Cisco pomáhá maloobchodníkům usnadnit digitální transformaci: analytická látka v obchodě propojující virtuální majáky, mobilní POS a digitální signage

TL; DR: Když firma chce zlepšit zákaznické zkušenosti, často zjistí, že nejnovější technologie nemůže být podporována její současnou infrastrukturou. Ale nákup nového hardwaru nestačí; maloobchodníci potřebují komplexní plán útoku. Cisco pomáhá položit nadaci prostřednictvím plánu digitální transformace, který společnosti přesně ukazuje, jaká infrastruktura je v každém kroku potřebná. Od efektivity IT k diferenciaci značky až k rušivým obchodním modelům, Cisco buduje sítě, které maloobchodníci potřebují podporovat budoucnost, kde virtuální majáky, mobilní prodejní zařízení a interaktivní digitální značení vytvářejí poutavé interakce.


Růst maloobchodu někdy vede k nevyhnutelnému face-off mezi IT a marketingovými týmy. Marketingoví specialisté vždy hledají nejnovější digitální technologii, aby pochopili chování zákazníků i zvýšili zapojení. Týmy IT, které se zajímají o funkčnost a zabezpečení, však musí často tyto žádosti o upgrade zamítnout z důvodu omezení firemní infrastruktury.

Jako senior ředitel globálního spotřebitelského průmyslu pro skupinu Digital Transformation Group ve společnosti Cisco, Ed Jimenez viděl odpojení z první ruky při konzultacích s maloobchodníky.

“Pracoval jsem s CIO významného generálního obchodníka a měl pocit, jako by měl v úmyslu říci” Ne, “řekl Ed. „Jeho obchodní partneři by šli navštívit nové technologie, jako jsou mobilní prodejní zařízení nebo krásné obrazovky s vysokým rozlišením, a vrátit se a chtít je implementovat. Ale musel by vysvětlit, že jejich síť nebyla postavena, aby zvětšovala a manipulovala s těmito produkty.

Logo Cisco a fotografie Ed Jimenez

Mluvili jsme s Edem Jimenezem, hlavním ředitelem Cisco Global Consumer Industries pro skupinu Digital Transformation Group.

Jako jeden ze světových lídrů v oblasti IT pomáhá společnost Cisco společnostem budovat správný digitální rámec, aby mohli novým technologiím říci „ano“, a to na špičkové úrovni zapojení a analytiky. Řešení tohoto odpojení však vyžaduje víc než jen házet peníze na infrastrukturu; vyžaduje komplexní plán.

Cisco nejen vytvořilo plán, ale také inovovalo produkty, které maloobchodníci potřebují k upevnění škálovatelnosti digitálních základů a začlenění budoucích technologií.

Úspěch v obchodě začíná silnou digitální nadací

Díky správné infrastruktuře jsou možnosti analýzy dat a budování zákaznických zkušeností téměř nekonečné a společnost Cisco vyvinula plán pro maloobchodníky, který jim umožní pochopit, co potřebují vybudovat a jak zajistit jeho škálovatelnost.

“Mluvíme s maloobchodníky o tom, jakou infrastrukturu v průběhu času potřebují k podpoře a umožnění svého podnikání,” řekl Ed.

Cisco to nazývá Architektura digitální sítě a oblasti jako bezpečnost, WiFi a datová centra jsou základem flexibility IT. Tento plán digitální transformace je rozdělen do tří částí, které představují postup podnikání, přičemž každá z nich vyžaduje náležitou podporu.

“Vytvořili jsme rámec pro maloobchodníky, aby přemýšleli o svém portfoliu investic,” řekl Ed. “Ukazujeme jim, jak rozlišit a být skutečně transformativní s novými obchodními modely a novými službami a přitom umožňovat základní obchodní procesy.”

Ukázka maloobchodní digitální transformace společnosti Cisco

Plán digitální transformace společnosti Cisco pomáhá maloobchodníkům zjistit, jakou infrastrukturu potřebují k dalšímu růstu.

První zastávkou v plánu je umožnění pružnosti IT a provozní efektivity, která může podporovat technologie, jako jsou inteligentní budovy, školení virtuálních zaměstnanců, mobilní prodejní zařízení a interaktivní kiosky. Některé postupy a technologie v této kategorii jsou již běžnou záležitostí, ale aby byla efektivní, musí být stále provozovány na správné infrastruktuře.

Jak společnosti postupují kupředu, Cisco jim pomáhá odlišit jejich značku poskytováním jedinečných digitálních služeb, jako je samoobsluha, plynulé návraty a propagace a optimalizace rozvržení. Tyto technologie jsou vysoce závislé na silné síti a pro správnou funkci vyžadují majáky, senzory a další hardware.

Poslední fází digitálního transformačního plánu společnosti Cisco je definování nových obchodních modelů a strategií. Zatímco rozšířená realita, automatizace a digitální továrny ještě nejsou normou, brzy budou a společnost Cisco buduje připojenou infrastrukturu, která z nich učiní realitu.

Plán také řeší inovaci produktivity zaměstnanců. Cisco zjistilo, že 46% investic maloobchodníků směřovalo ke zkušenostem se zákazníky, ale do zaměstnanecké výroby investovalo pouze 9%. Ed vysvětlil, že ovladač skutečné hodnoty pro společnosti je ve skutečnosti na straně zaměstnanců.

“Největší příležitosti se objevily díky produktivitě zaměstnanců,” řekl. “Pokud můžeme digitálním možnostem poskytnout tisíce zaměstnanců, mohou maloobchodníci této hodnoty vydělávat.”

Posílení přidružených zaměstnanců, regionálních manažerů nebo okresních manažerů pomocí mobilních nástrojů – jako dashboard pro využití informací o poloze v reálném čase – také pomáhá investicím do zážitků zákazníků platit ještě vyšší dividendy. Proto společnost Cisco vytvořila svůj dlouhodobý plán s ohledem na produktivitu zaměstnanců.

Společným propojením analytické struktury je společnost Cisco připravena pomoci podnikům všech velikostí do budoucna, ať už to bude mít cokoli. Pokud je infrastruktura maloobchodníka správně vybudována, nejsou možnosti transformace omezeny.

Sledujte tok obchodů a analytiku pomocí využití přístupových bodů Wifi

Bezdrátové majáky se staly horkou technologií pro oslovování a sledování zákazníků v obchodě, ale přicházejí s mnoha omezeními. Hardware majáku musí být fyzicky umístěn, což znamená, že každý obchod musí spravovat umístění, ručně je připojit k systému a provádět individuální údržbu nebo výměnu každé jednotky..

Protože se maloobchodníci pokoušejí spojit se zákazníky, kteří využívají data k hodnocení provozu v reálném čase, například v obchodech, například kolik lidí navštěvuje určité oddělení, může hardwarový maják produkovat spoustu slepých míst. Společnost Cisco však vyvinula způsob, jak transformovat přístupové body WiFi na virtuální majáky – spravované v cloudu – které mohou sledovat zákazníky bez potíží s dalším fyzickým hardwarem. Virtuální majáky, také známé jako softwarově definované majáky, používají hyperlokaci k určení mobilního zařízení na jeden metr a digitální zóny mohou být konstruovány v různých oblastech obchodu.

“Nyní může maloobchodník zjistit, kolik zákazníků se dostává do konkrétního oddělení nebo do konkrétní zóny,” vysvětlil Ed. “Mohou tedy zjistit, zda problém přitahuje provoz, nasměruje provoz do určitých oblastí obchodu, kde jsou vyšší marže, nebo prostě konverze.”

Softwarové majáky vylepšují fyzické verze, protože jsou přizpůsobivé, škálovatelné a přesnější – a nevyžadují údržbu.

“Můžete to snadno pohybovat a není zde žádný hardware pro správu, technická podpora nebo výměna baterií,” řekl Ed. “Maloobchodník může dokonce spravovat maják z firemní kanceláře a zjistit, kolik lidí přichází na konkrétní endcap.”

Ale citlivé softwarově definované majáky jdou daleko za hranice sledování zákazníků; mohou zákazníkům pomoci najít cestu kolem obchodu podobného GPS a usnadnit přesnější interakci s mobilními zákazníky.

Vylepšené mobilní dotykové body a zapojení digitálního značení

Boj o pozornost spotřebitele nekončí, když vstoupí do obchodu, ve skutečnosti to může být jen začátek. S celým internetem dostupným na mobilním zařízení mnoho zákazníků prakticky opustí obchod a vyhledá recenze a nabídky produktů.

Mnoho firem vyvinulo specializované aplikace s funkcemi, které mohou zákazníci používat v obchodě, ale podle Eda nezískali moc trakce.

“Zjistili jsme, že v obchodě skutečně používá specializovaná aplikace průměrně 5% spotřebitelů,” řekl nám Ed. “Nejvyšší zaznamenaná míra interakce s aplikacemi byla 15%, takže jsme vytvořili způsoby, jak maloobchodníci interagovat s dalšími 85%.”

Díky využití platformy mobilních služeb Cisco maloobchodníci umožňují zákazníkům interagovat s digitálním značením a dokonce dostávat oznámení o obchodech a úsporách kolem nich, aniž by museli stahovat aplikaci. K interakci dochází prostřednictvím wifi, takže pokud je mobilní zařízení zákazníka připojeno v obchodě, maloobchodník dostane před veškerý další obsah, který by mohl procházet,.

Maloobchodníci tvrdě pracují, aby udrželi zákazníky při nakupování a společnost Cisco se zaměřuje na odstraňování překážek, které mohou bránit tomuto zapojení.

Cisco pomáhá odstranit tření ze zkušeností zákazníků

Technologie se neustále vyvíjí, aby zlepšila zážitek zákazníků, ale nedostatek vhodné infrastruktury může mnoho maloobchodníků odradit od využití těchto inovací. S připojenou nadací od společnosti Cisco může CIO říkat „Ano“ novým digitálním zážitkům, pokud o ně marketingový tým požádá.

Nadace Cisco, která pomáhá maloobchodníkům při budování, je životně důležitá, protože na ní bude záviset mnoho inovací a budoucích strategií.

“Cisco slouží jako základní součást podnikání, takže spousta investic, které provedou, se skutečně dotkne naší infrastruktury,” řekl Ed. “A my jsme tu, abychom vám pomohli, když se chtějí přizpůsobit této technologii.”

Společnost také poskytuje spoustu vedení podél cesty, protože konečným cílem je vytvořit bezproblémový spotřebitelský zážitek, který se cítí přirozeně. Součástí plánu společnosti Cisco je využití infrastruktury pro analýzu provozu, zvýšení zapojení zákazníků a zvýšení produktivity zaměstnanců.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me