JotForm: Intuitivní online tvůrce formulářů, který umožňuje podnikům efektivně shromažďovat a spravovat data

TL; DR: V roce 2006 byla Aytekin Tank softwarovým konzultantem, který chtěl nástroj, který by mu pomohl efektivněji vytvářet online formuláře. Když ho nenašel, rozhodl se vytvořit JotForm, nástroj, který uživatelům šetří čas tím, že rychle generuje robustní a intuitivní formuláře. Dnes všechny typy organizací – včetně škol, podniků a neziskových organizací – používají nástroje JotForm k vytváření zdrojů, aby šetřily zdroje. A společnost nadále vylepšuje své produkty posloucháním zpětné vazby a navrhováním funkcí zaměřených na správu dat.


Když Aytekin Tank pracoval v roce 2006 jako softwarový konzultant v New Yorku, hluboce opovrhoval kódováním online formulářů. Úkol byl stejně nudný jako časově náročný, takže Aytekin prohledal web zkratkou, ale nenašel žádná řešení. Těch několik stavitelů webových formulářů, na které narazil, bylo špatně vyrobeno a jejich použití bylo obtížné.

Zoufalství změnil na řešení založením JotForm, online platformy pro vytváření formulářů, která uživatelům poskytuje přirozené zkušenosti, které hledal. Zpočátku byl JotForm vedlejším projektem, když pokračoval v práci ve své denní práci.

Když však trávil dny v kanceláři a noci doma, začala se rozšiřovat uživatelská základna JotForm. Brzy se rozhodl soustředit na JotForm na plný úvazek. A toto rozhodnutí se vyplatilo.

Fotografie zakladatele JotForm Aytekin Tank

Aytekin Tank odstartovala JotForm poté, co byla frustrovaná nedostatkem online možností vytváření formulářů v roce 2006.

“Hledal jsem dobré intuitivní řešení pro vytváření formulářů.” Podílel jsem se na ošklivých stavitelích formulářů, ale věřím, že jsem konečně problém vyřešil. “ Aytekin řekl těsně před spuštěním JotForm.

Původní myšlenka spočívala v tom, že se vytvářely formy, které techničtí profesionálové neměli čas se sami vytvářet, ale více netechnických pracovníků se začalo přihlašovat k používání platformy. To ukázalo širokou přitažlivost služby JotForm.

“Výrobky byly tak přístupné, že je kdokoli mohl použít.” Aytekin si uvědomil, že každý potřebuje snadný způsob, jak shromažďovat informace organizovaným a efektivním způsobem, nejen kodéry, “řekl Chad Reid, viceprezident pro marketing a komunikaci společnosti JotForm. “Proto jsme začali naše nástroje uvádět na trh širšímu publiku.”

Dnes má JotForm více než 4 miliony uživatelů a každý den generuje přes 1 000 nových formulářů. Platforma je k dispozici ve 177 zemích a ve více než tuctu jazyků. A JotForm spoléhá na zpětnou vazbu od své globální uživatelské základny, aby mohl produkt dále vylepšovat.

JotForm: Společnost, která chápe hodnotu úspory času

Zatímco JotForm dělá sběr informací organizovanějším a efektivnějším procesem, nejcennějším přínosem, který přináší klientům, je čas. Vzhledem k nízké barvě vstupu společnosti JotForm mohou i nejnovější uživatelé používat své nástroje od začátku, aby se stali metodičtějšími ve způsobu shromažďování a ukládání dat..

„Snadné použití je důležité, ale řízení času je největší klíčovou výhodou JotForm. Například, pokud jediným způsobem, jak získat informace od potenciálních zákazníků nebo dlouhodobých klientů, je prostřednictvím e-mailové adresy, kterou jste zveřejnili na svém webu, bude uspořádání informací, které vám pošlou, spoustu potíží, “řekl Chad . “Ale pokud těmto lidem poskytnete přístup k jednoduché formě, je to snadné.”

Nástroje JotForm nakonec pomáhají lidem spojit se s ostatními, kteří mají potřebná data. Snižují také e-maily se zpětným a následným zpracováním, které plýtvají časem v tolika organizacích, což umožňuje pracovníkům soustředit se na cíle produktivity.

Jednou z nejúčinnějších a nejoblíbenějších funkcí JotFormu jsou nástroje pro integraci plateb. Umožňuje uživatelům služeb, jako jsou náměstí, PayPal, Stripe a BlueSnap, integrovat své objednávkové formuláře. Pomocí tohoto nástroje mohou podniky zpracovat platby v okamžiku odeslání, ať už jde o objednávkový formulář, darovací formulář nebo žádost. O vše se postará současně, což usnadňuje a zrychluje proces jak pro obchod, tak pro jeho zákazníky.

Robustní sada produktů JotForm má někdy překvapivé použití. Protože jsou tak snadno použitelné, dokonce i Čad zjistil, že nástroje společnosti mu pomáhají neočekávaným způsobem.

“Momentálně plánuji svatbu, takže jsem musel sbírat adresy od přátel a rodinných příslušníků.” Nejprve jsem si myslel: „Musím jim všem říct, aby mi poslali informace e-mailem,“ což by byl těžkopádný proces, “řekl. “Pak jsem si uvědomil, že nejjednodušším řešením bylo vytvořit formulář.” Jsem netechnický, ale stále mi to trvalo méně než dvě minuty. Odkaz jsem rozeslal všem a centralizoval všechny jejich informace na jednom místě, které se snadno sloučilo do jakéhokoli systému nebo tabulky. Problém je vyřešen.”

Nástroje pro každý typ organizace – od škol po podniky

JotForm nabízí jeden z největších výběrů bezplatných šablon dostupných online. Zákazníci najdou formuláře určené ke shromažďování podrobností o objednávce, zpětné vazbě a informacích o aplikacích pro téměř každé odvětví. Pokud společnost nenajde možnosti, které vyhovují jejím potřebám, je snadné vytvořit novou pomocí nástroje pro tvorbu formulářů JotForm pro přetahování.

A obrovské množství způsobů, jak produkty JotForm pomáhají uživatelům udržet Čad zaneprázdněný.

„Jako marketingový tým je naší největší výzvou, že je těžké určit jednoho typu uživatele. Naši zákazníci přicházejí odkudkoli. Jsou to neziskové organizace, které potřebují dárcovské formuláře a formuláře pro dobrovolníky. Jsou to školy, které potřebují formuláře pro zápis, a malé firmy, které potřebují formuláře pro vedení a zpětnou vazbu. Přestože jsme byli už déle než 13 let, typy podniků, které používají naše formy, stále rostou. “

Screenshoty šablon JotForm

JotForm nabízí specializované šablony pro mnoho průmyslových odvětví i jednotlivce a neziskové organizace.

To je důvod, proč společnost JotForm vybudovala tvrdý tým pro výzkum uživatelů, jehož úkolem je pomáhat zákazníkům provádět kvalitativní výzkum, namísto pouhého shromažďování dat. Tento přístup umožňuje JotForm vytvářet obsah, který je relevantní a užitečný.

Výzkumný tým uživatelů JotForm spolupracuje se svými klienty na tom, jak napravit body bolesti, přidávat nové výkonné funkce a navrhnout nejlepší možnou cestovní mapu produktu. Poté JotForm tyto informace kombinuje s údaji od svého týmu zákaznické podpory – včetně zpráv o chybách nebo nápadech na novou integraci.

Vždy vylepšujte produkty pomocí správy dat v mysli

Od doby, kdy společnost Aytekin založila společnost v roce 2006, bylo cílem společnosti JotForm usnadnit proces vytváření formulářů. Tím, že poslouchá zpětnou vazbu od svých individuálních, obchodních a neziskových klientů, společnost vynikla v této misi.

“To byl náš chléb a máslo.” Zeptali jsme se sami sebe: „Jak tento proces zrychlíme? Jak přidáme designové funkce, abychom je zjednodušili? “Aktualizace našich produktů se zaměřovala na zodpovězení těchto otázek,“ řekl Chad.

Fotka z JotForm Director of Chad Reid

Čad Reid s námi hovořil o mnoha případech použití JotForm.

V posledních několika letech se společnost začala ptát i na další otázky. Dnes je JotForm stejně zaujatý koncovým uživatelem jako zákazníky, kteří vytvářejí formuláře. Cílem je učinit vyplnění formuláře příjemným zážitkem, který zvýší míru odezvy.

V roce 2019 se plánuje společnost JotForm dozvědět více o tom, jak jsou informace shromažďovány prostřednictvím svých forem a jak je společnosti využívají.

“Chceme vědět, jak naši zákazníci analyzují data, jak je interně sdílejí a jak je používají k utváření rozhodnutí,” řekl Chad. “Mnoho našich plánů v letech 2019 a 2020 bude věnováno zodpovězení těchto otázek.”

Nejprve JotForm vyvinul nástroje, které usnadňovaly vytváření nových formulářů. Poté navrhl formy, které získaly nejlepší možnou míru odezvy. Nyní společnost buduje nové procesy, které zákazníkům pomohou získat maximum ze svých forem. Celý zážitek z JotForm, od chvíle, kdy noví uživatelé vytvoří své první formy, až do okamžiku, kdy budou jednat podle shromážděných údajů, bude i nadále plynulejší, jednodušší a efektivnější.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me