ENERGY STAR – na misi propagující ekologická a energeticky účinná datová střediska v USA

TL; DR: V roce 1992 představila americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) první řadu produktů označenou ENERGY STAR, která zahrnovala ekologické verze počítačů a počítačových monitorů šetrné k životnímu prostředí. Program ENERGY STAR od té doby rozšířil svou stopu a nyní uděluje svou známku schválení ekologickým technologiím od výrobků pro domácnost až po uhlíkově neutrální komerční budovy. Jako jeden z největších spotřebitelů energie v digitálním věku se datová střediska dlouhodobě zaměřují na program. A dnes normy ENERGY STAR o ekologicky šetrných postupech úspory energie vedou k efektivnějším datovým centrům, což pozitivně ovlivňuje životní prostředí a spodní linie poskytovatelů hostingu a jejich zákazníků..


Jak již název napovídá, Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) je pověřena prosazováním standardů provozu šetrných k životnímu prostředí organizacím v USA. V roce 1992 agentura spustila program ENERGY STAR jako samoregulační program, ve kterém společnosti mohly dobrovolně srovnávat účinnost svých vyráběných produktů i vnitřního vybavení..

Výrobky, které splňují vysoké standardy ENERGY STAR, jsou oceněny pečetí programu – symbol, který spotřebitelé nyní považují za vrchol účinnosti a ekologicky odpovědných obchodních praktik. Kromě běžných technologií zaměřených na spotřebitele ENERGY STAR nastavuje specifikace pro řadu produktů používaných v datových centrech, včetně serverů, úložišť, velkých síťových zařízení a nepřerušitelných zdrojů napájení.

S podporou EPA a Ministerstva energetiky (DOE) poskytuje ENERGY STAR spolehlivá data, o kterých mohou podniky zaměřené na IT přijímat informovaná rozhodnutí, která nejen snižují emise, odpady a znečišťující látky, ale také šetří peníze.

Přibližně před sedmi lety prošel program ENERGY STAR významnou procedurální změnou. Do roku 2010 by výrobci testovali zařízení bez jasně definovaných požadavků na laboratoře nebo certifikace, zasílali data EPA a podepsali prohlášení, aby byla zajištěna autentičnost. ENERGY STAR dnes spolupracuje s laboratořemi a poskytuje nejpřesnější a nejaktuálnější informace o energetické účinnosti produktů, komerčních budov a datových center..

Vývoj standardů účinnosti podporovaných vládou od roku 1992

Společnost ENERGY STAR byla založena úřadem EPA Johnem Hoffmanem v roce 1992 a byla vytvořena s cílem reagovat na vzestup technologických trendů. Vznikal internet, moderní mobilní telefony a osobní digitální asistenti. Počítače byly integrovány do rostoucího počtu produktů a domácností a environmentální povědomí dosáhlo historického maxima díky nedávnému zřízení IPCC (Mezivládního panelu pro změnu klimatu) v roce 1988.

Doprovázelo to několik zákazů sloučenin poškozujících ozon, jako jsou CFC. ENERGY STAR zahájila svá hodnocení u tiskáren a dalších produktů souvisejících s počítačem a poté v roce 1995 expandovala na systémy vytápění a chlazení, následovala řada dalších kategorií produktů v následujících letech.

Zatímco alternativní zdroje energie jsou pomalu přijímány, většina elektráren běží na fosilní paliva, která zanechávají hlubokou uhlíkovou stopu. Výsledkem je, že cílem programu ENERGY STAR, společně s dohodami EPA a DOE, je pomoci organizacím závislým na ropě vytěžit maximum z chybného, ​​ale dlouho zavedeného systému..

Znepokojení nad emisemi skleníkových plynů, rostoucími náklady na elektřinu a bezpečnou likvidací neobnovitelných nebo potenciálně nebezpečných materiálů – jako jsou baterie, plastové pouzdra a vakuové trubice – znamenalo, že by podniky i veřejnost musely být vzdělávány v oblasti energetické účinnosti. Posouzením referenčních hodnot spotřeby energie pomáhá ENERGY STAR určit, které produkty a budovy spotřebovávají nejnižší množství energie – a tedy nejméně množství fosilních paliv..

ENERGY STAR společně s více než 18 000 partnery pomohly americkým podnikům a domácnostem ušetřit za účty za energii 430 miliard dolarů a také přijmout čistší technologii s výrazným snížením emisí.

Vyvíjí se spolu s novými požadavky trhu poháněného technologiemi

Zatímco program ENERGY STAR začal testováním počítačových produktů a systémů vytápění / chlazení, počet kategorií a programů v rámci jeho působnosti se rychle rozšiřoval.

„Většina lidí považuje označení ENERGY STAR za něco, s čím se setkávají na produktech orientovaných na spotřebitele,“ řekl mluvčí ENERGY STAR. “To zvětšilo naši viditelnost a učinilo nás velmi úspěšnými.”

S postupujícím vývojem technologií se vyvíjely nové standardy účinnosti a program ENERGY STAR se rozšířil o hodnocení širších kategorií produktů, včetně vybavení IT. Dalekosáhlý vliv programu ENERGY STAR se i nadále rozšiřuje téměř ve všech odvětvích – každé zařízení, které pracuje na elektřině, má potenciál ke zlepšení.

Mluvčí programu nám řekl, že jedním z nejvýraznějších posunů programu ENERGY STAR byl překvapivý nárůst počtu komerčních produktů, které hodnotí – jmenovitě zařízení velkého rozsahu datových center. Mezi nově přidané kategorie produktů patří paměťová média, podnikové servery, síťová zařízení a nepřerušitelné zdroje napájení.

“To jsou věci, které firmy kupují,” řekl.

Protože téměř každý moderní podnik má také online přítomnost, příslušné webové stránky budou poháněny neustále fungující infrastrukturou, protože alternativou ke stálému napájení je devastující prostoje. Mnoho hostitelů proto zvolilo ekologický přístup s ohledem na rostoucí environmentální obavy a rostoucí náklady na energii.

“Datacentra jsou skvělým příkladem toho, jak můžeme zaujmout holistický přístup,” řekl mluvčí. “Můžeme vám nabídnout tipy na použití, HVAC a vytápění a chlazení, abychom zvýšili účinnost.”

Pokrok v oblasti ekologických postupů ve prospěch životního prostředí a průmyslu

Kromě hodnocení řady zařízení a periferií ENERGY STAR hodnotí také celé domácnosti a komerční a průmyslové budovy, přičemž přiřazuje skóre na stupnici od 0 do 100. Budovy s ratingem nejméně 75 se kvalifikují pro logo ENERGY STAR. Podniky mohou snadno vypočítat svá skóre online pomocí nástroje Portfolio Manager.

Skóre se počítají ve vztahu k umístění, velikosti, hodinám provozu, celkové odměřené energii a vypočítanému zdroji EUI. Pro velké organizace mohou tyto výpočty pomoci diagnostikovat potenciální problémy, jako jsou vadné vybavení nebo nedostatečně výkonné nebo špatně zapojené budovy. Zařízení, která fungují efektivně – zejména v průmyslové kategorii – těží z nižších nákladů a plynulejšího provozu a zároveň pomáhají snižovat dopad na životní prostředí.

V oblasti IT by zapojení ENERGY STAR mohlo mít podobu hodnocení konkrétních produktů, budov datových center nebo dokonce vzdělávat partnery o osvědčených postupech souvisejících s energií.

“Datacentra jsou vysoce sofistikované operace s obrovskými účty za elektřinu,” řekl mluvčí. “Obvykle budou mít personál, jehož celou prací je zajistit, aby bylo vše energeticky účinné.”

Zatímco typická datová centra jsou již motivována k energetické účinnosti, struktura vestavěných serverů má tendenci se soustředit na surovou energii a hladké operace. Proto je v rámci programu ENERGY STAR spuštěna informativní kampaň, která má usnadnit přechod na vyšší účinnost se seznamem malých kroků, doprovázeným sadami nástrojů a online zdroji..

Budoucnost: Uplatňování strategií napříč energií na velká datová centra

Přestože je program ENERGY STAR zcela dobrovolný, snaží se EPA co nejvíce podporovat osvědčené postupy. Kvůli rostoucím obavám o účinnost a dostupnost čisté energie byl program ENERGY STAR hnací silou širokého přijetí nízkoenergetického domácího a kancelářského vybavení, jako jsou žárovky, televizory a PC..

Jak se technologie vyvíjí, obecně vyhovuje stále účinnějším standardům stanoveným v programu ENERGY STAR, jak je patrné z mnoha monitorů, notebooků a dalších zařízení s pohotovostními režimy s nízkou spotřebou.

Mluvčí organizace řekl, že se chystá do budoucna účastnit se dalších obchodních výstav a konferencí na podporu nového energetického programu ENERGY STAR..

“Úspěšně jsme pracovali s nástroji na stimulaci produktů ENERGY STAR,” řekl. “Hledáme způsoby, jak to aplikovat v datovém centru.” Utility hledají velkou rybu – datacentra hostovaná ve velkých budovách. “

Kromě přímých pobídek získaly výrobky a budovy s certifikací ENERGY STAR státní pečeť, která značně zlepšuje pověst značky a důvěru – zejména v myslích technologických nadšenců šetrných k životnímu prostředí.

Program ENERGY STAR, který byl vytvořen za účelem zmírnění hromadění emisí uhlíku a vysokých nákladů na energii, je jednou z nejlepších a nejuznávanějších iniciativ pro hodnocení energetické účinnosti. Vybavením výrobců, spotřebitelů a IT odborníků průhledností v oblasti spotřeby energie jim ENERGY STAR ušetřil miliardy dolarů v provozních nákladech a velké množství emisí CO2.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map