Jak program ACM a prestižní ocenění řídí vzdělávání a inovace v oblasti výpočetní techniky – představuje vítězné příspěvky v oblasti IT a informatiky

TL; DR: Asociace pro výpočetní techniku ​​(ACM) existuje již od úsvitu práce na počítači a zastřešuje poslání podporovat pokrok v oblasti informatiky. Tím, že svým členům nabízí přístup k nejmodernějším výzkumům z mnoha typů publikací, včetně knih, časopisů, časopisů a zpravodajů, ACM podporuje prostředí spolupráce a sdílení znalostí, aby usilovali o utváření budoucnosti IT oblasti. . Prestižní program ACM pro udělování cen je způsob, jak asociace vracet a uznávat ty, kteří se etablovali jako průkopníci v rozvíjejících se technologiích nebo neúnavně přispívali k celkovému poslání organizace. ACM vidí svět „kde výpočetní technika pomáhá vyřešit zítřejší problémy“ a jejich zadavatelé a členové pracují na tom, aby se tento svět stal skutečností.


Manuela M. Veloso je vedoucí katedry strojového učení a profesorka na škole informatiky na Carnegie Mellon University. Je široce uznávaná jako odbornice na umělou inteligenci (AI) a robotiku.

Společně se svými studenty vyvinula Manuela řadu samostatných robotů, včetně mobilních servisních strojů a týmů robotů, které sportují. Ve skutečnosti její fotbalové týmy RoboCup při mnoha příležitostech vyhrály mistrovství světa.

Pro její pokroky v strojovém učení byla Manuela nedávno jmenována členem Asociace pro počítačové stroje (ACM), organizace, která si klade za cíl rozvíjet informatiku jako profese. Nyní je jednou z mnoha vůdců v organizaci, která slouží k posílení kolektivního hlasu odborníků v oblasti informatiky podporou pouze těch nejvyšších standardů a uznávání technické dokonalosti..

Logo ACM

Sdružení pro výpočetní techniku ​​pracuje s cílem rozvíjet výpočetní techniku ​​jako věda a profese.

ACM již více než půl století uznává průkopníky jako Manuela za jejich přínos pro informatiku. Jejich nejvýznamnější ocenění, A.M. Cena Turing Award s sebou nese finanční prostředky ve výši 1 milionu USD a je známá v celém oboru pro ocenění jednotlivců, kteří trvale přispívali do svých oborů. ACM také nabízí členům přístup k publikačnímu programu, který rozvíjí spolupráci mezi profesionály a pedagogy a poskytuje celkové poslání propagace pokroku v oblasti informačních technologií, aby se dále věnovali počítačové komunitě..

Největší světová počítačová společnost pro výzkum & Vzdělávání se změní na 70

V roce 1947 byla ACM založena na setkání na Columbia University jako Eastern Association for Computing Machinery v reakci na rostoucí zájem o informatiku. Účelem organizace bylo podle původního oznámení o schůzce „pokrok ve vědě, vývoji, konstrukci a použití nového strojního zařízení pro výpočetní techniku, uvažování a další nakládání s informacemi“. V roce 1948, kvůli rostoucímu zájmu ze strany počátečních počítačových komunit, organizace upustila na východ od svého jména, aby se zabránilo geografickému omezení.

Konstituce skupiny představuje ACM jako „mezinárodní vědeckou a vzdělávací organizaci, která se věnuje rozvoji umění, vědy, techniky a aplikace informačních technologií.“ ACM si toho uvědomuje tím, že pracuje s cílem otevřeného šíření informací a udržování členů podle nejvyšších profesionálních a etických zásad.

Grafické znázornění členství v ACM

Inovativní členové ACM spolupracují na pozitivních změnách v informatice.

Původně bylo členství otevřeno všem stranám, které se zajímají o poslání organizace. To se změnilo v roce 1966, kdy ACM přijala odstupňované členství. Studenti, jejichž studium podporuje misi ACM, se mohou stát studentskými členy ACM. Profesní členství je k dispozici jednotlivcům, kteří mají bakalářský titul v oboru souvisejícím s technologiemi, nebo těm, kteří mají alespoň dva roky praxe v IT na plný úvazek. Senior Membership je otevřeno profesionálům, kteří mají alespoň 10 let zkušeností v oblasti IT a udržují nepřetržité členství v ACM minimálně pět let. Úroveň asociace Rozlišené členství se skládá z profesionálů s pěti roky nepřetržitého členství a 15 let zkušeností s výpočetní technikou.

Členové ACM mají nejcennější status členství, protože se uznává, že prokázali vynikající úspěchy v oblasti informatiky. Tito členové odrážejí klíčové poslání, které ACM od svého vzniku neztratí – vést pozitivní změny a zdokonalovat výpočetní techniku ​​jako věda a profese.

Program Eminent Awards vyznamenává úspěchy v oblasti informatiky & TO

Jedním ze způsobů, jak ACM podporuje pokročilé učení v IT, je uznání těch, kteří v této oblasti významně přispěli a dosáhli úspěchů. Organizace to dosahuje nabídkou několika ocenění:

 • DOPOLEDNE. Turing Award
 • Cena v oblasti výpočetní techniky
 • Ocenění za vynikající služby
 • Cena doktorské disertační práce
 • Cena IEEE CS Eckert-Mauchly
 • Cena Gordona Bell
 • Cena Grace Murray Hopper Award
 • Pařížská cena Kanellakis
 • Cena IEEE CS Kennedy Award 
 • Cena AAAI Allen Newell
 • Vynikající příspěvek do ACM
 • Cena politiky
 • Prezidentská cena
 • Cena za softwarový systém
 • Cena Atheny Lecturer Award
 • Cena doktorské disertační práce v Indii

V polovině roku 2016 ACM oznámila příjemce svých cen za rok 2015. Mezi nejvyhledávanější a nejctivější ceny patřily renomovaná Turingova cena, cena za práci na počítači a cena za vynikající služby. Úspěchy těchto oceněných jsou působivé a na nadcházející roky ovlivní informatiku.

Cena Turing 2015, Diffie & Martin: za příspěvky do kryptografie

V roce 2015 zvítězili Whitfield Diffie a Martin E. Hellman prestižní A.M. Cena Turingovy ceny za průlomový dokument z roku 1976 „Nové směry v kryptografii“. Tento výzkum představil myšlenku kryptografie veřejného klíče a digitálních podpisů, které jsou základem mnoha zabezpečených systémů dodnes.

Fotografie Whitfielda Diffieho a Martina E. Hellmana

Whitfield Diffie a Martin E. Hellman získali cenu Turing Award 2015 za průkopnickou práci v kryptografii.

Je to právě tento druh předního myšlení a inovací, který zaručuje renomovanou čest, jako je Turingova cena. Schopnost předvídat technologie nejen relevantní, ale zásadní více než 40 let do budoucnosti, není malým výkonem. Diffie a Martin propagovali kryptologii a položili základy pro moderní šifrovací technologie.

Cena v oblasti výpočetní techniky, Savage: Pro dopad na pole zabezpečení sítě

Nejnovější cenu za cenu v oblasti výpočetní techniky získal Stefan Savage za výzkum v oblasti zabezpečení sítě a soukromí. Savage vysvětlil, že IT profesionálové by měli vnímat útoky i útočníky jako součást integrovaného technologického a společenského ekosystému. Tyto zásady použil ve svém úsilí bojovat proti spamu.

Fotka z Stefan Savage

Stefan Savage získal cenu ACM v oboru Computing za výzkum v oblasti zabezpečení sítě a soukromí.

Savage uznávané moderní přístupy k řešení hrozeb se podobaly spíše léčbě symptomů nemoci než zkoumání základních příčin. Získal Cenu v oblasti výpočetní techniky za vidění většího obrazu – který zahrnuje spíše kulturní a ekonomické struktury než pouze technologické.

Ocenění za vynikající služby, Perrott: Pro řízení iniciativ eScience

V roce 2015 byla cena za významnou službu udělena profesorovi Ronovi Perrottovi. Získal uznání za to, že byl účinným obhájcem paralelních a gridových počítačů v Evropě od 70. let 20. století.

Fotka z Ron Perrott

Cena ACM 2015 Distinguished Service Award byla udělena Ronovi Perrottovi za jeho obhajobu v paralelní a gridové práci.

Perrott také vedl vývoj programů, které vedly ke zvýšení mezinárodní účasti na konferencích o informatice. Je vynikajícím kandidátem na ocenění Distinguished Service Award, protože jeho příspěvky podporují stejnou filosofii spolupráce a postupu jako hlavní poslání ACM..

Publikační program je nejlepší & Nejjasnější pro další rozvoj průmyslu

ACM nabízí řadu publikací, které předvádějí nejnovější výzkumy, oznamují nejnovější objevy, poskytují praktická řešení a podávají zprávy o aktuálních událostech. Díky reputaci ACM a filozofii progresivního myšlení přitahují to nejlepší a nejjasnější z celého odvětví, aby přispěli do jejich publikačního programu.

Články publikované v časopisech ACM jsou recenzovány a mají špičkový výzkum. Asociace publikuje sborník z konference, který dává členům nahlédnout do práce, kterou v současné době vykonávají IT pedagogové a profesionálové.

ACM také vydává časopisy, knihy a informační bulletiny v tištěné i elektronické podobě. Tyto publikace mají široký dosah a pokrývají více oborů v oblasti informačních technologií. Digitální knihovna ACM funguje jako skladiště pro fulltextové články a literaturu pokrývající odvětví informatiky.

Fotografie publikací ACM a digitální knihovny

Publikační program ACM vybízí odborníky z různých oborů IT, aby přispívali do své rozsáhlé banky znalostí.

Jako další způsob, jak nalákat odborníky, aby publikovali v asociaci, flexibilní pravidla autorských práv ACM umožňuje autorům vybrat si z celé řady možností práv. Tímto způsobem mohou někteří autoři publikovat své vlastní blogy a distribuovat svou práci na jiné kanály. ACM neomezuje volný tok informací z politiky vlastního zájmu na vlastní průkopnický výzkum.

Inspirující profesionálové k inovacím ve výpočetní technice

Jak jednou poznamenal Arthur C. Clarke, „Jakákoli dostatečně pokročilá technologie by byla nerozeznatelná od magie.“ V jistém smyslu jsou členové a ocenitelé ACM obviněni z toho, aby se tato magie stala skutečností prostřednictvím neustálých inovací v jejich oborech.

ACM existuje na podporu pokroku v oblasti informačních technologií. Proto jsou lidé jako Manuela Veloso pro program tak důležití. Nyní, když Google dělá AI klíčovou součástí jejich klíčových nabídek, může přinést své odborné znalosti v oblasti strojového učení do organizace.

Během své práce Manuela identifikovala čtyři klíčové pokroky v AI v posledních letech:

 • Pozoruhodný pokrok v automatizaci agentů
 • Schopnost systémů se učit politiku prostřednictvím průzkumu
 • Vzhled IBM Watson na Ohrožení!
 • Úsilí zpracovávat smyslové informace ke zlepšení kvality života ve městech

Tyto zálohy jsou nyní součástí historie a přidávají se k rostoucímu seznamu toho, jak ACM a jejich členové používají výpočetní techniku ​​k řešení zítřejších problémů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me