Jak Intel Data Center Manager a Virtual Gateway pomáhají týmům IT šetřit peníze, optimalizovat infrastrukturu a odstraňovat problémy na dálku

TL; DR: Odemknutí informací z infrastruktury již ve vašem datovém centru, inovativní sada rozhraní API a pluginů od společnosti Intel® poskytuje sledování výkonu a tepla v reálném čase bez změny stávajícího hardwaru. Správce datových center vám pomůže spravovat spotřebu energie a provozní náklady a zefektivnit tak provoz datového centra. S další diagnostikou z doprovodného nástroje Virtual Gateway můžete prodloužit životnost hardwaru odkudkoli.


Jak znepokojující je získat překvapivě vysoký účet za elektřinu? Otevřete obálku, uvidíte vyšší počet, než jste čekali – a nemáte ponětí, kde jste využili další sílu. Když s termostatem bojuje více lidí a některé místnosti běží tepleji než jiné, můžete utratit více, než jste plánovali, teplem, zatímco spolubydlící mají otevřené okno.

Pokud by váš domov byl datovým střediskem, Intel by vám mohl sdělit, kde přesně jsou problémy. Jejich nástroje Data Center Manager (DCM) se napojují na již existující senzory a vybavení architektury, aby poskytovaly metriky spotřeby energie a tepelného výkonu v reálném čase.

Tyto informace pomáhají provozovatelům datových center snižovat náklady a prodlužovat životnost infrastruktury automatizací sběru dat a prezentací pohledů na ideální provozní podmínky a konfigurace, uvádí Jeff Klaus, generální ředitel řešení datových center..

“S touto obrovskou investicí chcete co nejvíce datových bodů, protože pokud existuje problém, chcete přesně vědět, kde to je,” řekl. “Bereme jeden účet za elektřinu, který dostanete od vašeho domu nebo datového centra, a rozdělíme ho na co nejvíce malých kusů.”

Rozhodnutí společnosti Intel používat software k získání vyšší hodnoty z hardwaru

Jeff uvedl, že společnost Intel si je vědoma potřeby informací o spotřebě energie a správě infrastruktury a uvědomila si, že jejich růst a podíl na trhu závisí na více než pouhém vyřazení výkonných hardwarových komponent..

“Musí to být kombinace toho, co vhledy a schopnosti můžeme poskytnout, nejen schopnost počítat,” řekl. “Jaká vylepšení můžeme udělat, aby bylo celkové řešení pro zákazníka cennější?”

Portrét Jeffa Klause a skupinový záběr týmu DCM

Jeff Klaus a tým Data Center Manager poskytují řešení pro maximalizaci efektivity infrastruktury.

Podle Jeffa Intel někdy vydá program s otevřeným zdrojovým kódem s novými funkcemi, aby mohl měřit zájem. Vedoucí představitelé společnosti Intel investovali do malého týmu, aby vytvořili a podporovali soupravu pro vývoj softwaru nebo sadu rozhraní API, aby zefektivnili proces vkládání DCM do stávajících rozhraní.

Správce datového centra využívá existující infrastruktury

Jeff řekl, že pro hardwarovou společnost tak renomovanou jako Intel, která investuje do softwarového řešení, musí mít program prokazatelný dopad na platformu čipových sad, procesorů, řadičů síťových rozhraní, integrovaných obvodů a flash paměti..

“Schopnost softwaru extrahovat hodnotu z hardwaru je často příčinou speciální omáčky nebo diferenciace,” řekl. “Každé dva až tři roky přicházíme s novou sadou funkcí platformy s více přístroji a více schopnostmi nahlédnout za roh do hardwaru a vidět, co to dělá, jako nikdy předtím.”

Jeff řekl, že stále často naráží na zákazníky z velkých společností, které si nejsou vědomy, že DCM může poskytnout data ze serverů, které již běží v jejich datovém centru. Výrobci s komponentami Intel, jako jsou Dell, HP a Lenovo, možná nebudou fungovat jako diferenciace produktu DCM, ale Jeff řekl, že hardware vytvořený po roce 2007 musí alespoň některá data sdílet.

“Už jste to koupili,” řekl. “Nemusíte kupovat nic jiného.”

Uživatelé rozšiřují Správce datových center na automatizaci a monitorování aplikací

Jakmile se zákazníci a partneři seznámí s DCM, Jeff řekl, že vylepšují a přidávají do nástrojů, aby přizpůsobili funkčnost konkrétnějším potřebám..

Některá použití DCM se proměnila ve sledování výkonu aplikací a sofistikovanějších aplikací toho, jak hardware a software spolupracují.

“Stává se stále automatizovanějším,” řekl o platformě. “Opravdu jsem si nemohl představit úroveň využití před několika lety, ale je docela vzrušující vidět, co s tím lidé udělali.”

Jak monitorování výkonu a tepla v reálném čase snižuje provozní náklady

Namísto ručního shromažďování informací a kontroly výkonových senzorů každý týden desítky osobohodin, DCM automatizuje a centralizuje sběr dat. V závislosti na infrastruktuře může DCM přesně určit požadované informace.

“S našimi daty můžeme jít opravdu, opravdu malí,” řekl Jeff. “Můžeme se dostat do bodu, kdy je to užitečné jen pro skutečné geeky.”

Jedním z běžných doporučení, které Jeff vidí z dat DCM, je zvýšit teplotu v datových centrech a minimalizovat náklady na chlazení.

“Nedívej se na starou školu, jak dělat věci, a udržovat ji na teplotě, která je zbytečná,” řekl. “Máte více datových bodů než kdy jindy, takže jen extrahujte tato data a dejte si větší důvěru, abyste mohli zvýšit teplotu a snížit své náklady na klimatizaci.”

Odtud může tým DCM nastavit prahové úrovně a implementovat algoritmy, aby se pokusil předpovídat teploty a upozornit operátory datových center na možné problémy.

Správce datového centra se učí jazyky pro komunikaci napříč OEM

Všichni výrobci hardwaru se řídí specifikacemi rozhraní Inteligentní platforma pro správu nebo IPMI, aby vykazovali metriky výkonu nezávisle na CPU, firmwaru nebo operačním systému hardwaru. Každá značka přizpůsobuje své krmivo IPMI mírně odlišením svých produktů.

Jeff označil DCM za „živý, dýchající organismus jazyků“, který shromažďuje různé zdroje IPMI ze serverů, napájecích zdrojů, paměťových zařízení a teplotních senzorů. S vydáním dalších produktů a platforem se rozšiřuje knihovna jazyků DCM.

DCM poskytuje zjednodušený datový zdroj pro manažery výkonu infrastruktury a aplikací pro interpretaci nebo připojení k rozhraní správy zařízení. Řešení mimo pásmo má svůj vlastní mechanismus zjišťování k nalezení síťových zařízení a jazyků.

“Jestli někdy existuje systém, se kterým nemůžeme komunikovat, s tím druhem v rohu, podíváme se na to a řekneme:” Jaký je tvůj jazyk? “Řekl Jeff. “Přidáme to do naší knihovny, takže hodnota produktu je opravdu schopnost udržovat aktuální knihovnu.”

Případy pomáhají interpretovat data ke zvýšení efektivity a hustoty stojanu

Tým DCM namísto metriky dumpingové infrastruktury u operátorů bez kontextu vymýšlel tým DCM způsoby, jak informace zabalit do případů použití a zasvěcených poznatků..

Případy použití – které dodávají videa, bílé knihy a případové studie – ukazují šest nejčastěji vylepšených oblastí provozu: správa pracovní zátěže, hustota stojanu, identifikace serverů duchů, vyhýbání se katastrofám, tepelné profily a správa napájení.

“Případy použití skutečně pomáhají lidem interpretovat technologii tak, že COO nebo někdo, kdo platí účty, opravdu chápe, jak jim to může pomoci,” řekl Jeff..

Vzdálená diagnostika a odstraňování problémů s virtuální bránou

Po úspěchu DCM se partneři Intelu zeptali Jeffa, zda jeho tým může získat další užitečné informace. Po spuštění vzdálené relace mohl Jeffův tým přistupovat k protokolům a datům BIOSu a monitorovat tak metriky stavu systému.

Doprovodný produkt DCM, Virtual Gateway, je sada rozhraní API, která umožňují operátorům datových center napojit se na tyto zdroje pomocí rozhraní KVM (keyboard-video-mouse).

“Ne mnoho operátorů datových center chce přidat další hardware, pokud mu mohou pomoci,” řekl Jeff. “Byli jsme schopni dosáhnout zhruba stejné sady schopností prostřednictvím stávající sítě a nemuseli jsme přidávat další hardware.”

Týmy Intelu tlačí na efektivitu mimo Správce datových center

S týmem DCM v „údržbovém režimu“ mezi vydáním platformy, Jeffův tým zkoumá Rack Scale Design, aby dále zvýšil efektivní využití výpočetních prostředků.

“DCM vám pomůže začít pochopit, kolik máte nedostatečně využívanou infrastrukturu, ale Rack Scale Design vám opravdu umožňuje zorganizovat to, co je skutečně potřeba, aby se velikost mohla přizpůsobit typům pracovního vytížení vašeho cloudového prostředí nebo obchodní poptávky,” řekl Jeff . “Opravdu se zapíná pouze to, co potřebujete pro výpočet, síť a úložiště, aby bylo možné tuto pracovní zátěž dokončit co nejefektivněji.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me