Projekt Rouge: Open-Source Blockchain Poukaz a Note Protocol Průkopnická budoucnost elektronického obchodu a digitálního marketingu

TL; DR: Tým, který stojí za projektem Rouge, vytváří platformu open-source blockchain zaměřenou na uvedení nového věku nefalšovatelných, nevratných digitálních kupónů a nabídek. Sledovatelný, ověřitelný, zpeněžitelný a bezpečný protokol pomůže posílit ekosystém decentralizovaných aplikací (dApps) a přinese nové příležitosti pro digitální poukázky. Společnost v současné době zkoumá partnerství s kamennými obchody v obchodech zaměřených na zpětné získání peněz, což dokazuje její odhodlání urychlit přijetí nové technologie.


Odložte nůžky: Pryč jsou dny pečlivého stříhání kupónů z týdenních příloh v neděli. Dnešní kupóny jsou stejně jako noviny samy digitální.

Podle Juniper Research dosáhly v roce 2017 výplaty digitálních kupónů 47 miliard USD a do roku 2022 se očekává, že dosáhnou 91 miliard USD. Očekává se, že do stejného roku budou mobilní kupóny představovat téměř 80% výkupů, což podtrhuje význam tohoto nového kanálu..

S digitálními kupony ale přichází i potenciál pro podvody. Významným problémem je například dvojité vyplácení a padělané vstupenky. Současně dochází k chybám a vedoucím důvěryhodným zákazníkům bude sděleno, že jejich kupóny nejsou platné.

Logo projektu Rouge

Rouge je open-source blockchain protokol pro poukázky, jako jsou kupóny.

Projekt Rouge se snaží tyto problémy řešit mimo jiné narušením průmyslu digitálních kupónů, jak je známe u sítě Rouge – protokolu voucherů a sady inteligentních smluv. “Síť použije token Rouge (RGE) na blockchainu Ethereum,” řekl Christophe Le Bars, hlavní architekt v Rouge. “Bude také podporovat decentralizované aplikace (dApps) a přináší nové možnosti v slevových kuponech a lístcích.”

Řešení s otevřeným zdrojovým kódem vyzbrojí obchodníky pomocí voucherů odolných proti podvodům a nefalšovatelných poukazů a zároveň eliminuje potřebu rozsáhlých záznamů. Přijetí blockchainu tímto způsobem umožňuje obchodníkům kontrolovat a ověřovat jejich kampaně a budovat hodnotový ekosystém v digitálním světě. Hmatatelný, ověřitelný a nedůvěryhodný systém jim umožní poskytovat odměny tam, kde a kdy to uzná za vhodné.

Kromě slevových kupónů a poukazů, Rouge uvolňuje možnosti pro lístky na koncerty, poukázky na dovolenou a sportovní akce – prakticky každou situaci, kdy by uživatel musel bezpečně převádět certifikáty obsahující finanční hodnotu mezi účastníky trhu. Rouge plánuje prosazovat zavádění nové technologie v rekordním čase prostřednictvím partnerství s kamennými obchody, které vyvíjejí inovativní obchody s cash-back.

Nový věk kupónů, nabídek a vztahů

Rouge založil v říjnu 2017 společnost Naira d’Arcollières, která má bohaté zkušenosti v oblasti marketingu a práva. “To bylo na začátku blockchainové šílenství, kde jste začínali vidět decentralizované projekty objevující se všude,” řekl Christophe.

Naira a Christophe zahájili projekt s cílem ukázat skutečný případ použití pro aplikace na blockchainu Ethereum, které by mohly zefektivnit budoucnost digitálního marketingu usnadněním správy digitálních kuponů.

V květnu 2018 se Rouge zapojil do skupiny odborníků z oblasti techniky, financí a marketingu, aby se připojil k této věci, včetně odborníka na internetový marketing Mark Attwood, právníka rizikového kapitálu Padraig Walsh, vůdce mobilních kuponů Min Jang a odborníka na fintech a bezpečnost Bob Seeman . V červenci se k týmu připojil odborník na firemní finance Edward Cotler, který dříve působil jako viceprezident ve společnosti Goldman Sachs. Před Goldmanem Sachsem zastával Ed pozice v Deutsche Bank a Merrill Lynch.

V srpnu společnost Rouge oznámila partnerství s organizací POA Network, platformou založenou na Ethereum, která byla spuštěna v roce 2017 a nabízí otevřený rámec pro inteligentní smlouvy. Partnerství umožnilo Rouge poskytovat rychlé a efektivní řešení voucherů na blockchain. Od 1. srpna 2018 je Rouge v síti POA, což umožňuje účastníkům trhu vydávat a zabezpečovat přenos certifikátů.

“Migrace našich inteligentních smluv, nástrojů a aplikací k používání sítě POA proběhla za jeden týden bez větších obtíží, a to díky plné kompatibilitě sítě POA s Ethereum a týmu a komunitě odpovědných POA,” uvedl Christophe v Tisková zpráva ze dne 30. srpna 2018.

Podpora ekosystému decentralizovaných aplikací

Existuje řada případů použití pro Rouge, od elektronického obchodu a digitálního marketingu až po vývoj dApps s otevřeným zdrojovým kódem, který je oceněn mimo jiné svou odolností a průhledností..

Protože dApps jsou postaveny na neměnném blockchainu Ethereum, mohou vývojáři uzamknout hodnotu každého kupónu pomocí inteligentní kontraktační technologie. Na rozdíl od tradičních digitálních kupónů jsou ty na veřejné knize plně sledovatelné, ověřitelné a bezpečné. Nelze je falšovat a uživatelé mohou svou hodnotu uplatnit pouze jednou. Rouge lze s výhodou použít online nebo offline se zabezpečeným QR kódem, který představuje transakce na protokolu.

Rouge Network těží ze tří hlavních stran: Emitenti, kteří distribuují poukázky přímo nebo nepřímo; Doručitelé, kteří obdrží a nesou poukaz od Emitenta; a Distributoři, kteří dostávají provizi za distribuci poukázek Bearers.

Rogue protokol diagram

Rogue podporuje vzájemně prospěšný vztah mezi třemi hlavními herci.

Každý má jedinečné výhody. Nositelé, včetně široké veřejnosti, mají výhodu tím, že eliminují prodejní provizi obvykle získanou prostředníkem, což má za následek konkurenceschopnější slevy. Emitenti (značky a obchodníci) se těší každému viditelnému každému kupónu, který je vydán a uplatněn. Distributoři, včetně tvůrců obsahu nebo vydavatelů, těží z možnosti účtovat poplatek emitentům, kteří se snaží oslovit cílové publikum..

Rougeova dokumentační stránka již obsahuje řadu dApps, nástroje, příručky a knihovny, které ukazují, jak začít s protokolem. Ukázka kupónu například demonstruje základní pracovní postup kuponu a koncepty a pracovní postup popsané v bílé knize společnosti. Mini POS je naproti tomu prototypem postupu výplaty Rouge z pohledu emitenta kupónu..

Partnerství s kamennými obchody na hotovostních akcích

Christophe nám řekl, že největší překážkou, jíž čelí projekt Rouge, který postupuje vpřed, bude povzbuzování k přijetí protokolu. K překonání této výzvy společnost aktivně zapojuje potenciální obchodní partnery a poskytovatele tradičních řešení kupónů, kteří pomáhají demonstrovat schopnosti Rouge a budovat vzrušení..

“Jsme nadšeni, že můžeme pracovat s více než 50 aktivními butiky z cihel a malty a více v palubní trubce,” řekl zakladatel Naira d’Arcollières. “Již testují možnost použít Rouge k poskytování cash-back obchodů zákazníkům, kteří jsou součástí zvláštního klubu.”

Nabídka – ve které uživatelé Rouge jednoduše představí své telefony zaměstnancům, aby dostali dohodu o vrácení peněz – se blíží ke konci své testovací fáze Beta a brzy bude představena veřejnosti.

“Jsme opravdu nadšeni touto novou možností a budoucími příležitostmi, jako je tato,” řekl Christophe.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me