Řešení Blacknight: Téměř dvě desetiletí poskytování komplexních služeb hostingu a domén pro malé a střední podniky a organizace na úrovni celého světa

TL; DR: Společnost Blacknight Solutions byla založena před 20 lety na jediném serveru a stala se největším poskytovatelem služeb v oblasti hostingu a registrace domén v Irsku a nyní se může pochlubit více než 75 000 zákazníky ve 130 zemích po celém světě. Společnost Blacknight se liší tím, že provozuje svou vlastní výkonnou síť typu end-to-end, která společnosti umožňuje nabízet řadu služeb, včetně sdílených, e-mailů, VPS a vyhrazeného hostování serverů pro podniky jakékoli velikosti – od malých začínajících podniků až po nadnárodní podniky. Využitím konzultačního přístupu k péči o zákazníka zajišťuje Blacknight svým partnerům odchod s hostitelskými službami, které splňují jejich specifické potřeby a obchodní cíle. A s odhodláním vyvíjet technologie spolu s průmyslovými trendy je společnost Blacknight připravena i nadále pomáhat začínajícím podnikatelům a zavedeným podnikům vysílat jejich značky do budoucnosti.


Na riziko randění se si dobře pamatuji na konec 90. let. Los Del Rio’s Macarena a popové písně Spice Girls dominovaly Billboard Top 40 a lidé se teprve začínali připojovat k rozvíjejícímu se webu prostřednictvím telefonického připojení na objemných stolních počítačích. Byl to zvláštní čas, ale technologie, které vyšly z tohoto období, by změnila způsob, jakým svět interaguje a podniká..

Michele Neylon, který seděl na okraji rostoucích webových technologií a lepších širokopásmových připojení, která přišla na přelomu století, se ocitl v Irsku, kde navrhoval webové stránky pro malé podniky. V té době bylo v zemi jen velmi málo hostingu kvůli velkým nákladům na infrastrukturu a Michele byla nucena pronajmout si prostor s hostitelem umístěným v Severní Americe.

“Začal jsem mít problémy s hostingovou službou,” řekla Michele. “Musel jsem si vybrat mezi tím, jak nechám své klienty dolů, nebo hledám nějaký jiný typ řešení hostingu.”

Nechtěl zklamat své těžce vydělané zákazníky, Michele se rozhodl koupit svůj první dedikovaný server a poněkud náhodou založil hostující společnost Blacknight Solutions.

Headshot Michele Neylona a logo Blacknight

Zakladatelka Michele Neylonová nám řekla, jak Blacknight pomáhá podnikům budovat webové prezentace téměř 20 let.

“Rád bych vám předal příběh nějaké komplikované mise pro založení společnosti, ale realita je taková, že to bylo více náhodné, než se plánovalo,” řekla Michele. “A nyní máme prostor v několika datových centrech po celém Irsku.”

Dnes je Blacknight největším irským webovým hostitelem a registrátorem domén a navštěvuje více než 75 000 zákazníků ve 130 zemích po celém světě. Společnost se odlišuje od konkurence prostřednictvím výkonné sítě typu end-to-end, rozmanité nabídky produktů a schopnosti jednat s obratností při přizpůsobování se změnám v průmyslu. To je ve spojení s konzultačním přístupem, který zákazníkům dává řešení, která potřebují k přímému a pozitivnímu dopadu na provoz a výnosy, důvodem, proč se tolik podniků – od malých online obchodů typu „maminka a pop“ po velké globální podniky – obrátilo na Blacknight k napájení svých weby.

Zůstaňte konkurenceschopní díky vývoji technologií

Od svého založení Blacknight spolupracovala s misí přizpůsobit svá řešení dobám. Michele nám řekl, jak odlišná byla krajina, když založil společnost.

“V 90. letech nebyl přenosný počítač opravdu přenosný.” Kdybyste kolem dne něco takového nosili, rozložili byste si rameno, “vtipkoval. “Připojení byla pomalá a většina webových stránek obsahovala pouze statický obsah.”

Poptávka spotřebitelů a technologický vývoj rostly společně v tandemu a hostitelé se museli řídit tím. Podle Michele, jakmile se věci začaly zrychlovat a svět se stal mobilnějším, bylo nutné, aby se Blacknight přizpůsobil.

“Na straně hostování jsme všichni museli změnit to, co děláme, abychom tomu vyhověli,” řekl. “Hardware, který jsme vložili, pokud jde o počet procesorů, jak rychle jsou, kolik fyzické paměti RAM vkládáte na servery, požadavky na místo na disku – vše se vyvinulo.”

A právě díky této odhodlání zůstat na špičce si Blacknight dokáže udržet krok s průmyslem.

Diferenciace: Výkonná síť, více produktů a obratnost

Ačkoli je to podle Michele skromná společnost s 50 zaměstnanci, to je to, co dělá Blacknight tak silným, když se postaví proti svým větším bratrancům v hostitelském prostoru. Michele nám řekla, že Blacknight nemusí mít hluboké kapsy společností, jako GoDaddy nebo Rackspace, ale společnost je stále schopna konkurovat kvůli své obratnosti.

“Možná nebudeme mít k dispozici miliony dolarů na marketing nebo na nákup nového lesklého hardwaru,” řekl. “Ale nemusíme se zabývat ani složitým byrokratickým rozhodovacím procesem.” Pokud se rozhodneme něco udělat, uděláme to. “

Dalším velmi významným faktorem úspěchu společnosti Blacknight a toho, proč je schopna tak dobře sloužit svým zákazníkům, je výkonná síť, kterou společnost udržuje. Zatímco společnost Blacknight zadává napájení a chlazení externím datovým střediskům, společnost provozuje svoji vlastní síť.

“Provozujeme naši síť od začátku do konce,” řekla Michele. “Vlastníme všechny servery, stojany a přepínače, zatímco jiné společnosti se spoléhají na poskytování třetích stran třetím stranám.”

Tento typ centralizované kontroly umožňuje společnosti Blacknight nabízet řadu služeb, které se podle potřeby zákazníka týkají. Společnost mimo jiné nabízí sdílenou uživatelskou základnu, e-mail, VPS, dedikovaný server a hostování kolokací.

“Někteří klienti si nás vybírají, protože jsme schopni zajistit širokou škálu toho, co hledají,” řekla Michele. „Doména je doména a nezáleží na tom, kde ji získáte. Diferenciace se bude pohybovat kolem ostatních služeb, které nabízíme. “

Výsledkem je, že Blacknight funguje jako druh komplexního obchodu pro podniky, které se k němu obracejí kvůli různým řešením. Podle Michele nabízí nabídka služeb a jejich interakce se zákazníky velký rozdíl.

“Irský přízvuk také pomáhá,” vtipkoval Michele. “Přiznejme si to.” Zákaznický servis s irským přízvukem není to nejhorší na světě. “

Prezentace konzultačního přístupu založeného na potřebách k zákaznickému servisu

Při překročení přízvuku nám Michele řekla malého klienta, který prostě potřebuje jednu doménu, web a několik e-mailových adres si vybere Blacknight kvůli své spolehlivosti a pohotové podpoře. Podle Michele však Blacknightovi opravdu pomáhá vyniknout konzultační přístup k zákaznickému servisu a prodeji.

Pro větší společnosti, které hledají řešení hostingu, Blacknight není ve hře, jen aby prodal. Tým se místo toho snaží porozumět svým partnerům a poskytnout jim přesně to, co potřebují k plnění svých obchodních misí.

“Někteří klienti k nám přijdou a řeknou, že potřebují zvláštní službu, a my si sedneme a bavíme se s nimi,” řekl. “Chceme se dozvědět o tom, čeho se snaží dosáhnout a čeho upřednostňují, než jim prodají něco, co nepotřebují.”

Michele použila jako příklady redundanci a bezpečnost. Pokud se klienti přiblíží k Blacknight s představami, že potřebují vrstvu po vrstvě záloh a zabezpečení, tým projedná, jakým směrem je nejlepší, aby klienti neutrácel peníze za tunu zbytečných funkcí..

„Umožnit tuto konverzaci s klienty a říct jim, že to vlastně nepotřebují nebo je to velmi užitečný dialog. Je to něco, co děláme, “řekl. “Náš prodejní tým spolupracuje s našimi technickými týmy, aby zajistil, že řešení, které nabízíme, je vhodné.”

Udržet prst na pulsu tržních trajektorií, aby zůstal konkurenceschopný

Blacknight prošla dlouhou cestu od svých skromných začátků zaměstnávání pouze jednoho serveru. A stejně jako vkus hudby se změnil od dob Macarena, technologické prostředí také představuje mnohem odlišné prostředí. Michele nám řekla, že úkolem Blacknight je držet krok s těmito změnami, aby zůstala konkurenceschopná.

“Hostitelské společnosti musí přemýšlet o tom, co je další, a kam trh směřuje,” řekl. “Cloud evidentně roste a my se budeme muset v příštích několika letech obávat věcí, jako je neutralita sítě.”

Michele se chová jako volená předsedkyně koalice internetové infrastruktury, aby věděla o aktuálních událostech a měnících se technologiích. V rámci organizace existuje několik pracovních skupin pokrývajících širokou škálu různorodých témat, která ovlivňují řadu zúčastněných stran.

“Na jedné straně se musíte dívat na různé technologie, jak se vyvíjejí, a na druhé straně máte vlády, které se snaží omezit to, co máte a nemůžete získat,” řekla Michele. „Koalice pro internetovou infrastrukturu byla velmi užitečná při sledování toho, co se v tomto odvětví děje.“

Je to prozíravé myšlení, které umožnilo Michele a Blacknightovi zůstat relevantní a bude určitě klíčem k pokračujícímu úspěchu v nadcházejících desetiletích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me