QServers: Jak mise společnosti poskytovat místní podporu a kvalitní hosting pomáhá nigerijským podnikům vysílat jejich značky online

TL; DR: Dnes má méně než 2% nigerijských podniků smlouvy s domácími hostingovými společnostmi, ale společnost QServers se sídlem v kvetoucím technologickém centru Lagos v zemi to chce změnit. QServers nabízí výhody místního hostingu, včetně rychlosti, dostupnosti a pohotového zákaznického servisu. S více než desetiletou zkušeností v Nigérii prokázala společnost QServers dlouhodobý závazek hostovat a zabezpečovat, aby místní podniky mohly budovat své značky pro budoucnost.


Webhosting na africkém kontinentu je málo rozvinutým odvětvím. Ve studii z roku 2017 od společnosti Internet Corporation pro přiřazená jména a čísla (ICANN) hostil většinu webových stránek své země pouze jeden africký stát – Jihoafrická republika..

Nigérie má zvláště nízký počet míst hostovaných na domácím trhu. V zemi je hostováno pouze 1,3% nigerijských webových stránek (.ng). To znamená, že existuje téměř 100 000 domén (98,7%) zadaných externě do jiných zemí, včetně Spojených států, Británie, Německa a Nizozemska..

S tolika webů hostovanými mimo zemi, Nigérie ztrácí značné příjmy, které by mohly zůstat v jejích hranicích. Každý rok více než 21,8 miliardy naira (nigerijská měna) – kolem 59,8 milionů dolarů – opouští zemi, aby zaplatila za mezinárodní hostingové služby.

Seun Kehinde, zakladatel a generální ředitel QServers, chce změnit tuto mentalitu outsourcingu v Nigérii. Poté, co společnost Seun a jeho kolegové v roce 2004 založili společnost poskytující komplexní IT služby, přešli v roce 2008 se zaměřením společnosti na hosting.

Koláž domovské stránky QServers a zakladatel a generální ředitel Seun Kehinde

Seun Kehinde, zakladatel a generální ředitel QServers, chce, aby se nigerijské podniky cítily sebevědomě v místním hostování.

“Mnoho lidí říká, že byste to měli dělat nebo dělat, ale my se nedostaneme.” Naším mottem je být tím nejlepším v tom, co děláme, “řekl.

Po celá léta QServers neustále získával tržní podíl na převážně externím nigerijském hostitelském trhu. Postupem času společnost prokázala svůj závazek vůči místním podnikům a začala rozšiřovat svou klientskou základnu.

“Věřili jsme, že internet je budoucnost.” Ostatní služby zmizely, ale my jsme byli jedním z prvních průkopníků, kteří se tím drželi, “řekl Seun.

Přineste výhody místního hostingu nigerijským společnostem

Zatímco místní hosting v Nigérii je stále rostoucí trh, QServers věří v výhody domácího hostingu. Spíše než být jedním ze stovek – ne-li tisíce nebo více – klientů mezinárodního hostitele, zákazníci QServers mohou pracovat jeden na jednoho se zástupcem. Tato úroveň zákaznických služeb je důležitým rozlišovacím faktorem pro jakoukoli firmu.

“Některé společnosti nechtějí jít do zahraničí, protože nebudou mít tak blízký vztah.” S QServers, pokud mají zákazníci problém, mohou prostě vstoupit a my jim poradíme, “řekl Seun.

Pro mnoho nigerijských podniků to úzké spojení s QServers znamenalo ten rozdíl. Místo toho, aby museli problémy řešit vzdáleně s hostitelskými společnostmi, často v různých časových pásmech, mohou klienti hovořit s osobou. Tato úroveň lidské podpory učinila pro klienty QServers velký rozdíl.

Screenshot z oblastí zaměření QServers

QServers si klade za cíl poskytovat nigerijským operacím stejnou kvalitu a hodnotu, jakou nabízejí mezinárodní hostitelé.

Hostitel také nabízí konzultace, které mohou klientům pomoci rozšířit jejich přítomnost na internetu a transakční nabídky. V zemi – a na kontinentu – která přijala internet pomaleji než mnoho západních národů, to je neocenitelná služba.

QServers také usiluje o zapojení více nigerijských malých podniků, protože začínají vidět, že země má zavedenou infrastrukturu pro spolehlivé hostování vlastních domén.

A QServers nadále investuje většinu svých zisků do rozvoje podnikání a vytváření lepších služeb pro své klienty. Toto úsilí získalo QServers loajálním sledováním místních společností a organizací, které s touto společností spolupracují již léta.

„Naši současní zákazníci řídí náš obchodní růst. Někteří jsou s námi šest let, jiní devět, “řekl Seun.

Společnost s jediným zaměřením na uspokojování potřeb zákazníků

Když na online trh vstoupilo více nigerijských a afrických podniků, QServers využila ponaučení, která se naučila během desetiletí hostování, aby zlepšila služby zákazníkům, technickou podporu a kapacitu. Společnost chce být připravena pomoci malým podnikům rychle začít fungovat.

Seun ví, že hodnota místního hostitele spočívá v jeho schopnosti rychle reagovat na potřeby svých zákazníků. Pokud si místní společnost vybere nigerijského hostitele, očekává, že se jeho potřeby vyřeší rychleji, než kdyby spolupracovala s mezinárodní společností..

“Musíte dát dobrou 24hodinovou službu,” řekl Seun.

Současně se musí místní hosting zaměřit také na splnění mezinárodních standardů. Nigérijské firmy mohou chtít domácího hostujícího partnera, ale pokud tento hostitel nenabízí stejné funkce a nástroje, jaké má mezinárodní hostitel, majitel firmy nemusí mít na výběr, ale podívat se do zahraničí..

Screenshot klientů QServers

Nigérijští klienti očekávají od služby QServers jak službu, tak zabezpečení.

Seun toto očekávání dlouho pochopil. V reakci na to zajišťuje, že QServers splňují nejen nigerijské standardy zákaznických služeb, ale také očekávání rychlosti, složitosti a kapacity uživatelů odpovídající těm v mezinárodním měřítku..

“Na náš růst nemohou riskovat své podnikání.” Takže jsme zvýšili naše služby na mezinárodní standardy, “řekl.

Aby vyhověl těmto mezinárodním standardům, Seun cestoval po celém světě, aby studoval očekávání ohledně webhostingu. Nigérijské firmy, které chtějí spolupracovat s místní hostingovou společností, nezůstanou u té, která není tak dobře informovaná jako ostatní, které zažili.

„Pro eCommerce se integrace plateb stala dnes ve většině stránek jednou z důležitých funkcí, protože uživatelé mají tendenci chtít komerční platformu, kde se transakce provádějí elektronicky na internetu za účelem inkasa plateb na jejich stránkách,“ řekl Seun. „Výsledkem je, že QServers spolupracuje s Interswitch – společností pro platební řešení – za účelem integrace webů s platebními branami zdarma na některých konkrétních platformách nákupních vozíků.“

A se zaměřením na zákaznický servis a splnění mezinárodních očekávání, Seun řekl, že se cítí, jako by QServers je téměř tam.

“Budoucnost je velmi jasná.” Vzhledem k tomu, jak je internet, jsme rádi, že jsme tam, kde jsme jako společnost, “řekl Seun.

QServers: rozšiřuje se a nabízí bezkonkurenční hodnotu

QServers se více než deset let zaměřuje na místní hosting v Nigérii. Na rozdíl od jiných hostingových společností, které mohou vzniknout v reakci na nárůst nigerijské poptávky po hostování, tak nikam nejde.

“Některé firmy prodaly své operace, ale jsme hluboce zakořeněni a my investujeme hodně peněz do růstu a serverů,” řekl Seun..

„Zásady dat se v IT mění každý den. Doména nigerijské policie, nigérijské domény vlastních služeb, všechny tyto služby, jejich domény by neměly být hostovány v zahraničí. Protože jsme v Nigérii jednou z nejlepších hostingových společností, musíme najít způsob, jak se podívat do budoucnosti. Naším dalším plánem je rozšíření naší vlastní infrastruktury. “ – Seun Kehinde, zakladatel a generální ředitel QServers

A QServers plánuje v budoucnu rozšířit svůj hostingový dosah. Jak se zákony mění, místní hosting se může stát ještě více realitou pro všechny africké domény.

„Zásady dat se v IT mění každý den. Doména nigerijské policie, nigerijské domény vlastních služeb, všechny tyto služby, jejich domény by neměly být hostovány v zahraničí, “řekl Seun. „Protože jsme v Nigérii jednou z nejlepších hostingových společností, musíme najít způsob, jak se podívat do budoucnosti. Naším dalším plánem je rozšíření naší vlastní infrastruktury. “

Plánuje se vybudování datového centra schopného hostit největší nigerijské webové stránky. Do roku 2019 plánuje společnost nabídnout vše lokálně, včetně nového datového centra, které očekává, že bude brzy spuštěno.

S ohledem na rozšiřování a uspokojování potřeb zákazníků za poslední desetiletí společnost QServers prokázala svůj závazek přivést do Nigérie životaschopný webový hosting..

“Dozvěděl jsem se, že byste nikdy neměli dát někomu šanci vás porazit na trhu, takže musíte mít nejnižší náklady a nejlepší služby,” řekl Seun..

QServers chce být lídrem na trhu a pomoci podnikům v Nigérii růst v rámci hranic země.

A od té doby, co se věnuje hostování v roce 2008, to QServers dosáhlo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map