizační a autorizační systémy a další,” řekl..

Co je nového v kontejnerové platformě OpenShift 3.4

Společnost Red Hat v lednu 2017 uvolnila verzi 3.4 platformy kontejnerů OpenShift pro kontejnerové technologie, která dále omezuje překážky v používání technologie kontejnerů na podnikové úrovni. Mezi nové a vylepšené funkce patří:

  • Rozšířené skladování kontejnerů umožňuje dynamicky zajišťovat více typů úložišť. Úložiště Red Hat Gluster Storage zlepšuje uživatelský zážitek a nákladovou efektivitu úložiště nativního kontejneru napříč místními a veřejnými cloudovými prostředími.
  • Vylepšené možnosti více nájemců nabídnout týmům jednodušší procesy řízení. Několik týmů, aplikací a prostředí může běžet zcela izolované a sdílet zdroje v jednom klastru Kubernetes. Uživatelé mohou vyhledávat projekty, konkrétní informace a spravovat přístup prostřednictvím vylepšeného webového portálu.
  • Nové referenční architektury pro hybridní cloudová prostředí pomáhají uživatelům nasazovat stabilní produkční prostředí ve veřejných i soukromých cloudech, virtuálních strojích a holém kovu. OpenShift Container Platform podporuje hybridní cloud na OpenStack, VMware, AWS, Google Cloud Engine a Azure.

Řešení úložiště rozšiřují a zefektivňují schopnost platformy kontejnerů spouštět stavové a bezstavové aplikace. Stavové aplikace ukládají informace o tom, co se stalo nebo změnilo během jejího spuštění, zatímco aplikace bez státní příslušnosti žádnou z těchto informací nevystavují.

Nahoru Další: Nové funkce a rozšířená pracovní zátěž pro Kubernetes

Podle Joe kromě vylepšených funkcí zabezpečení kontejnerů, jako jsou skenování, podepisování a funkce registru, se velká část vývojových aktivit OpenShift kolem komunity Kubernetes soustředí..

Red Hat vede projekt katalogu služeb Kubernetes, jehož cílem je pomoci vývojářům najít a připojit služby k jejich aplikacím, ať už jsou služby spuštěny v kontejnerech nebo jinde v cloudu nebo datovém centru..

“Pracujeme na nových možnostech, které rozšiřují rozsah pracovní zátěže, kterou mohou zákazníci provozovat v kontejnerech,” řekl Joe. “To umožňuje více tradičních služeb, jako jsou databáze, velká data a analytické aplikace, jakož i výkonově náročná pracovní zátěž s podporou GPU.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me