Budování lepší online Kanady: CIRA spravuje registr .ca a zároveň vyvíjí moderní nástroje a podporuje neustálý růst

TL; DR: Kromě propagace a správy domény nejvyšší úrovně Kanady nebo ccTLD, kanadský úřad pro registraci internetu (CIRA) využívá téměř dvě desetiletí odborných znalostí k posílení online sítí v zemi a poskytuje nástroje, které pomáhají celosvětovým registrům pracovat s moderními technologiemi. CIRA zvětral výbuch a zrání doménového průmyslu tím, že v doméně .CA vzbudil pocit kanadské hrdosti. Přepracováním infrastruktury registru a zpřístupněním platformy registrům po celém světě zajišťuje CIRA bezpečný a spolehlivý internet pro uživatele a organizace na celém světě.


S tolika kanadským telekomunikačním a internetovým směrováním do rozbočovačů ve Spojených státech se webový přenos, e-maily a soukromá data Kanaďanů často přenášejí přes mezinárodní hranice během přenosu – i když jsou obě strany umístěny pouhé bloky od sebe.

Například při sledování informací obsažených v datových paketech vědci z University of Toronto zjistili, že žádosti o studentské půjčky, které vznikly v Ontariu a byly předloženy ontarioské vládě, procházely elektronicky přes USA – díky čemuž studenti okamžitě získali nejcitlivější a nejcitlivější informace studentů. zákona PATRIOT.

Kromě vzdělávání Kanaďanů o nuancích internetového připojení země hraje neziskový kanadský úřad pro registraci internetu nebo CIRA také ústřední roli při zlepšování kanadské konektivity a prosperity online..

“Jednou z věcí, které vidíme, je, že Kanaďané raději obchodují s jinými Kanaďany,” řekla Senior Manager pro komunikaci Tanya O’Callaghan. „Název domény .CA okamžitě identifikuje web jako kanadský, což přináší jasné výhody. Někdy je to trochu tohoto vlasteneckého pocitu a někdy je to hmatatelné v tom, že návštěvníci nakupují v kanadských dolarech. ““

Přizpůsobení se růstu a zrání odvětví doménových jmen

Společnost CIRA, která byla založena v roce 1999, o rok později převzala správu registru domén .CA. Rychle se rozvíjející průmysl zaznamenal explozivní tempo růstu zhruba v první dekádě. Jak se registrace zpomalila, internetová společnost pro přidělená jména a čísla (ICANN) schválila zhruba 1200 nových domén nejvyšší úrovně – obrovský skok z přibližně 20 obecných TLD nebo gTLD a 200 TLD některých kódů země (ccTLD).

“Trh v podstatě dereguloval,” řekla Tanya. “V posledních několika letech jsme jako průmysl čelili dvojité výzvě. Zrající trh znamená výrazně nižší tempo růstu a najednou byly záplavy konkurence otevřeny. “

Aby se přizpůsobila, řekla Tanya, CIRA znovu prozkoumala a aktualizovala strategické směry organizace. Jak se tempo růstu CIRA zpomalilo, organizace přepracovala komunikační a marketingové úsilí.

“Obvykle říkáme, že křivku odmítáme,” řekla. “Odmítáme představu, že odvětví domén se zpomaluje.”

Zejména v Evropě, podle Tanya, mnoho ccTLD zažilo čtvrtiny nulového růstu. S CIRA však doména .CA prošla v roce 2016 druhým nejlepším rokem z hlediska nových registrací.

“Vidíme plody tohoto úsilí,” řekla. “Naše tempo růstu potlačuje trend jinde na trhu.”

Poskytováním moderních platforem pomáhá společnost CIRA dalším registrům

Dalším bodem přístupu CIRA bylo diverzifikace typů služeb, které organizace nabízí.

“Jako registr domén jsme jednodílný poník,” řekla Tanya. “Jak si dokážete představit v rychle se měnícím odvětví, to představuje vysoké riziko.”

Inženýři neziskové organizace, kteří se snaží vytvořit produkty, které prospěly operacím CIRA a které by později mohly přinést hodnotu jiným organizacím, se rozhodly aktualizovat 10letou registrační platformu CIRA..

“Nejprve jsme se podívali na to, jak by mohla vypadat platforma registru nové generace pro sebe,” řekla Tanya. “Poté jsme se rozhodli, že pokud se chystáme provést tuto významnou investici, udělejme něco, co mohou využít i jiné registry.”

Výsledkem je platforma CIRA Fury Registry Platform, která integruje samotnou databázi registru do běžných obchodních operací, které se objevily v souvislosti s vývojem doménového průmyslu..

“Před patnácti až dvaceti lety to nebylo odvětví, které by nemělo uvádět na trh ani inzerovat, a nyní existují věci jako například prémiové ceny a propagace,” řekla Tanya. “Všechny tyto funkce pro podporu měnícího se podnikání jsou nyní zabudovány do nové platformy registrů, místo aby byly tyto obtížné procesy.”

2 způsoby CIRA podporuje rozšíření Internetu v Kanadě

Kromě udržování registru .CA má CIRA mandát na „vybudování lepší Kanady online“, což znamená podporu rozvoje internetových technologií a online komunit..

“Právě tam je CIRA schopna hrát ústřední roli, vzhledem k našim odborným znalostem a tomu, kdo jsme mimo registr domén,” řekla Tanya. “Mluvíme o stavu suverenity nebo o uchovávání kanadských dat v Kanadě.”

1. Zvýšení počtu bodů Internet Exchange

Vzhledem k tomu, že Kanada je velkou zemí s poměrně malou populací „žijící vedle“ v mimořádně vlivné zemi, čelí jedinečným výzvám, s nimiž se její kolegové v Evropě setkávají..

Například Kanada hostí velmi málo internetových směnných bodů nebo infrastrukturu, prostřednictvím které si poskytovatelé internetových služeb a sítě pro doručování obsahu vyměňují obsah.

“Pokud jsem v Ottawě a chci poslat e-mail někomu po městě, je velmi pravděpodobné, že můj e-mail nejprve půjde někam do USA a zpět do Kanady, přestože bychom mohli být místní zákazníci ve stejném geografická oblast, “řekla Tanya.

Před několika lety měla Kanada pouze dva výměnné body; nyní, podle Tanya, počet stoupal na asi tucet.

“Body výměny internetu mají několik výhod,” řekla. “V některých případech mohou existovat lepší kanály nebo kvalitnější připojení, a pak, samozřejmě, v prostředí, jako jsou záležitosti týkající se ochrany soukromí, více internetových směnáren udržuje tento provoz v kanadských hranicích.”

2. Financování investičního programu Společenství

Od roku 2014 společnost CIRA reinvestovala část svých výnosů do různých programů a projektů s cílem vybudovat silnější, bezpečnější a dostupnější internetový zážitek pro Kanaďany..

Tanya odhaduje, že společnost CIRA poskytla akademickým pracovníkům nebo komunitním organizacím ročně zhruba 1 milion dolarů na dokončení všeho od budování nové infrastruktury, zvyšování digitální gramotnosti obyvatel a řešení nových problémů..

Například financované projekty poskytly internet s velkou šířkou pásma vzdáleným severním komunitám, učily děti o online bezpečnosti a ukázaly starším lidem, jak jim mohou iPady pomoci zůstat ve spojení se svými rodinami.

“Šířka programů je docela široká,” řekla Tanya. „Mnoho technologických společností má programy společenské odpovědnosti firem, ale rozdíl je v tom, že náš investiční program je jádrem toho, kým jsme jako organizace. Není to pomocný program, je to jeden ze základních bloků. Vrácení zpět do naší komunity je vlastně náš důvod k bytí. “

CIRA kombinuje lásku k technologii a neziskovou práci

Na pozadí neziskového sektoru, Tanya, self-popsal geek, řekl, že byla nadšená, že se připojí k CIRA a spojit své dvě vášně.

“Není to často v neziskové oblasti, abyste se zapojili do popředí technologie,” řekla. “Tyto dvě věci obvykle nejdou ruku v ruce.”

Obrázek personálu CIRA

Zaměstnanci CIRA se od roku 2009 zdvojnásobili, což umožňuje registrací domén .CA překonat průměrný růst ccTLD.

Ačkoli mise CIRA byla vždy budovat lepší Kanadu online, Tanya uvedla, že si v posledních letech všimla obnoveného tlaku za nejnovější strategický plán organizace.

“Když se tady ptáte lidí, co je přitahuje, co je nutí, aby ráno vstoupili do práce, je to ten nápad,” řekla. „Je úžasné, že rezonuje s lidmi bez ohledu na to, jaký by mohl být jejich oblíbený zájem nebo dovednostní sada. Jako člověk podivínské technologie se aktivně angažuji v udržování bezpečnosti a zabezpečení internetu v Kanadě, což je samozřejmě velmi ušlechtilý účel vzhledem k ústřední roli, kterou internet hraje v našem společenském, ekonomickém a kulturním životě . “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me