Akinator the Web Genie – zábavný chatbot, který dokáže uhodnout jakoukoli postavu, se kterou si myslíte, s pozoruhodnou přesností

TL; DR: Chatbots a základní umělá inteligence (AI) se stávají běžnější při koordinaci plánování, placení účtů a řešení problémů se zákaznickými službami. Bohužel, v těchto kapacitách, roboti často vypadají, že nic nevědí, nebo přinejmenším něco, co my potřebujeme vědět. Akinator the Web Genie je bot, který dokáže uhodnout, co přesně máte na mysli. Pomysli na známou postavu, skutečnou osobu nebo fiktivní postavu a čestně odpověz na jednoduché otázky Akinátora. Během několika minut bude Web Genie – téměř bezchybně – správně identifikovat vaši postavu. A ve výjimečných případech, kdy Akinator nedokáže identifikovat vaši volbu, ji učíte. Je to technologie AI, která, doufejme, představuje budoucnost automatizovaných portálů zákaznické podpory a přináší přání milionů frustrovaných zákazníků po celém světě.


Nedávno jsem se pokusil získat pomoc od svého poskytovatele kabelové televize prostřednictvím online chatu, abych na svém účtu opravil chybu. Můj syn objednal Disneyho „Frozen“ prostřednictvím placení za zhlédnutí – se svolením (je to dobrý kluk) – a během přidělené 24hodinové výpůjční lhůty film sledoval třikrát. Co mohu říci? Zjevně chce postavit sněhuláka.

Bohužel nám byly účtovány poplatky za každé prohlížení. Byla to jednoduchá fakturační chyba, byla jsem si jistá, takže jsem navštívil web kabelové společnosti a zjistil, že bude rychle vyřešen. Po zahájení chatu mě Greg pozdravil a požádal o popis mého problému.

Já: „Ahoj, Gregu. Včera v noci jsme si vypůjčili film na vyžádání, ale několikrát jsme za něj zaplatili. Během 24hodinového výpůjčního okna jej lze sledovat tolikrát, kolik je potřeba, že? “

Greg: „Je mi líto, že to slyším. Dovolte mi, abych se na to podíval za vás. “

Po několika minutách mě Greg znovu pozdravil a zeptal se, jak mi může pomoci.

Já: „Za stejný film na vyžádání jsem byl za jedno 24hodinové období zpoplatněn, pamatujete? Můžete obrátit prosím druhé a třetí poplatky? “

Greg: „Jaké poplatky? Které jsou podle vás nesprávné? “

Takto to pokračovalo po dobu 20 minut s Gregem, který byl očividně bot, nepochopil mé postupně přímější požadavky. Zdálo se, že i matice, která je tak jednoduchá jako „můj účet je špatný“, ho pletla. Po pátém „Jsem Greg. Jak vám mohu pomoci?” Odpojil jsem se a použil telefon k vyřešení problému.

Chatboty jsou všude, od oddělení služeb zákazníkům a veřejných služeb, přes sociální média a generování potenciálních zákazníků. Tomuto tématu je věnován dokonce celý časopis.

Logo Akinator the Web Genie

Akinator the Web Genie není váš průměrný chatbot – AI tech dokáže hádat přesně to, co máte na mysli.

Bohužel, jak jsem zažil s kabelovou společností, nejsou vždy tak chytré, jak se tvrdí. Výjimkou je Akinator the Web Genie – chatbot, který od roku 2007 zesiluje a úspěšně odhaduje identitu postav na základě odpovědí uživatele na otázky..

Akinator zdánlivě čte vaši mysl. Prostřednictvím několika otázek s možností výběru může Web Genie s ohromující přesností odhadnout, jakou osobu máte na mysli – buď skutečnou veřejnost nebo historickou postavu, nebo fiktivní postavu – a s mnohem menšími problémy, než měl Greg s mým jednoduchým fakturačním problémem..

Vyzvěte Akinátora a buďte ohromeni, když vyhraje

Po přistání na webu Akinator je prvním krokem výběr preferovaného jazyka. Akinator hovoří 15, které jsou k dispozici pro výběr z rozbalovací nabídky pod logem.

Odtud je hraní jednoduché. Držte ve své mysli známou osobu. Jednotlivec může být skutečný, smyšlený, aktuální nebo historický. Poté klikněte na odkaz Přehrát v bublině Akinator.

Nejprve vás Akinator požádá o váš věk (nikoli věk osoby, kterou jste vybrali). Poskytněte to a znovu klikněte na tlačítko Přehrát. Pak jste pryč s Akinatorem kladením otázek, abyste zjistili totožnost postavy ve vaší mysli. Odpovězte čestně na několik otázek a Akinator vás téměř jistě ohromí správnou odpovědí.

Screenshot hry ze hry na Akinator the Web Genie

Hádající hra Akinator začíná širokými otázkami, které se stále více specifikují, jakmile robot dosáhne svého závěru.

Některé z otázek se zdají zvláštní. Například v průběhu jedné hry se Akinator zeptal, zda má postava někdy datovala Taylor Swift. Předpokládám, že je to spravedlivá otázka. Poté jsem se zeptal, zda má postava byla členem X-Men, a pak, zda byl zakladatelem. Odpověď Ano a Ne, respektive – a „Nevím“ na dotazovací seznamku Taylor Swift – Akinator mě posadil správným vyjádřením postavy, kterou jsem měl na mysli jako Wolverine. Dokonce mi ukázal kostým Hugha Jackmana v kostýmu X-Men.

Akinator byl stejně děsivě bystrý, když jména, na která jsem myslel, byla skutečná, jako v legendárním baseballovém hráči Babe Ruth, zesnulém hudebníkovi Jimi Hendrixovi a fikčních postavách, včetně Martyho McFlyho z filmu „Návrat do budoucnosti“. filmové série a dokonce i královna Elsa z filmu „Frozen“. Tento zábavný malý bota ve stylu 20 otázek pro mě nikdy nehádal nesprávně, bez ohledu na to, jak se zdály liché otázky vedoucí k jeho odpovědi..

Poskytování zábavných zážitků napříč zařízeními pro všechny věkové kategorie

Akinator, Genie není jen webová aplikace a není jen pro dospělé. Přestože hlavním rozhraním je web, který se od tohoto psaní může pochlubit více než 1,3 miliardami her od roku 2007, můžete také hrát proti špičkové inteligenci Akinator na jakémkoli moderním mobilním zařízení..

Po návštěvě stránky Akinator na stránce Genie získáte odkazy na aplikace Akinator v App Store a Google Play. VIP aplikace Akinator za 1,99 $ vám poskytují další funkce, včetně reklam a omezení hraní.

Screenshot mobilní verze Akinator the Web Genie

Akinator the Web Genie je k dispozici na většině mobilních zařízení a lze jej najít v App Store nebo na Google Play.

Pomocí funkce MyWorld můžete dokonce vyzvat Akinator, aby hádal své nejslavnější přátele a rodinu. Když se Akinator dívám správně, myslím, že moje sestra mě opravdu zajímá, jak je možné, že Greg nerozuměl mé jednoduché fakturační chybě..

Akinator také vytvořil vedlejší produkty jako Akinator Safari a multiplayer Akinator & Co umožňuje týmům spolupracovat, aby dosáhli zdánlivě vševědoucího Genie.

Skutečný a smyšlený příběh Akinátora Web Genie

Pokud si přečtete Příběh Akinátora, dozvíte se, jak přátelé Arnaud a Jeff objevili olejovou lampu vyčnívající z písečné duny na poušti na Středním východě. Tření lampy uvolnilo herní polyglot, Akinator the Genie. Akinator vyzval Arnaud a Jeffa, aby vymysleli postavu a umožnili mu uhodnout identitu postavy, a varovali, že musí přesně odpovědět na otázky džina nebo zaujmout jeho místo v lampě.

Pokud by muži mohli Akinátora potopit, nechal by je být; nicméně by je sledoval a požadoval, aby si zahrával znovu a znovu, pokud by hádal správně. Nemohli překonat pozoruhodného Akinátora, přestože chtěli udělat něco jiného, ​​než hrát hru džina, obrátili Akinatora na webu, aby zahráli jeho hru ve dne i v noci se všemi návštěvníky.

Ilustrace lampy na pouštní duny

Podle legendy byla Akinatorova lampa nalezena ve vzdálené poušti a objevil se výzvou pro lidstvo, aby ho potopila.

Zatímco zábavný příběh, skutečný příběh Akinátora Web Genie, je zahalen ještě tajemnějším, než jak vyplývá z geneze fiktivní lampy. Akinator začal jako hra 2006 nazvaná Devinettor, kterou napsal Arnaud Megret. Arnaud přejmenoval Devinettor na Akinator a vytvořil francouzskou společnost Elokence.com SARL, aby zde sídlil Limule – technologie za Akinatorem.

Jak Limule a Akinator pracují, není známo. KabelovéRhett Allain má teorii, stejně jako několik lidí na Quoru. Nejvíce Amaud a Elokence.com řeknou, že používá Limule a že „algoritmus… je originální výtvor. Jak jsme to vytvořili, je naše malé tajemství. “

“Hra byla postavena v roce 2007 Amaudem, který byl v té době telekomunikačním inženýrem,” řekl Jérôme Soreau, CMO pro Elokence. “Měl nápad vytvořit hádající hru podobnou té, kterou byste hráli se svými dětmi na dlouhém výletu, a vyvinul algoritmus zaměřený na hádání populárních postav.”

Funguje to – což by mohla být skutečná kouzelnická džina, pro vše, co víme – Akinator je nesmírně přesný v hádání postav skutečných a smyšlených po celé věky a kultury světa. V žebříčku Top Apps pro App Store ve Francii, Švýcarsku, Německu, Španělsku, Itálii a Japonsku se umístila na prvním místě a celosvětově prodala více než 5 milionů stažení mobilních aplikací..

Když je bota špatná, řekněte jí o nových postavách

Nakonec, a snažil se velmi tvrdě, jsem byl schopen pahýlit Akinator. (Neřeknu vám, kolik her jsem musel hrát, protože je to trochu trapné.) Strhnutí džina je jasně možné, a když se to stane, máte příležitost, aby byl chytřejší.

Pokud se Akinator uhodne, ale činí tak nesprávně, můžete kliknout na možnost „navrhnout nové jméno“ a pojmenovat skutečnou postavu, na kterou jste odkazovali. Poté budete vyzváni k zadání několika slov, která charakterizují postavu a případně obrázek postavy. Podobný proces vám umožňuje přispět postavou a otázkami, pokud Akinator neměl žádné odhady. Akinator dokonce pomáhá eliminovat duplicitní seznamy znalostí tím, že navrhuje znaky podobné těm, které upravujete nebo vytváříte. Všechny úpravy a doplňky jsou drženy ve frontě moderování, dokud nejsou schváleny (pravděpodobně Jeff, protože Arnaud je zaneprázdněn kódováním).

Akinator the Web Genie, je na povrchu hra, zábavná časová ztráta, kterou můžete hrát online v práci nebo doma, na jakémkoli mobilním zařízení samostatně nebo s týmem. Ale za roztomilým příběhem a zábavou z hraní je bot, která běží již více než deset let a přesto se zdá mnohem pokročilejší než mnoho současných generací chatbotů podporujících podporu mnoha moderních organizací..

Kdyby mi Akinator pomáhal s otázkou na účet za kabel, věřím, že nejenže by byla záležitost vyřešena, ale také by to bylo provedeno rychleji a zábavněji než s Gregem.

Jérôme nám řekl, že budoucnost bude pro Akinátora a spotřebitele jasná. Genie’s AI je nyní k dispozici na rozvíjejících se konverzačních pomocných zařízeních podobných Alexe.

“Úzce spolupracujeme s týmy Google, Microsoft a Amazon,” řekl. „Akinator je již v Asistentovi Google k dispozici ve třech jazycích. Jsme z toho opravdu nadšení. “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map