Platforma pro monitorování NetCrunch společnosti AdRem: Správa sítě a systémů je intuitivní a cenově dostupná po více než dvě desetiletí

TL; DR: AdRem, poskytovatel softwaru pro správu sítí pro firmy na celém světě, poskytuje komplexní, inteligentní řešení, která jsou intuitivní a cenově dostupná. Platforma NetCrunch Monitoring Platform společnosti pomáhá tisícům zákazníků ve více než 100 zemích spravovat jejich sítě pomocí inteligentních algoritmů k získání automatického přehledu. Se spolehlivým, škálovatelným přístupem založeným na softwaru je AdRem na misi poskytovat kompletní monitorovací nástroj, který je přizpůsobitelný individuálním potřebám klienta.


Pokud byste mohli krokem v čase prozkoumat technologickou scénu 80. a 90. let, pravděpodobně narazíte na Novell NetWare, dominantní operační systém pro sítě osobních počítačů v té době. Produkt, vyvinutý společností Novell, Inc., si vedl tak dobře, že společnost v podstatě zajistila monopol na síťové operační systémy.

V polovině 90. let Novell nadále ovládal trh a společnost zahájila řadu akvizic, jejichž cílem bylo odrazit začínající konkurenty, jako je Microsoft. V roce 1998, v rámci tohoto růstu, založil podnikatel Tomasz Kunicki AdRem Software pro vývoj produktů pro Novell NetWare. “V té době byl Novell tak rozzlobený,” řekl Michael Kulchisky, Sr. Systems Engineer, Solution Architect ve společnosti AdRem. “Nikdo nemohl předvídat, že by společnost brzy padla na svůj meč.”

Michael Kulchisky, Sr. Systems Engineer / Solution Architect, a logo AdRem

Michael Kulchisky, Sr. Systems Engineer, Solution Architect nám dal kopeček na AdRem.

Ale na podzim to dopadlo – a těžko. Do roku 2000 začaly Microsoft Active Directory a Exchange – oba podobné Novell NetWare – získat popularitu, nutit Novell neochotně vzdát se své dominance na trhu.

Přestože Novell možná potkal svou předčasnou smrt, AdRem rozhodně ne. “Šli jsme od mistrů v prostoru Novell k použití všech lekcí, které jsme se naučili o správě velkých podnikových infrastruktur, do vyvíjejícího se prostoru Microsoft,” řekl Michael. “A od té doby jsme tam byli.”

Dnes, soukromě vlastněná, samofinancovaná společnost, dodává softwarová řešení pro správu sítě podnikům po celém světě. Její monitorovací platforma NetCrunch nabízí rozsáhlé monitorování bez agentů, konfiguraci založenou na zásadách a nízkou režii. Jako poskytovatel spolehlivých, škálovatelných a přizpůsobitelných monitorovacích balíčků je cílem AdRem překonat očekávání zákazníků v oblasti správy sítí a systémů..

Škálovatelná řešení a zjednodušené konfigurace s nízkou režií

Michael řekl, že NetCrunch, který monitoruje prvky šířky pásma, dostupnosti, výkonu, služeb a toku provozu v reálném čase, byl navržen tak, aby zajistil inteligentní, jednoduchý provozní proces a snadnou konfiguraci za dostupnou cenu, mimo jiné klíčové výhody.

NetCrunch se snadno instaluje, bez požadavků nad Windows X64, 3 GB RAM a dvou jader. Monitorovací balíčky produktu – sady pravidel pro výstrahy, které definují metriky, spouštěče a pozorované události – navíc ukončily únavnou konfiguraci jednotlivých uzlů. Celkově je výsledkem rychlé, pohotové a škálovatelné řešení.

Operační tým v JA Ishikawa Densan Center, společnost pro správu systémů v Japonsku, se o těchto výhodách dozvěděl z první ruky, když nasadil NetCrunch pro monitorování své rozsáhlé sítě. Předchozí řešení společnosti pro monitorování sítě vyžadovalo, aby tým vytvořil více místních strojů a navigoval komplexní údržbu sledovaných uzlů. S intuitivním grafickým uživatelským rozhraním NetCrunch však byl tým schopen snadno monitorovat uzly. Tato platforma poskytuje ve srovnání s předchozím řešením JA Ishikawa Densan Center vyšší úroveň služeb a další funkce za výhodnější cenu..

Podle Michaela je flexibilita AdRem, zejména pokud jde o produkt a ceny, jednou z hlavních výhod společnosti. Uživatelé mohou začít s jakýmkoli produktem z rodiny NetCrunch a podle potřeby přidávat uzly nebo moduly. “Další věc, kterou jsme udělali, je, že jsme přišli s docela povoleným povolením – neprodáváme koblihy sypáním,” řekl Michael. “Jinými slovy, vůbec vás nikam nezatěžujeme.”

Poskytuje monitorování bez agentů a automatické statistiky

Potenciální zákazníci se vyzývají, aby si stáhli a nainstalovali server NetCrunch Platform Server a vyzkoušeli produkty NetCrunch po dobu 14 dnů po registraci na zkušební verzi. Během této doby mohou uživatelé volně přepínat mezi produkty a přidávat moduly.

Kromě toho poskytuje AdRem živé webové semináře, které ukazují, jak získat z NetCrunchu maximum. Relace pokrývají širokou škálu technických a licenčních otázek, se zvláštním zaměřením na konfiguraci založenou na pravidlech, správu stovek uzlů několika kliknutími, ovládání více rozhraní a řešení konkrétních potřeb.

AdRem je poháněn specializovaným týmem vývojářů s touhou po inovacích.

Relace také poukazují na to, jak vyniká NetCrunch ve srovnání s množstvím nástrojů pro monitorování sítě, které jsou nyní na trhu. Například NetCrunch podporuje monitorování většiny operačních systémů, včetně Windows, Mac OSX a Linux, bez agentů, což zákazníkům umožňuje vyhnout se použití SNMP v těchto systémech.

Platforma, která běží na Windows, je také velmi stabilní. Například jeden ze zákazníků AdRem, výrobce bot v Texasu, si nedávno uvědomil, že stejný software NetCrunch provozoval tři roky bez problémů. “To je to, co chceš,” řekl Michael. “Nikdo nechce systém, který musí hlídat.”

Recenze od uživatelů NetCrunch tyto prohlášení podporují. “Funkce, které odlišují NetCrunch od jiných řešení, jsou jeho schopnosti bez agentů a výkonný, přizpůsobitelný řídicí panel s pohledy na síť v reálném čase,” řekl zákazník Amir Fishler, vedoucí týmu systémových inženýrů ve společnosti Cellcom LTD.

Poskytování pokročilé vizualizace sítě podnikům po celém světě

NetCrunch se také liší od své konkurence ve schopnosti vizualizovat data a aktivně udržovat uživatele v povědomí o problémech. Například intuitivní ovládací panel je ideální pro prezentaci živých dat, widgetů a vlastních pohledů. Prostřednictvím nástrojů, jako je prohlížeč trendů, mohou uživatelé zobrazit více grafů představujících data nahromaděná programem NetCrunch.

Zobrazení Nevyřízená upozornění také pomáhá přeměnit data v přehledné informace, které uživatelům umožňují sledovat aktuální problémy sítě namísto třídění prostřednictvím protokolu historických upozornění. Na druhé straně zobrazení Souhrn zobrazuje rychlý přehled typů výstrah, které se vyskytly v určitém časovém období.

Tyto pokročilé možnosti vizualizace a výstrahy zkracují čas potřebný k detekci a zmírnění problémů. Zeptejte se lidí na Caribou Coffee, druhém největším nea franchisingovém řetězci kaváren v USA, který se obrátil na NetCrunch, aby zajistil kontinuitu podnikání.

Infrastruktura společnosti, která se skládá z podnikového ředitelství a více než 300 provozoven v terénu, je připojena přes rozsáhlou síť (WAN) používanou k získávání prodejních dat a zpracování zákaznických transakcí na vzdálených webech. Před NetCrunchem museli zaměstnanci upozornit tým Caribou IT na výpadky po telefonu, často v procesu ztrácí cenné příjmy.

Nasazením NetCrunch IT tým Caribou výrazně zlepšil strategii monitorování, kterou použil k určení hlavní příčiny poruch hardwaru a softwaru. Namísto zpožděných telefonních hovorů mohou správci sítě záviset na NetCrunch, aby mohli sledovat konfiguraci WAN pro všech 300 webů a automaticky vydávat výstrahy o výpadcích. Výkonné vizualizační nástroje NetCrunch také usnadnily identifikaci problémových oblastí, které by mohly ovlivnit výkonnost firmy.

„Jednou z našich základních hodnot v Caribou je, že„ zákazník je vždy na prvním místě, všechno ostatní čeká, “řekl Scott Ficek, ředitel informačních systémů v Caribou Coffee. “NetCrunch nám pomohl zajistit, že naše obchody obsluhují zákazníky nejprve a netrápí se výpadky sítě.”

Přístup založený na softwaru se zaměřením na inovace

Michael nám řekl, že AdRem je podporován specializovaným týmem vývojářů s vášní pro pokrok. “Jednou z šťastných věcí našeho vývojového týmu je to, že jsou úžasně netrpěliví – všechno se děje rychle,” řekl..

A generální ředitel Tomasz Kunicki je nepřetržitým zdrojem inspirace. “Když jste vedeni generálním ředitelem kódování, který je jedním z nejtalentovanějších intelektuálů, jaké jste kdy potkali, je tu vždy Pandorina tajná schránka, nevydané inovace,” řekl Michael.

Tento druh vynalézavosti je to, co přineslo AdRem v 80. a 90. letech minulého roku po zániku Novell a do prostoru Microsoft – a to je nepochybně to, co povede společnost k úspěchu pro příští generace.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me