Proxy síť společnosti Luminati: Umožňuje podnikům extrahovat veřejně dostupná webová data v měřítku bez blokování

TL; DR: Ve světě, ve kterém jsou informace založené na údajích zásadní pro hospodářskou soutěž, je společnost Luminati na misi pomáhat podnikům shromažďovat informace z webu, aniž by byla blokována nebo zavádějící. Síť P2P společnosti společnosti využívá miliony nečinných zařízení k zajištění transparentnosti na internetu. Díky kontinuálnímu cyklu aktualizace a přístupu zaměřenému na zákazníka pomáhá společnost Luminati podnikům na celém světě využívat sílu veřejně dostupných dat.


Dnešní titulky prohlašují, že data uchvátila ropu jako nejcennější zdroj na světě. Je snadné tyto zprávy smazat jako senzační, ale společnosti, které se snaží získat konkurenční výhodu, by měly věnovat velkou pozornost.

Ekonomika dat – globální systém, ve kterém jsou shromažďovány, organizovány a analyzovány velké objemy informací za účelem vytvoření hodnoty – nepochybně utváří budoucnost podnikání. Využitím přístupu založeného na údajích mohou společnosti přijímat dobře informovaná rozhodnutí a identifikovat nové příležitosti, což vede ke zvýšení efektivity, inovací a příjmů.

Sběr informací z internetu však není tak snadný, jak tomu bylo kdysi. Mnoho webových stránek nyní blokuje nebo zobrazuje zavádějící informace, když je ze stejné IP odeslano příliš mnoho požadavků, což znamená, že uživatel využívá proxy službu ke shromažďování dat.

Logo Luminati

Luminati je výkonná proxy služba, která uspokojuje širokou škálu potřeb agregace dat.

Pro zajištění spolehlivých výsledků se důvtipní podnikatelé obracejí na pokročilé proxy služby, jako je Luminati. Síť P2P společnosti využívá rezidenční IP adresy milionů nečinných zařízení k efektivnímu a bezproblémovému extrahování dat.

„Rezidenční proxy, který jsme vynalezli, je novým typem proxy,“ řekl Or Lencher, generální ředitel společnosti Luminati, která byla založena v roce 2014. „Vytvořili jsme oboustranně výhodnou situaci, kdy majitel zařízení dává souhlas s přispěním jeho IP adresy. výměnou za cenné výhody. “

Majitelé zařízení, kteří se přihlásí do sítě a sdílejí své nečinné zdroje, dostávají kompenzaci v různých formách, jako jsou aplikace bez reklam nebo bezplatné aplikace od vývojáře partnera. Zdroje se používají, pouze pokud je zařízení připojeno k síti Wi-Fi, není používáno a má dostatečnou energii baterie.

Cílem společnosti Luminati je v konečném důsledku pomoci podnikům na celém světě využívat sílu veřejně dostupných dat tím, že transparentnost vrací na web co nejetičtějším možným způsobem.

Síť P2P využívající sílu nečinných zařízení

Nebo nám řekli, že nejdůležitější aktiva v systému Luminati jsou vlastníci zařízení – a společnost vytáhne všechny zastávky, aby zajistila jejich ochranu. Luminati používá pouze zdroje vlastníků zařízení, kteří dali svůj úplný souhlas, aby se stali rovnocennými partnery, a všichni partneři se mohou kdykoli odhlásit.

Kromě IP adresy zařízení Luminati SDK nepřistupuje ani nepoužívá žádné osobní údaje a prostředky nikdy nebudou použity pro účely, jako je těžba kryptografických dat nebo ukládání. Služby společnosti jsou plně v souladu se zákony na ochranu dat, jako je GDPR, a Luminati sleduje používání automatizovaných a manuálních systémů, aby zajistila, že všechny sítě nebudou zneužívány.

Luminati na iPhone a grafika označující ochranu uživatele

Luminati představuje všem uživatelům aplikace jasnou možnost souhlasu, kterou lze kdykoli odvolat.

Vývojáři aplikací, kteří získají souhlas se směrováním provozu prostřednictvím zařízení svých uživatelů prostřednictvím sady Luminati SDK, jsou schopni zpeněžit své IP adresy. To jim umožňuje vydělat – až 5 000 $ na každých 100 000 uživatelů – a nabídnout aplikaci uživatelům bez reklam nebo zdarma. “Vývojáři aplikací a softwaru, kteří vkládají naši sadu SDK, v zásadě dostávají nový kanál zpeněžení,” řekl Or.

Na základě statistik od partnerských vývojářů (pamatujte, Luminati neshromažďuje osobní údaje), Nebo nám řekl, že tento proces zlepšuje uživatelský dojem.

„Uživatelé, kteří se přihlásili do sítě Luminati, tráví aplikací obvykle o 10 až 15% více času, buď proto, že dostávají prémiové funkce, nebo mohou obcházet nepříjemné reklamy,“ uvedl. “Dnes máme každý měsíc více než 40 milionů unikátních IP v každém bodě světa – dokonce i v Antarktidě.”

Globální krytí IP a více než 20 případů použití

Luminati prověřuje zákazníky, aby ověřili, že platformu používají pro schválené účely, jako je ochrana značky, obchodní zpravodajství, testování webových stránek, agregace cestovních údajů nebo akce podobné povahy. Žádný zákazník nemá dovoleno používat síť Luminati pro útoky DDoS, podvody s reklamami, spam, podvodné jednání, vydávání se za podvodné účely nebo nezákonnou činnost..

“Každý potenciální zákazník, který chce síť vyzkoušet, je podroben přísnému postupu dodržování předpisů,” řekl Or. “Potřebujeme vědět, kdo jsou a jaký je jejich případ použití, a naši pracovníci odpovědní za dodržování předpisů jsou tu, aby osobně zpracovali jakékoli zprávy o zneužití.”

Soulad snímků

Společnost Luminati stanoví vysoké standardy pro dodržování předpisů v odvětví proxy.

Dnes více než 10 000 zákazníků, včetně mnoha společností z žebříčku Fortune 500, používá proxy řešení společnosti Luminati z různých důvodů – nejčastější konkurenční inteligencí.

“Elektronický obchod je pro nás významnou vertikou,” řekl Or. „Jedním z hlavních důvodů sběru veřejně dostupných údajů je agregace a porovnání cen různých produktů a služeb a pochopení trendů kolem těchto cen.“

Zákazníci z oblasti cestovního ruchu, jako jsou agentury, letecké společnosti, hotely a společnosti poskytující půjčovny, často využívají rezidenční adresy IP společnosti Luminati k agregaci a porovnání cen. Pro tyto zákazníky je porovnání cen součástí každodenních operací, což pomáhá společnostem získat konkurenční výhodu.

Uživatelé také běžně využívají síť k ochraně značky ak boji proti podvodům s online reklamou.

“Jsou to dvě různé vertikální, ale jsou si velmi podobné,” řekl. “Pokud jde o ochranu značky, společnosti musí odhalit falešné výrobky, které podvodníci prodávají online, a musí za tímto účelem shromáždit obrovské množství dat.”

Chcete-li zjistit podvodnou a škodlivou aktivitu reklam, mohou zákazníci napodobit skutečného uživatele v konkrétním kraji nebo městě, aby ověřili přesnost údajů o kampaních pro reklamy a přidružené odkazy po celém světě..

“Protože máme tolik IP adres na všech místech po celém světě, naši zákazníci mohou používat síť nejen ke sběru dat, ale také ke sběru dat tak, jak jsou viděna z očí konkrétního zákazníka.”

Cyklus průběžné aktualizace zaměřený na zákazníka

Aby se udržel krok s poptávkou zákazníků, nebo řekl Luminati denně vydává 30 až 50 aktualizací softwaru. Společnost investovala značné množství času a peněz do svého týmu DevOps, takže produkty se vyvíjejí výjimečně rychle. Rychlý vývojový cyklus je také důsledkem pečlivě definovaných metrik výkonu a neustálé interakce se zákazníky.

“Nečekáme, až si naši zákazníci s námi promluví – přijdeme k nim,” řekl. “Velká část mého času tráví cestováním po celém světě setkáním se zákazníky z malých i velkých podniků.” A nejsem to jen já – všichni naši produktoví manažeři telefonují se zákazníky. “

Po obdržení zpětné vazby bude tým obvykle pracovat na začlenění navrhovaných změn do platformy rychlostí záznamu. Rychlá inovace je součástí DNA společnosti, nebo řekl, že cílem je udržet ji tímto způsobem. Koneckonců, Luminati poskytuje životně důležitou službu.

“Naším cenným návrhem je, že nemůžete opravdu extrahovat data v měřítku bez použití Luminati,” řekl. “Jsme jako společnost vyrábějící elektřinu – můžete si vytvořit ledničku, ale k jejímu spuštění potřebujete elektřinu.” Můžete analyzovat data, ale pouze pokud máte způsob, jak je extrahovat. “

Pomáháme zákazníkům využívat data pro rozhodování

Nebo řekl, že v posledních několika letech dokonce i nejméně technicky nakloněné organizace začaly akceptovat skutečnost, že bez rozhodování založeného na údajích nebudou pravděpodobně přežít.

„Protože jsme jedinou z platforem, které pomáhají zvyšovat transparentnost online, považujeme za naši odpovědnost zajistit, aby zákazníci nebyli blokováni,“ řekl. “Musí se umět soustředit na samotná data.”

Keren Pakes, vedoucí oddělení komunikace v Luminati, uvedl, že je to také role společnosti jako vůdce rozsáhlé sítě IP proxy pro stanovení standardů pro sběr etických dat. “Víme, že data se vší silou musí být udržována v bezpečí a bezpečí,” řekla. “Na konci února plánujeme uspořádat první fórum pro dodržování předpisů a doufáme, že se to stane tradicí.”

Nebo řekl, že nedávno hostil vzdělávací seminář o používání etických proxy a sběru dat na Amsterodamské univerzitě aplikovaných věd. “Je důležité, aby příští generace studentů absolvovala znalosti, aby zajistila bezpečný a udržitelný průmysl,” uvedl.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me