Proxmox: Jednoduchá, škálovatelná IT infrastruktura a e-mailová bezpečnostní řešení pro snížení nákladů a maximalizaci kontinuity pro podniky

TL; DR: Téměř 10 000 podnikových zákazníků na celém světě používá software IT infrastruktury Proxmox. Proxmox Virtual Environment, vlajkový produkt společnosti, integruje komplexní virtualizační platformu a funkce správy do snadno použitelného webového balíčku. Proxmox Mail Gateway funguje v rámci stávajících systémů na ochraně e-mailových serverů před útoky spamu, virů a malwaru. Oba produkty mají licenci open source, takže funkce jsou volně dostupné všem uživatelům a aktivní celosvětová komunita vývojářů spolupracuje s týmem Proxmox na zlepšení a inovaci. A protože podniky závisí na jejich poskytovatelích softwaru, aby zajistily kontinuitu provozu, nabízí Proxmox přístup založený na předplatném ke službám podpory zákazníků a stabilním a testovaným balíčkům úložišť. Výsledkem je flexibilní, škálovatelná a vysoce nákladově efektivní virtualizace a zabezpečení pro podniky.


Společnost Native Instruments vyrábí hardware a software pro zvukovou produkci, který posouvá technologické hranice, aby představil nové příležitosti pro hudební kreativitu své globální zákaznické základně. Více než 450 zaměstnanců v šesti mezinárodních kancelářích nadále řídí digitální revoluci v hudbě tím, že inovuje produkty společnosti v reakci na zpětnou vazbu zákazníků..

Za účelem efektivního a bezpečného poskytování robustních aplikací vyžadovaných svými inženýry se společnost Native Instruments rozhodla virtualizovat svou IT infrastrukturu vytvořením více softwarových prostředí na existujícím hardwaru serveru namísto nasazení každého systému na vyhrazený server. Po spolupráci s několika poskytovateli virtuálních platform s otevřeným zdrojovým kódem se společnost Native Instruments obrátila na virtuální prostředí Proxmox (Proxmox VE), aby tuto novou architekturu povolila.

Fotografie generálního ředitele Proxmoxu Martin Maurer

Generální ředitel Proxmoxu Martin Maurer s námi hovořil o open-source virtuálním prostředí společnosti a produktech poštovní brány.

“Od začátku jsme opravdu milovali uživatelské rozhraní Proxmox VE a funkci živé migrace,” řekl Daniel Wedewardt, ředitel IT společnosti Native Instruments. “Díky těmto vlastnostem bychom mohli zajistit téměř nepřetržitý provoz – ale za zlomek nákladů na komerční alternativy.”

Od roku 2011, kdy společnost Proxmox zahájila činnost, společnost Native Instruments rozšířila systém v reakci na růst společnosti, aniž by v něm provedla zásadní změny. Protože Proxmox VE používá standardizované technologie a je navržen pro štíhlé provozování, Native Instruments používá spíše komoditu než vlastní hardware, což šetří další náklady. A aby byla zajištěna kontinuita provozu pro kriticky důležité aplikace běžící ve virtuálním prostředí, spoléhá se na podpůrnou službu založenou na předplatném Proxmox. “Pomáhá nám klidněji spát,” řekl Daniel.

Proxmox VE se narodil z nutnosti. Aby společnost uspokojila vnitřní potřeby vývojového týmu Proxmox, vybudovala virtualizační platformu.

“Vyvinuli jsme Proxmox VE, protože jsme potřebovali uživatelské rozhraní pro open-source virtuální stroje a kontejnery, které jsme nasadili ve vlastní infrastruktuře,” řekl generální ředitel Proxmox Martin Maurer. “A protože to byl takový jedinečný produkt, zpřístupnili jsme jej veřejnosti.”

Od roku 2005 společnost Proxmox buduje své podnikání na základě softwaru s otevřeným zdrojovým kódem. Open-source popisuje především otevřený vývojový model, ve kterém jsou produkty vytvářeny společnou prací na zdrojovém kódu, kde změny mohou vidět všechny strany, včetně uživatelů..

Dnes dva základní produkty společnosti Proxmox, open-source, podporují infrastrukturní potřeby podniků, nevládních organizací a vzdělávacích subjektů ve více než 140 zemích.

“Naše řešení umožňují jednoduché a agilní IT infrastruktury a zároveň minimalizují celkové náklady na vlastnictví,” uvedl Martin. “Neustále pracujeme na tom, aby naše výrobky byly výkonnější a snadnější na používání.”

Proxmox VE: 2 Virtualizační technologie v 1 lehkém balíčku

Charakteristickým rysem Proxmox VE je jeho inkluzivnost. Na rozdíl od mnoha jiných virtualizačních platforem úzce integruje virtualizaci s úložištěm definovaným softwarem, síťovými funkcemi, zálohováním a bránou firewall a vše je k dispozici v jediném webovém rozhraní.

Proxmox VE přináší maximální flexibilitu do virtuálního IT prostředí kombinací dvou virtualizačních technologií v jednom balíčku. Technologie virtuálních strojů (VM) umožňuje provozování samostatných prostředí operačních systémů (OS) na stejném hardwaru fyzického serveru. Hypervisor – nebo virtuální monitor monitorů – vytváří a spouští tyto VM.

Softwarová emulace odlišných serverových prostředí na stejném hardwaru plně využívá dostupného výpočetního výkonu a je snazší provést ji než připojení nových fyzických serverů pokaždé, když je v datovém centru vyžadováno nové prostředí OS. Poskytování serverů – nebo vytváření a odstraňování těchto prostředí – je spíše otázkou několika kliknutí na obrazovku než fyzického procesu náročného na zdroje..

„Proxmox VE splňuje základní požadavky moderních datových center snížením složitosti a zvýšením pružnosti a škálovatelnosti. Pro maloobchodníky znamená naše flexibilní, modulární a otevřená architektura větší přizpůsobivost pro budoucí růst. “ – generální ředitel Proxmox Martin Maurer

Kontejnery jsou dokonce lehčí než virtuální stroje, protože nenapodobují prostředí OS. Místo toho spouští aplikační balíčky v horní části operačního systému serveru a sdílejí mnoho softwarových prostředků operačního systému, což dále snižuje požadavky na úložiště.

Jak VM, tak kontejnery mají své místo v zefektivnění podnikového datového centra, ale kontejnery jsou rychlejší, obratnější a přenosnější. U Proxmox VE je tato funkce k dispozici ve výchozí instalaci, která vyžaduje maximálně 1 GB paměti a která může běžet na běžném hardwaru..

“Proxmox VE splňuje základní požadavky moderních datových center snížením složitosti a zvýšením pružnosti a škálovatelnosti,” uvedl Martin. „Pro maloobchodníky znamená naše flexibilní, modulární a otevřená architektura větší přizpůsobivost pro budoucí růst.“

Podpora založená na předplatném zajišťuje kvalitu & Kontinuita podniku

Poslední aktualizace Proxmox VE zahrnuje vestavěné funkce pro Ceph, stále populárnější open-source, softwarově definovanou paměťovou platformu, která replikuje data a zajišťuje odolnost proti chybám při minimalizaci času správy.

“Vytváření vlastních balíčků Ceph nám umožňuje udržovat je lépe,” řekl Martin. “Můžeme rychle opravit chyby, aniž bychom čekali na přebalení ze samotného projektu Ceph.”

Screenshot podnikových plánů Proxmox

Proxmox také zahrnuje podporu Ceph v komerčních předplatných balíčcích, které nabízí podnikům. Odběratelé v zásadě platí Proxmoxu za údržbu a podporu svých instalací, než aby spoléhali na interní zdroje. Když podpora nových funkcí – například Ceph – vstoupí do předplatného balíčku Proxmox, jeho hodnota pro podniky se zvýší.

Předplatitelé jsou také k dispozici konzultace s týmy podpory a vývoje Proxmox prostřednictvím zákaznického portálu Proxmox. “Nabízíme několik úrovní předplatného, ​​aby firma mohla začít s nižší úrovní a rozsahem s rostoucími potřebami,” uvedl Martin. „I ta nejzákladnější úroveň podpory zahrnuje přístup k našemu stabilnímu podnikovému úložišti a aktualizacím. Rozsáhlejší uživatelé mohou získat neomezené množství vstupenek na podporu a nechat náš tým vzdáleně a bezpečně se připojit ke svým systémům kdykoli je to nutné. “

Poštovní brána Proxmox: Flexibilní & Cenově dostupné zabezpečení e-mailu

Mezitím Proxmox Mail Gateway nadále zvyšuje bezpečnost obchodní komunikace. Řešení s otevřeným zdrojovým kódem chrání poštovní servery před spamem, viry, phishingem a trojskými koni. Jeho flexibilní architektura a uživatelsky přívětivé rozhraní pro správu umožňují řídit veškerý e-mailový provoz z jedné platformy.

Proxmox Mail Gateway se integruje do existujících e-mailových systémů a je kompatibilní se všemi oblíbenými agenty pro přenos pošty. Může také běžet na hypervisoru jako virtuální zařízení – například v rámci Proxmox VE nebo na jakékoli jiné virtualizační platformě. Jeden server může zpracovávat neomezené e-mailové domény s více interními e-mailovými servery a miliony e-mailů denně.

Grafika poštovní brány Proxmox

Protože Proxmox Mail Gateway je umístěna mezi bránou datového centra a interním poštovním serverem, filtruje e-maily dříve, než se dostanou k poštovnímu serveru, čímž maximalizuje využití zdrojů. A filtrování je vysoce konfigurovatelné.

“Nabízíme filtrování sofistikovaných objektově orientovaných pravidel,” řekl Martin. „Zaměstnanci mohou definovat pravidla podle uživatele, domény, časového rámce, typu obsahu a výsledné akce. Naše integrované webové rozhraní mezitím zjednodušuje běžné administrativní úkoly – včetně aktualizací softwaru, správy karantény, prohlížení stavu služeb a správy poštovních front. “

Ethos s otevřeným zdrojem vede k rychlému vynoření nových funkcí

Od roku 2018 je 12letá poštovní brána Proxmox k dispozici pod stejnou licencí open source jako Proxmox VE. Firemní uživatelé si mohou zakoupit předplatné komerční podpory a všechny funkce jsou všem uživatelům k dispozici zdarma.

“Model s otevřeným zdrojovým kódem usnadňuje škálování kapacit, protože obchodní potřeby rostou snadno a velmi cenově,” řekl Martin. “A my všichni milujeme ducha open-source a práce v tomto systému.”

Spolupráce s otevřeným zdrojem přináší uživatelům více funkcí rychleji, protože proces vývoje není omezen na interní zaměstnance. Hlavní tým společnosti Proxmox se sídlem ve Vídni v Rakousku je podporován celosvětovou komunitou přispěvatelů, testerů, přátel a vývojářů..

“V Proxmoxu máme skvělou kulturu otevřených diskusí a ploché hierarchie,” řekl Martin. „Tým má velkou dynamiku a všichni máme své zvláštní zájmy a silné stránky. Pokud je někdo přesvědčen o životaschopnosti nové technologie nebo funkce, bude tvrdě pracovat, aby to dokázal. “

Ještě častěji však vstup přichází z vnější strany kanceláře. “Otevřený model přináší mnoho výhod,” řekl Martin. „Open-source projekty mají krátké komunikační linky. Kdokoli může poskytnout zpětnou vazbu přímo a viditelně vývojářům. Před veřejností nejsou skryté žádné interní e-maily. Vývojáři mohou hovořit přímo s uživateli. Zapojeni jsou všichni, kteří mají na výsledku podíl. “

Pro firemní předplatitele Proxmoxu, včetně Native Instruments, znamená open source to nejlepší z obou světů. “Komunita se často potýká s běžnými potřebami, a tím se tým snaží pracovat na řešení,” uvedl Martin. “Takto nejčastěji implementujeme nové funkce – naši uživatelé je potřebují.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map